Справа № 127/3586/24
Провадження № 3/127/1038/24
08 травня 2024 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Бессараб Н.М., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого і зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №708627 від 01.02.2024, водій ОСОБА_1 , 01.02.2024 о 05.12 год., в м. Вінниці по вул. Миколи Ващука, 41, керував транспортним засобом «Kia Optima», д.н.з. НОМЕР_2 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився за допомогою приладу Драгер-6810 ARAM-3564, результат тесту позитивний - 0,52‰, чим порушив вимоги п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху України. Відеозапис здійснювався безперервно на портативний відеореєстратор №472285, №470743.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєному правопорушенні не визнав, просив провадження у справі закрити у зв'язку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Захисник ОСОБА_1 - адвокат Федчук Т.М. просила провадження у справі закрити у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення з підстав зазначених у клопотанні. Клопотання мотивоване тим, що з відеозаписів портативних відеореєстраторів ОСОБА_1 поводив себе адекватно, не мав порушення мови та координації рухів, на запитання працівників поліції відповідав чітко та адекватно, різка зміна забарвлення шкірного покрову обличчя відсутня, а його поведінка повністю відповідала обстановці. Огляд на наявність алкогольного сп'яніння не проводився. Відеозапис не підтверджує наявність ознак алкогольного сп'яніння у ОСОБА_1 , які вказані в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, інші ознаки, що вказані в Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції також відсутні. Згідно відповіді Державної служби України лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) №3096-001.3/005.0/17-24 від 28.03.2024 на адвокатський запит від 14.03.2024 в Державному реєстрі, який зберігала Держлікслужба була відсутня інформація щодо електродіагностичного приладу «Аісоїезі 6810» виробника «Drager Safery AG& Со. КGіаА». Строк дії свідоцтва про державну реєстрацію №7261/2007 від 10.02.2010 «Прилади електродіагностичні Аlcоtеst 7410 Рlus com, Аlcоtеst 6510, Аlcоtеst 6810» виробництва Drager Safery AG& Со. КGіаА» (Gеrmany) (наказ МОЗ України від 10.02.2010 №95) вичерпаний 10.02.2015. В Реєстрі осіб відсутня інформація щодо особи відповідальної за введення медичних виробів в обіг стосовно приладу Drager «Аlcоtеst 6810». Пунктом 41 Технічного регламенту визначено, що орган відповідності інформує, зокрема, Держлікслужбу про всі видані, змінені, доповнені, тимчасово припинені, відкликані або відхилені сертифікати відповідності. Інформації від органів з оцінки відповідності на газоаналізатор Drager «Аlcоtеst 6810» на теперішній час до Держлікслужби не надходило. Огляд водія ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння проводився за допомогою технічного приладу марки Drager «Аlcоtеst 6810», який не відноситься до числа дозволених для застосування газоаналізаторів на території України, тому результати проведеного огляду не можуть бути використані судом, як беззаперечний доказ вини водія ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП. Як вбачається з відеозаписів портативних відеореєстраторів, які наявні в матеріалах справи, відеофіксація не була безперервною, що є порушенням положень «Інструкції про порядок зберігання, видачі, приймання, використання нагрудних відеокамер (відеореєстраторів) працівниками патрульної поліції та доступ до відеозаписів з них», затвердженої Наказом Департаменту патрульної поліції від 03 лютого 2016 року №100. Так, на відео з портативного відеореєстратора №470743 відеозапис події припиняється на 16 хвилині 10 секунді о 05 годині 34 хвилині 11 секунді, коли працівник поліції сідає в службове авто та відновлюється на 16 хвилині 15 секунді о 05 годині 53 хвилині 51 секунді. Також, на відео з портативного відеореєстратора №472285 відеозапис події припиняється на 16 хвилині 10 секунді о 05 годині 34 хвилині 11 секунді, коли працівниця поліції складає протокол про адміністративне правопорушення в службовому авто, та відновлюється на 16 хвилині 15 секунді о 05 годині 53 хвилині 51 секунді. Отже, відеозапис не є безперервним та на ньому відсутній фрагмент приблизно у 20 хвилин, під час якого працівники поліції оформлювали матеріали про адміністративне правопорушення. У зазначений проміжок часу ОСОБА_1 виявляв незгоду з показниками приладу Drager «Аlcоtеst 6810» та просив працівників поліції видати йому направлення для проходження медичного огляду в лікарні, на що йому було відмовлено, чим позбавлено можливості встановити дійсний результат огляду.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , його захисника - адвоката Федчук Т.М. та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП з таких підстав.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, згідно вимог статті 251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
За правилами статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно роз'яснень, наданих у пункті 24 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» №14 від 23 грудня 2005 року при розгляді справ зазначеної категорії необхідно з'ясовувати всі обставини, перелічені у статтях 247 і 280 КпАП, у тому числі шляхом допиту свідків та призначення експертиз.
Згідно з пунктом 2.9(а) Правил дорожнього руху водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Частиною першою статті 130 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
За правилами частин 1 і 2 статті 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та оформлення результатів такого огляду визначена Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України від 09 листопада 2015 року № 1452/735 (далі - Інструкція).
