Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
м. Харків
10 травня 2024 року Справа № 520/29760/23
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Супрун Ю.О. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп: НОМЕР_1 ) до Управління соціального захисту населення адміністрації Салтівського району Харківської міської ради (просп. Тракторобудівників, буд. 144, м. Харків, 61121, код ЄДРПОУ 25864181) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
Позивач - ОСОБА_1 звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління соціального захисту населення адміністрації Салтівського району Харківської міської ради, в якому просить суд, з урахуванням уточненої позовної заяви від 27.10.2023:
1. Визнати протиправними дії відповідача щодо призупинення виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеній особі - ОСОБА_1 .
2. Зобов'язати відповідача поновити виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеній особі, призначені ОСОБА_1 з 01 липня 2023 року, - у встановленому розмірі.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідачем, на думку позивачки, було протиправно призупинено виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеній особі.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 01.11.2023 відкрито спрощене провадження в адміністративній справі згідно з положеннями п.3 та п.10 ч.6 ст.12, ч.1 ст.257 КАС України, якими унормовано що за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
В зв'язку із здійсненням діяльності Харківським окружним адміністративним судом з відправлення правосуддя в умовах ведення бойових дій на території Харківської міської територіальної громади, яка віднесена до переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточені (блокуванні) згідно Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій від 25.04.2022 № 75 (із змінами), розгляд справи було відтерміновано.
Згідно з положеннями ч.4 ст.229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до положень ст.258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Згідно з положеннями ч.2,3,4,5 ст.262 КАС України, розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі. Підготовче засідання при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі. Перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів із дня відкриття провадження у справі. За клопотанням сторони суд може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив та (або) заперечення, якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин. Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідач, Управління соціального захисту населення адміністрації Салтівського району Харківської міської ради, надав відзив на позов, в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог за відсутністю протиправних дій з боку Управління соціального захисту населення адміністрації Салтівського району Харківської міської ради. При цьому, зазначив, що за результатами верифікації стало відомо, що станом на 01.08.2023 ОСОБА_1 має на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі, що перевищує 100 тис. грн., у зв'язку з чим, 05.09.2023 було призупинено виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеній особі.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уроженка міста Бахмут (Артемівськ) Донецької області, перебуває на обліку в Управлінні соціального захисту населення адміністрації Салтівського району Харківської міської ради як внутрішньо переміщена особа з 10.07.2023 року.
10.07.2023 року позивачці було видано довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи №6343-5002854262 за місцем фактичного проживання/перебування за адресою: АДРЕСА_2 .
10.07.2023 року позивачка, як уповноважений представник сім'ї ОСОБА_2 звернулась до Управління соціального захисту населення адміністрації Салтівського району Харківської міської ради з заявою про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.
14.07.2023 року позивачці відповідно до наданих нею документів рішенням про призначення допомоги переміщеним особам на проживання від 14.07.2023 року була призначена допомога з 01.07.2023 року, як особі з інвалідністю в розмірі 3000,00 грн., та неповнолітній дитині, ОСОБА_2 , в розмірі 3000,00 грн.
За результатами верифікації, проведеної відповідно до Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», відповідачу стало відомо, що станом на 01.08.2023 року ОСОБА_1 має на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі, що перевищує 100 тис. грн.
05.09.2023 року рішенням було призупинено виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеній особі з 01.09.2023 року, з підстав наявності на депозитному банківському рахунку позивачки коштів у загальній сумі, що перевищує 100 тис. грн.
21.09.2023 року ОСОБА_1 звернулась до Управління соціального захисту населення адміністрації Салтівського району Харківської міської ради з заявою щодо повернення призупиненої виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеній особі та повідомила про наявність коштів на депозитному рахунку.
Листом Управління соціального захисту населення адміністрації Салтівського району Харківської міської ради від 26.09.2023 року № 1191/0/872-23 ОСОБА_1 було надано відповідь з роз'ясненнями щодо причини припинення виплати допомоги на проживання, а саме: наявність у позивачки на депозитному банківському рахунку коштів у загальній сумі, що перевищує 100 тис. грн.
Одночасно, 21.09.2023 року ОСОБА_1 звернулась до Управління соціального захисту населення адміністрації Салтівського району Харківської міської ради з заявою про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам на неї та її неповнолітню дитину ОСОБА_2 .
