13 травня 2024 р. Справа № 480/7899/23
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді: Перцової Т.С.,
Суддів: Жигилія С.П. , Русанової В.Б. ,
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Сумського окружного адміністративного суду від 29.12.2023, головуючий суддя І інстанції: І.Г. Шевченко, м. Суми, повний текст складено 29.12.23 по справі № 480/7899/23
за позовом ОСОБА_1
до Головного Управління Пенсійного фонду України в Сумській області
про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі - ГУ ПФУ в Сумській області, відповідач), в якому просив суд:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо відмови у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 щомісячної доплати до пенсії з 01.03.2023 у розмірі 2000,00 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» від 14.07.2021 № 713;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) з 01.03.2023 додатково до існуючого розміру пенсії щомісячну доплату до пенсії у розмірі 2000,00 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» від 14.07.2021 № 713 з урахуванням проведених виплат;
- витребувати у відповідача копії документів щодо встановлення з 1990 року пенсії по лінії МВС, а також щодо переходу позивача на інший вид пенсії по лінії Міноборони з 2023 року (за необхідності).
В обґрунтування позовних вимог зазначено про протиправність дій відповідача щодо відмови у нарахуванні та виплати ОСОБА_1 з 01.03.2023 щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000 грн, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" (далі - Постанова № 713), після переходу позивача з раніше призначеної пенсії по лінії Міністерства внутрішніх справ на пенсію по лінії Міністерства оборони України. Вважає, що посилання пенсійного фонду у відповіді від 02.06.2023 на його заяву від 18.05.2023, як на підставу припинення спірної виплати, на призначення йому нової пенсії по лінії Міністерства оборони України з 24.02.2023 є безпідставними, оскільки у спірних правовідносинах мало місце перехід з одного виду військової пенсії на інший.
З огляду на те, що положеннями Постанови № 713 не передбачено будь - яких обмежень щодо нарахування та виплати спірної доплати у розмірі 2000 грн у разі переходу з одного виду військової пенсії на інший, яка первинно була призначена ОСОБА_1 до 01.03.2018 на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ), стверджує про порушення свого права на отримання щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000 грн.
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 29.12.2023 у справі № 480/7899/23 у задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Степана Бандери, буд. 43, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - відмовлено.
Позивач, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на його необґрунтованість та неправильне застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просив суд апеляційної інстанції рішення Сумського окружного адміністративного суду від 29.12.2023 по справі № 480/7899/23 скасувати та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо відмови у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 щомісячної доплати до пенсії з 01.03.2023 у розмірі 2000,00 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» від 14.07.2021 № 713.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) з 01.03.2023 додатково до існуючого розміру пенсії щомісячну доплату до пенсії у розмірі 2000,00 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» від 14.07.2021 № 713 з урахуванням проведених виплат.
В обґрунтування апеляційної скарги наполягав, що Постанова № 713 не містить будь - яких обмежень щодо нарахування та виплати доплати 2000 грн для військових пенсіонерів у випадках переходу з одного виду військової пенсії на інший, а основною умовою для її виплати є факт призначення пенсії відповідно до Закону № 2262-ХІІ до 01.03.2018.
Зауважив, що поняття призначення пенсії та перехід з одного виду пенсії на інший є різними за своєю суттю та правовим регулюванням. Враховуючи те, що пенсія позивачу призначена до 01.03.2018 на підставі Закону № 2262-ХІІ, вважає наявним у нього право на отримання щомісячної доплати у розмірі 2000 грн відповідно до Постанови № 713.
Відповідач правом подання відзиву на апеляційну скаргу не скористався.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 311 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).
Згідно з частиною 4 статті 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Колегія суддів, вислухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Судом першої інстанції встановлено, що позивачу з 11.10.1999 призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону № 2262-ХІІ, як пенсіонеру внутрішніх справ України (а.с.43).
У зв'язку з подальшим проходженням військової служби у Військовій частині НОМЕР_2 та звільненням за заявою ОСОБА_1 від 13.02.2023 у відставку за пп. «а» п.3 ч.5 ст.26 Закону № 2262-ХІІ, йому призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону № 2262-ХІІ 28.02.2023, як пенсіонеру Міністерства оборони України (а.с. 25-26, 45 зворот).
Відтак, позивачу з 1999 року призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону № 2262-ХІІ і позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Сумській області, як отримувач такої пенсії до теперішнього часу. Доказів про припинення чи призупинення пенсії за вислугу років відповідно до вказаного Закону № 2262-ХІІ матеріали справи не містять.
На виконання положень Постанови № 713 відповідачем було встановлено ОСОБА_1 надбавку у розмірі 2000 грн (а.с.9), проте, як вбачається з листа відповідача (а.с.8) та не заперечується позивачем, з 24.02.2023 ОСОБА_1 припинено нарахування та виплату такої доплати.
