Ухвала від 06.05.2024 по справі 295/6760/24

Справа №295/6760/24

1-кс/295/3129/24

УХВАЛА

Іменем України

06.05.2024 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 розглянув у кримінальному провадженні за №12024060400001325 від 01.05.2024, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України, клопотання слідчого СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів та додані до клопотання матеріали,-

ВСТАНОВИВ:

В клопотанні слідчий зазначив, що 30.04.2024 року близько 09.00 в кабінеті №10 Поліклініки ВЧ НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1 , перед засіданням ВЛК, було виявлено у медичній карті військовослужбовця ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 конверт з грошовими коштами у сумі одна тисяча доларів США та банківську картку № НОМЕР_2 .

За даним фактом 01.05.2024 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та зареєстровано кримінальне провадження №12024060400001325 з правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 369 КК України.

Під час огляду місця події 30.04.2024 року вилучено банківську картку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) невідомої особи № НОМЕР_2

В обґрунтування заявленого клопотання вказано, що інформація, яка перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) містить відомості про осіб, які можуть бути причетні до вчинення вказаного кримінального правопорушення, тому з метою швидкого, повного дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, неупередженого встановлення винуватих осіб, слідчий просить надати тимчасовий доступ до речей та документів, інформації про банківську картку невідомої особи, а саме кому належить дана банківська картка, грошові перекази з банківської картки № НОМЕР_2 , за період часу з 28.04.2024 по термін дії ухвали.

Слідчий в судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд клопотання без його участі, заявлене клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів підтримав у повному обсязі та просив його задовольнити.

Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває річ, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни, переховування або знищення документів.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.

Оскільки у поданому клопотанні наводяться відомості про обставин, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, а їх характер виявляє необхідність доступу до запитуваних у клопотанні речей і документів як значимих в розрізі забезпечення повноти та всебічності досудового розслідування, при цьому, отримання таких речей і документів як доказів в інший спосіб є утрудненим, слідчий суддя, виходячи з принципу дотримання співмірності між заходами втручання та потребами досудового розслідування, вважає необхідним задовольнити клопотання, надати доступ до речей і документів у заявленому обсязі.

Відомості про місце перебування запитуваних речей і документів є ґрунтовними.

Керуючись ст.ст. 159-166 КПК України слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, групі слідчих Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області: слідчому СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_5 , старшому слідчому СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_6 , слідчому СВ Житомирського РУП ОСОБА_7 , слідчому СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_8 , слідчому СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , слідчому СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_9 , які містять банківську таємницю та знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), а саме до документів, що стали підставою для відкриття рахунку картки невідомої особи, та які грошові перекази здійснювались з банківської картки № НОМЕР_2 , інформацію про рух коштів по банківській картці № НОМЕР_2 із зазначенням кому належить банківська картка, дати, часу та місця проведення банківських операцій, способу переказу на картку невідомої особи та проведення платежів з 28.04.2024 по термін дії ухвали, надати інформацію про банківський рахунок отримувача грошових коштів з 28.04.2024 по термін дії ухвали, інформації щодо фактів зняття готівки із зазначенням способу та часу проведення банківської операції з картки отримувача, місця розташування відділення банку (банкоматів), в яких здійснені такі операції, інформації щодо терміналів (банкоматів), адреси їх розташування, з яких було здійснено будь-які банківські операції з використанням картки на яку було здійснено списання вище вказаних грошових коштів з наданням фото або відео фіксування операцій з 08.04.2024 по термін дії ухвали, а також номери рахунків та банківських карток, номер сім-картки стільникового зв'язку (фінансовий номер) за яким закріплена вище вказана банківська картка, а саме банківська картка отримувача або за яким використовувалась з 28.04.2024 по термін дії ухвали, зазначення входу та ІР-адреси користувача в разі використання мобільного додатку, якими користувалися чи користуються особи, на рахунок яких здійснено переказ коштів з використанням вказаного банківського рахунку, та розшифровку вищезазначеної інформації шляхом зняття їх копій на паперовому або електронному носії.

Встановити строк дії ухвали до 06.06.2024 року.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
118982192
Наступний документ
118982194
Інформація про рішення:
№ рішення: 118982193
№ справи: 295/6760/24
Дата рішення: 06.05.2024
Дата публікації: 15.05.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Богунський районний суд м. Житомира
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів