Постанова від 10.05.2024 по справі 607/10475/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.05.2024 Справа №607/10475/24 Провадження №3/607/4721/2024

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Кунцьо С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від ВП №1 (м. Тернопіль) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, непрацюючого, зареєстрованого та жителя АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Як встановлено у судовому засіданні, громадянин ОСОБА_1 перебуваючи під дією Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», 01 лютого 2024 року о 11.43 год. не з'явився для реєстрації до службового приміщення ВП №1 (м. Тернопіль) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області, таким чином своїми діями порушив п.4 ухвали Володимирецького районного суду Рівненської області №556/3110/23 від 10.11.2023 про встановлення адміністративного нагляду.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. У силу ч. 2 ст. 268 КУпАП, вважаю за можливе справу розглядати у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Оцінюючи зібрані по справі докази в їх повній сукупності, оглянувши матеріали справи, суд вважає, що провадження в справі підлягає закриттю, виходячи з наступного.

Згідно ч. 1 ст.9 КпАП, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає "на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи - ст. 280 КУпАП.

Так, 10 травня 2024 року до Тернопільського міськрайонного суду надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 КУпАП, оглядом яких з'ясовано, що за інкриміноване діяння громадянина ОСОБА_1 постановою Тернопільського міськрайонного суду за ч.1 ст.187 КУпАП від 10 травня 2024 року визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення та провадження в справі закрито у зв'язку із закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

При матеріалах адміністративної справи міститься копія постанови Тернопільського міськрайонного суду від 10 травня 2024 року справа №607/10473/24, згідно якої ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП та провадження у справі закрито, у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення - п. 7 ч. 1 ст.247 КУпАП.

Згідно п. 8 ст. 247 КУпАП розпочате провадження по адміністративній справі підлягає закриттю у випадку наявності по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення.

Відповідно до статті 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.

Враховуючи вищенаведене, а саме те, що по тому самому факту щодо ОСОБА_1 , наявна постанови компетентного органу про визнання його винним у вчиненні адміністртивного правопорушення, суддя вважає, що провадження у справі відносно останнього підлягає закриттю на підставі п.8 ст. 247 КУпАП

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 187 КУпАП - закрити, на підставі п. 8 ст. 247 КУпАП.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.

Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.

Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Головуючий суддяС. В. Кунцьо