Вказане слугувало підставою для звернення позивача до ГУ ПФУ в Сумській області із заявою про нарахування та виплату щомісячної доплати до пенсії відповідно до Постанови №713 у розмірі 2000 грн, за результатами розгляду якого відповідач повідомив позивача листом про те, що з 24.02.2023 у зв'язку з призначенням йому пенсії по лінії Міністерства оборони України за вислугу років на підставі документів, наданих ІНФОРМАЦІЯ_1 , розмір якої розрахований з грошового забезпечення, визначеного станом на дату звільнення ОСОБА_1 , тобто після 1 березня 2018 року, щомісячна доплата у сумі 2000 грн на виконання вимог постанови №713 позивачу не встановлюється, як і передбачено пунктом першим зазначеної постанови (а.с.8).
Не погоджуючись із діями відповідача щодо припинення нарахування доплати до пенсії згідно із Постановою № 713 у розмірі 2000 грн, позивач звернувся до суду за захистом свого права на отримання щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000 грн відповідно до Постанови № 713.
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог суд першої інстанції виходив з правомірності оскаржуваних дій відповідача, оскільки умовою для встановлення надбавок, передбачених Постановою № 713, зокрема для осіб, яким призначена пенсія до 01.03.2018, є не лише призначення пенсії до 01.03.2018, як вважає позивач, а й отримання пенсії, розмір якої обчислено відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного станом на 01.03.2018 або до цієї дати. Разом з цим, у спірних правовідносинах розмір пенсії позивача за вислугу років за Законом № 2262-ХІІ з 24.02.2023 було фактично переглянутий та обчислений, виходячи із грошового забезпечення визначеного станом на час звільнення - 28.08.2022, тобто після 01.03.2018, а відтак, підстави для встановлення надбавки, визначеної п. 1 Постанови №713 відсутні.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та доводам апеляційної скарги, а також виходячи з меж апеляційного перегляду справи, визначених статтею 308 КАС України колегія суддів зазначає наступне.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що ключовим у цій справі є питання наявності правових підстав для виплати позивачу щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2000 грн відповідно до Постанови № 713 після призначення йому пенсії по лінії Міністерства оборони України з 24.03.2023.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на військовій службі, визначає Закон № 2262-ХІІ.
Правовою основою для реалізації гарантії перерахунку призначених пенсій у зв'язку зі збільшенням рівня грошового забезпечення діючих військовослужбовців, є положення частини третьої статті 43 та статті 63 Закону № 2262-XII.
Відповідно до положень статті 63 Закону № 2262-XII перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до ч. 18 ст. 43 Закону № 2262-ХII, у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, визначено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Отже, у разі зміни розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХII, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, пенсія таких осіб підлягає перерахунку.
З метою поетапного зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, призначених військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та деяким іншим особам, та до прийняття Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб прийнято Постанову № 713.
Пунктом 1 Постанови № 713 установлено з 01 липня 2021 року особам, яким призначено пенсію до 01 березня 2018 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 01 березня 2018 року, щомісячну доплату в сумі 2 000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону.
Особам, яким призначено (поновлено) пенсію після 01 березня 2018 року, розмір якої обчислено відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного станом на 01 березня 2018 року або до цієї дати, встановлюється щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту.
У разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01 березня 2018 року, щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.
Щомісячна доплата, передбачена цим пунктом, встановлюється у межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом, починаючи з 01 липня 2021 року.
Колегією суддів встановлено, що відповідно до протоколу по пенсійній справі N/A - 7825 від 01.01.2007, позивачу з 11.10.1999 призначено пенсію за вислугу років згідно із Законом № 2262-ХІІ у розмірі 952,52 грн (а.с.43).
Як вбачається зі змісту протоколу по пенсійній справі N/A - 7825 - МВС з 01.09.2018 у зв'язку з перерахунком пенсії позивача, основний її розмір (53 % грошового забезпечення) склав 3256,01 грн, що з урахуванням надбавок (учасник АТО - 363 грн, учасник бойових дій - 40 грн) дорівнює 3659,01 грн, які позивач отримував з 01.09.2018 (а.с.45).
З наявного в матеріалах справи протоколу перерахунку пенсії позивача за пенсійною справою № N/А7825 - МВС судом апеляційної інстанції встановлено, що з 01.08.2021 позивачу виплачується основний розмір пенсії (3256,01 грн), що з урахуванням надбавок (463,50 грн та 40 грн) та щомісячної доплати 2000,00 грн відповідно до Постанови № 713, становить 5759,51 грн (а.с 9).
Учасниками справи не заперечується належність позивача до учасників бойових дій у розумінні Постанови № 713.
За приписами пункту 3 Постанови № 713 Пенсійному фонду України забезпечити встановлення з 01 липня 2021 року виплат, передбачених пунктами 1 і 2 цієї постанови, а також виплат, передбачених абзацом другим пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року № 656 «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій» для учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності, за матеріалами пенсійних справ.
Таким чином, внаслідок ухвалення Постанови № 713 з 01.07.2021 колишнім військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та іншим особам, пенсії яким призначено за нормами Закону України № 2262-ХІІ до 01.03.2018, було установлено щомісячну доплату в сумі 2000 грн, виплата якої не здійснюється у разі, коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018 та сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) досягала 2000 грн, тобто її розмір після такого перегляду (перерахунку) збільшився не менше ніж на 2000 грн.