Рішенням Управління соціального захисту населення адміністрації Салтівського району Харківської міської ради від 22.09.2023 року було призначено допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам ОСОБА_2 в розмірі 3000,00 грн. з 01.09.2023 року, про що було повідомлено ОСОБА_1 у відповіді Управління соціального захисту населення адміністрації Салтівського району Харківської міської ради від 26.09.2023 року.
Не погодившись з рішенням про призупинення виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеній особі, позивачка звернулась до Головного управління Національної соціальної сервісної служби України з відповідним зверненням, на яке надано відповідь від 10.10.2023 року з роз'ясненням щодо причини припинення виплати допомоги на проживання.
Вважаючи наведені дії відповідача протиправними, позивачка звернулась до суду із цим позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положеннями ст. 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Указом Президента України від 24.02.2022р. № 62/2022 "Про введення воєнного стану в України" у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб (затверджено Законом України від 24.02.2022р. № 2102-IX), який наразі триває.
Приписами ст. 1 Закону України від 20.10.2014 №1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі - Закон №1706-VII) визначено, що внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Відповідно до ст. 4 Закону №1706-VII факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону.
20 березня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №332 "Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам" (далі - Порядок), якою затверджений Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.
Відповідно до п. 2 Порядку (в редакції чинній на момент виникнення спірних відносин) допомога надається особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території Російською Федерацією території України, а також території адміністративно-територіальних одиниць, де проводяться бойові дії та що визначені в переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми “єПідтримка”, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 204.
Згідно з п. 3 Порядку (в редакції чинній на момент виникнення спірних відносин) починаючи з травня 2022 допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої Російською Федерацією території України, територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, а також внутрішньо переміщеним особам, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали до 20 травня 2022 заявку на відшкодування відповідних витрат, зокрема засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал дія), або за умови подання документального підтвердження від органів документального підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської Федерації.
Інформація про території, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окуповані Російською Федерацією, є складовою частиною переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції (далі - перелік).
01.08.2023 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб» від 11.07.2023 № 709 пунктом 1 якою установлено, що з 01.08.2023 виплата допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (далі - допомога), які перемістилися з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (далі - перелік територій), щодо яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, а також особам, у яких внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, зруйноване або непридатне для проживання житлове приміщення та яким допомогу було призначено відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» продовжується автоматично на один шестимісячний період.
Підпунктом 3 пункту 2 постанови № 709 установлено, що з 01.09.2023 виплата допомоги припиняється внутрішньо переміщеним особам, зазначеним у пункті 1 цієї постанови, якщо за результатами верифікації встановлено, що після набрання чинності цієї постанови внутрішньо переміщена особа має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у загальній сумі, що перевищує 100 тис. гривень, або облігації внутрішньої державної позики, строк погашення яких настав або визначений моментом пред'явлення вимоги, на загальну суму, що перевищує 100 тис. гривень.
Відповідно до пункту 3 цієї постанови рішення про продовження виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам, зазначеним у пунктах 1 і 2 цієї постанови, приймається на підставі інформації Міністерства фінансів за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів допомоги, інформацію про яких надано Міністерством соціальної політики з урахуванням даних, що обробляються стосовно них на інформаційно-аналітичній платформі електронної верифікації та моніторингу, на відповідність вимогам Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» з урахуванням змін, затверджених цією постановою.
Перевірку відповідності відомостей щодо внутрішньо переміщеної особи вимогам, зазначеним у пункті 2 цієї постанови, Міністерство фінансів проводить станом на 01.08.2023 року.
Відповідно до пункту 22 Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2023 р. № 709) з метою встановлення права на призначення/продовження виплати допомоги уповноваженій особі/отримувачу Мінсоцполітики передає Мінфіну відповідну інформацію для здійснення верифікації відповідно до Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат».
У спірних правовідносинах, ОСОБА_1 має статус внутрішньо переміщеної особи з міста Бахмут Донецької області (яке входить до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309, в редакції чинній на момент надання позивачки статусу внутрішньо переміщеної особи) та перебуває на обліку в Управлінні соціального захисту населення адміністрації Салтівського району Харківської міської ради як внутрішньо переміщена особа з 10.07.2023 року.
Відтак, за змістом пункту 2 Порядку №332, позивачка як внутрішньо переміщена особа має право на допомогу.
За результатами верифікації, проведеної відповідно до Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», відповідачу стало відомо, що станом на 01.08.2023 року ОСОБА_1 має на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі, що перевищує 100 тис. грн., що стало підставою для призупинення позивачу виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеній особі з 01.09.2023 року.
