Господарський суд Харківської області
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
"10" травня 2024 р.м. ХарківСправа № 922/836/24 вх. № 836/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Прохорова С.А.
розглянувши заяву ТОВ "Торговий дім Центр-Н" вх. №11989 від 07.05.2024 з грошовими вимогами до боржника у справі
за заявою Приватне підприємство "Гранд Кристалл"
про визнання банкрутом Приватне підприємство "Гранд Кристалл" , код ЄДРПОУ 37578878
розпорядник майна - арбітражний керуючий Шуба В.І.
Приватне підприємство "Гранд Кристалл" звернулось до господарського суду Харківської області з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства "Гранд Кристалл".
Ухвалою суду від 20.03.2024 (суддя Яризько В.О.) заяву ПП "Гранд Кристалл" було залишено без руху та встановлено заявнику 5-денний строк з дня отримання ухвали на усунення недоліків заяви.
Відповідно до Розпорядження керівника апарату суду №43/2024 від 01.04.2024 проведено повторний автоматизований розподіл справи, у зв'язку зі звільненням судді ОСОБА_1 .
Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.04.2024, для розгляду справи № 922/836/24 визначено суддю Прохорова С.А.
Ухвалою суду від 06.05.2024 відкрито провадження у справі про банкрутство Приватне підприємство "Гранд Кристалл", код ЄДРПОУ 37578878.
Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Введено процедуру розпорядження майном боржника.
Призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Шубу Володимира Івановича (свідоцтво про право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майном, керуючого санацією, ліквідатора №467 від 15.03.2013 року).
06.05.2024 здійснено офіційне оприлюднення на офіційному веб-сайті Судової влади України (Вищого господарського суду України) про відкриття справи про банкрутство боржника - Приватного підприємства "Гранд Кристалл".
Попереднє засідання суду призначено на "24" червня 2024 р.
На адресу господарського суду після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про визнання банкрутом надійшла заява ТОВ "Торговий дім Центр-Н" (вх. № 11989 від 07.05.2024) з грошовими вимогами до боржника в розмірі 1 153 680,00 грн на підставі рішення Господарського суду Харківської області від 08.04.2024 по справі №922/368/24.
Згідно з ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Вимоги до заяви кредитора визначені статтею 45 Кодексу України з процедур банкрутства.
Частиною третьою статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до заяви в обов'язковому порядку додаються, зокрема, докази сплати судового збору та надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна.
Всупереч вищезазначеним вимогам, заявником не додано доказів надсилання копії заяви розпоряднику майна та не надано докази сплати судового збору за розгляд його заяви з грошовими вимогами до боржника.
Згідно з абз. 2 ч. 1 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства у разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення заяви без руху суд повідомляє заявнику про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити без руху заяву ТОВ "Торговий дім Центр-Н" з грошовими вимогами до боржника.
Керуючись ст. ст. 45, 46 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 232-235 ГПК України, -
Заяву ТОВ "Торговий дім Центр-Н" з грошовими вимогами до боржника залишити без руху.
Заявнику у п'ятиденний строк з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки, надати суду докази надсилання копії заяви розпоряднику майна та докази сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі - 6 056,00 грн.
Попередити ТОВ "Торговий дім Центр-Н" про те, що відповідно до ч. 2 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства, якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду, в іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви.
Ухвалу направити ТОВ "Торговий дім Центр-Н".
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу підписано 10.05.2024.
Суддя Прохоров С.А.