Як вбачається зі змісту протоколу за пенсійною справою 1801012620 (Міноборони) від 29.08.2022 позивачу з 29.08.2022 призначено пенсію за вислугу років згідно із Законом № 2262-ХІІ довічно у розмірі 10275,90 грн, з яких основний розмір пенсії 70 % грошового забезпечення (вислуга років 27) - 9729,15 грн, надбавки до пенсії - 506,75 грн та 40 грн (а.с. 10).
Крім того, після перерахунку пенсії позивача у зв'язку з проведенням індексації базового ОСНП 2023 (9729,15*0,197), яка дорівнювала 1500 грн, з 01.03.2023 розмір пенсії склав 11792,40 грн (а.с.11).
При цьому, доплата у розмірі 2000 грн відповідно до Постанови № 713 не включена до складу пенсії.
Так, внаслідок нового призначення пенсії її розмір склав 10275,90 грн, а після проведеного перерахунку з 01.03.2023 - 11792,40 грн, що перевищує попередньо встановлений розмір пенсії 5759,51 грн на 6032,89 грн, тобто розмір пенсії збільшився більше ніж на 2000 грн, у зв'язку з чим, у спірних правовідносинах відсутні підстави для застосування і абзацу 3 Постанови № 713.
Заперечуючи проти припинення виплати спірної надбавки у розмірі 2000 грн позивач зазначив, що поняття призначення пенсії та перехід з одного виду пенсії на інший є різним за своєю суттю правовим регулюванням.
Разом з цим, колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що у спірних правовідносинах не відбулось події переходу з одного виду пенсії на інший, оскільки позивач отримував пенсію за вислугу років, як по лінії МВС так і по лінії Міноборони.
Частиною 1 статті 2 Закону № 2262-ХІІ визначено, що військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають право на пенсійне забезпечення, пенсії відповідно до цього Закону призначаються і виплачуються після звільнення їх зі служби.
Як вбачається з наявного в матеріалах справи витягу з наказу командира Військової частини НОМЕР_2 (по стройовій частині) від 28.08.2022 № 227, ОСОБА_1 звільнено наказом командира ІНФОРМАЦІЯ_2 (по особовому складу) від 11.08.2022 № 127-РС з військової служби у відставку за підпунктом «а» (за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі) пункту 3 частини п'ятої статті 26 Закону № 2262-ХІІ та з 28.08.2022 виключено зі списків особового складу частини та з усіх видів забезпечення, а з котлового - з 29.08.2022 (а.с. 12).
На підставі вищезазначеного, ІНФОРМАЦІЯ_1 оформлено подання про призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_1 від 15.02.2023 № УН-42366 (а.с. 25).
До вказаного подання долучено заяву позивача про призначення/перерахунок пенсії ОСОБА_1 , в якій останній просив саме призначити йому пенсію за вислугу років, а не перевести з одного виду пенсії на інший (відповідні слова позивачем закреслені в заяві) (а.с. 26).
До подання також додано грошовий атестат № 304 від 28.08.2022, виданий Військовою частиною НОМЕР_2 , та довідку про розміри щомісячних видів грошового забезпечення та премії для обчислення пенсії відповідно до ст. 43 Закону № 2262-ХІІ та абзацу восьмого пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 (зі змінами) за період з серпня 2020 року по липень 2022 року.
Проаналізувавши наявні в матеріалах справи докази та положення законодавства, що регулює спірні правовідносини, колегія суддів дійшла висновку, що у спірних правовідносинах відбулось саме призначення пенсії за вислугу років позивачу по лінії Міноборони після його звільнення зі служби у Військовій частині НОМЕР_2 із використанням грошового забезпечення, визначеного станом на 28.08.2022, а отже в силу приписів абзацу другого Постанови № 713 у відповідача відсутні підстави для продовження виплати позивачу доплати у розмірі 2000 грн, що свідчить про правомірність відмови ГУ ПФУ у Сумській області.
Додатковим підтвердженням того, що позивачу здійснено нове призначення пенсії слугує і те, що змінились реквізити самої пенсійної справи, а саме з № N/ НОМЕР_3 на 1801012620 (Міноборони).
З огляду на встановлені у цій справі обставини, та беручи до уваги положення Постанови № 713, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність у позивача права з 01.03.2023 на отримання щомісячної доплати 2000,00 грн відповідно до Постанови № 713, оскільки після проведеного перерахунку розмір пенсії ОСОБА_1 збільшився більше ніж на 2000 грн.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що відповідач, відмовляючи позивачу у поновленні виплати щомісячної доплати у розмірі 2000 грн відповідно до Постанови № 713 діяв у межах повноважень та у законний спосіб, що свідчить про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Відповідно до ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
На підставі викладеного, колегія суддів, погоджуючись з висновками суду першої інстанції щодо наявності підстав для задоволення позовних вимог, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення фактичних обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин норми матеріального та процесуального права.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.
Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.
Керуючись ч. 4 ст. 229, ч. 4 ст. 241, ст.ст.243, 250, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 326-329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Рішення Сумського окружного адміністративного суду від 29.12.2023 по справі № 480/7899/23 - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.
Головуючий суддя Т.С. Перцова
Судді С.П. Жигилій В.Б. Русанова