Справа № 361/3827/24
Провадження № 3/361/2425/24
13.05.2024
Іменем України
13 травня 2024 року м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Мохов Є.І. розглянувши матеріали справи, які надійшли від головного управління ДПС у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , ФОП, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_2 , за ч.1 ст. 155-1 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 804/10-36-07-08 від 09.04.2024 р., 09.04.2024 року, о 15 год. 10 хв. проведено перевірку магазину "Продукти" за адресою: АДРЕСА_2 , що належить ФОП ОСОБА_1 . Під час проведення перевірки встановлено порушення ОСОБА_1 порядку проведення розрахунків, п. 1, п.2 ст. 3 Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, від 06.07.1995 року №265/95-ВР, а саме: використовує вендинговий автомат, який приймає монети при продажі кави без участі продавця. На вищезазначеному обладнанні не створюється розрахунковий документ і не видається, монетоприймач не фіскалізований, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні визнала себе винною.
Відповідно до ч. 1 ст.155-1 КУпАП передбачена відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі встановлено Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06 липня 1995 року. Так, зокрема, п. 1, 2 ст. 3передбачено проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення та оцінивши зібрані докази в їх сукупності, суддя приходить до таких висновків.
Вина ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, підтверджується наявними в матеріалах справи доказами в їх сукупності, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення № 804/10-36-07-08 від 09.04.2024 р., який складено стосовно ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП;
-висновками акту фактичної перевірки ГУДПС у Київській області № 23175/10/36/07/3306615225 від 09.04.2024
Протокол про адміністративне правопорушення складений уповноваженою посадовою особою, його зміст відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 , наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, тобто порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення, відповідно до положень ст. 33 КУпАП, враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, у зв'язку з чим суддя вважає можливим накласти на правопорушника ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, що є необхідним та достатнім стягненням для запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір 605,60 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 245, 251, 252, 268, 283, 284, 294 КУпАП України, суддя
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 170,00 (сто сімдесят) гривень 00 копійок .
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн. (шіcтсот п'ять гривень 60 копійок).
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Броварський міськрайонний суд Київської області, протягом 10 (десяти) днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови, а в разі її оскарження з дня прийняття рішення апеляційною інстанцією.
Строк пред'явлення постанови для виконання 3 (три) місяці згідноЗакону України «Про виконавче провадження».
Суддя: Є.І.Мохов