Водночас, за викладеними у позовній заяві твердженнями позивачки, депозитні рахунки було відкрито позивачкою, за попередньою згодою чоловіка, ОСОБА_3 , яким в 2020 році були отримані кошти в якості одноразового зарахування грошової допомоги (внаслідок поранення), отримання яких підтверджується випискою по картковому рахунку за період з 01.01.2020р. по 31.12.2020р.
З наданих позивачем банківських виписок вбачається, що вказані позивачкою депозитні рахунки відкривалися на різні терміни.
Так, в АТ «ПУМБ» було відкрито вклад «Вільний» за депозитним договором №286833960 від 28.04.2020, вклад «Дохідний» за депозитним договором № 298727208 від 21.09.2021, вклад «Ювілейний» за депозитним договором № 301613285 від 17.12.2021, вклад «Дохідний» за депозитним договором № 303299239 від 18.03.2022, вклад «Дохідний» за депозитним договором № 305272394 від 17.04.2022, вклад «Дохідний» за депозитним договором 306508712 від 17.05.2022, вклад «Дохідний» за депозитним договором №307662751 від 29.06.2022, вклад «Дохідний» за депозитним договором № 307943052 від 13.07.2022, вклад «Дохідний» за депозитним договором № 308006881 від 16.07.2022.
Тобто, зазначена сума вкладу була розміщена позивачем на депозитному рахунку в АТ «ПУМБ», по закінченню дії договору укладись нові строкові договори із зміною умов нарахування відсотків.
Отже, і на момент переміщення, і на момент звернення для нарахування виплат на проживання внутрішньо переміщеним особам, на депозитному рахунку позивачки перебували кошти, розмір яких перевищував 100 000,00 грн.
Тобто, вказані депозитні рахунки було відкрито до переміщення позивачки та надання їй статуту внутрішньо переміщеної особи, а також до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб» від 11.07.2023 № 709.
Таким чином, суд не погоджується з твердженням відповідача про те, що позивачка втратила право на отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеній особі згідно вимог пп. 3 п. 2 постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб» від 11.07.2023 № 709.
З огляду на викладені обставини, суд дійшов висновку про порушення прав позивача на отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеній особі, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню шляхом визнання протиправним та скасування рішення відповідача про призупинення виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеній особі - ОСОБА_1 , від 05.09.2023 року та зобов'язання відповідача поновити ОСОБА_1 виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеній особі з 01.07.2023 року у розмірі, передбаченому Порядком надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2023 р. № 709).
За приписами ч.1 та ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Зважаючи на встановлені у справі обставини, з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову.
При розв'язанні спору, суд зважає на практику Європейського суду з прав людини щодо застосування ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі за текстом - Конвенція; рішення від 21.01.1999 у справі "Гарсія Руїз проти Іспанії", від 22.02.2007 у справі "Красуля проти Росії", від 05.05.2011 у справі "Ільяді проти Росії", від 28.10.2010 у справі "Трофимчук проти України", від 09.12.1994. у справі "Хіро Балані проти Іспанії", від 01.07.2003 у справі "Суомінен проти Фінляндії", від 07.06.2008 у справі "Мелтекс ЛТД (MELTEX LTD) та Месроп Мовсесян (MESROP MOVSESYAN) проти Вірменії") і тому надав оцінку усім обставинам справи, котрі мають юридичне значення для правильного вирішення спору, та дослухався до усіх аргументів сторін, які ясно і чітко сформульовані та здатні вплинути на результат вирішення спору.
Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст.13, 14, 139, 241, 243, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп: НОМЕР_1 ) до Управління соціального захисту населення адміністрації Салтівського району Харківської міської ради (просп. Тракторобудівників, буд. 144, м. Харків, 61121, код ЄДРПОУ 25864181) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Управління соціального захисту населення адміністрації Салтівського району Харківської міської ради про призупинення виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеній особі - ОСОБА_1 , від 05.09.2023 року.
Зобов'язати Управління соціального захисту населення адміністрації Салтівського району Харківської міської ради (просп. Тракторобудівників, буд. 144, м. Харків, 61121, код ЄДРПОУ 25864181) поновити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп: НОМЕР_1 ) виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеній особі з 01.07.2023 року у розмірі, передбаченому Порядком надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2023 р. № 709).
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Текст рішення складено та підписано 10.05.2024.
Суддя Супрун Ю.О.