Так, згідно з пунктом 2 розділу І цієї Інструкції огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейського) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Пунктом 6 розділу І Інструкції передбачено, що огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Пунктом 1 розділу ІІ Інструкції передбачено, що за наявності ознак, передбачених п. 3 р. І Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
Згідно з пунктом 7 розділу ІІ Інструкції установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
Суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП доведена і вина підтверджується наявними у справі матеріалами, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №708627 від 01.02.2024, згідно з яким водій ОСОБА_1 , 01.02.2024 о 05.12 год., в м. Вінниці по вул. Миколи Ващука, 41, керував транспортним засобом «Kia Optima», д.н.з. НОМЕР_2 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився при безперервній відеофіксації, за допомогою приладу Драгер-6810 ARAM-3564, результат тесту позитивний - 0,52‰;
- роздруківкою з технічного приладу Drager Alcotest 6810 прилад №ARАM 3564 принтер №ARАМ 5653, тест №4436, згідно якої результат огляду особи, яку тестують - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - 0,52‰;
- актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, з якого вбачається, що огляд ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння проведено у зв'язку з виявленими ознаками: різкий запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння обличчя; результати огляду на стан сп'яніння за допомогою Alcotest 6810 ARAM-3564: 0,52‰;
- рапортом інспектора взводу №2 роти №4 БУПП у Вінницькій області ДПП рядового поліції Вікторії Мельничук, згідно якого 01.02.2024 о 05.12 год. по забезпеченню публічного порядку та дотримання водіями правил дорожнього руху в м. Вінниці було зупинено водія ОСОБА_1 , що керував в м. Вінниці по вул. Миколи Ващука, 41, транспортним засобом «Kia Optima», д.н.з. НОМЕР_2 . В ході спілкування у водія було виявлено ознаки алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови. Огляд на стан сп'яніння водія проводився у встановленому законом порядку, на місці зупинки за допомогою приладу Drager Alcotest 6810, результат позитивний 0,52 проміле;
- відеозаписами з нагрудних камер поліцейських, на яких зафіксовано подію, що мала місце при складанні протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №708627 від 01.02.2024 відносно ОСОБА_1 .
Доводи захисника ОСОБА_2 про те, що Drager Alcotest 6810 не відноситься до числа дозволених для застосування газоаналізаторів на території України суд до уваги не приймає, оскільки перелік спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ України та Держспоживстандартом для проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан сп'яніння міститься в Державному реєстрі затверджених типів засобів вимірювальної техніки, Газоаналізатор Drager Alkotest, в тому числі 6810, включений до вказаного переліку під №У788-14.
Згідно з наказом Державної служби України з лікарських засобів від 29 грудня 2014 року №1529 "Про державну реєстрацію медичних виробів" Газоаналізатор Drager Alkotest має Свідоцтво про державну реєстрацію № НОМЕР_3 , у якого необмежений строк дії.
Виробник Drager Safety AG & Co/ KGaA Revalstrasse 1/23560 Lubek Germany, що відповідає реєстраційним матеріалам, згідно з наказом Державної служби України з лікарських засобів від 29.12.2014 №1529 внесений до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення і дозволений для застосування на території України.
Виріб медичний Drager Alkotest 6810 був зареєстрований в Україні згідно Порядку державної реєстрації медичної техніки та виробів медичного призначення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 09.11.2004 року №1497, що підтверджується наявністю даних у архіві щодо свідоцтва про державну реєстрацію №7261/2007 від 10.02.2010 року, термін дії до 10.02.2015 року.
01.07.2015 року введений в дію Технічний регламент щодо медичних виробів (далі - ТР), затверджений Постановою КМУ від 02.10.2013 року №753, згідно якого введення в обіг та/або в експлуатацію медичних виробів дозволяється після підтвердження відповідності їх вимогам цього ТР, а Постанова КМУ №1497 втратила чинність. Реєстр медичної техніки та виробів медичного призначення згідно ТР не ведеться.
Використання медичних виробів «Газоаналізатори Drager Alkotest 6810», виробництва Drager Safety AG & Co. KGaA, Німеччина, які були завезені та реалізовані на територію України, та введені в експлуатацію користувачем протягом терміну дії Свідоцтва та знаходження його у реєстрі медичної техніки та виробів медичного призначення у період з 10.02.2010 року по 10.02.2015 року, є можливим, а закінчення терміну дії свідоцтва означає припинення можливості їх ввезення та введення в експлуатацію, але не впливає на вироби, які вже були введені в експлуатацію - використовувались у практиці (згідно з інформацією Українського наукового інституту сертифікації у вільному доступі).
Отже, у випадку, коли медичний виріб вже введено у експлуатацію і він застосовується за прямим призначенням, а термін дії Свідоцтва про державну реєстрацію на нього закінчився, користувач має право використовувати цей виріб, як мінімум, протягом терміну, вказаного в експлуатаційній документації.
Свідоцтва про державну реєстрацію можуть бути безстроковими, а можуть мати обмежений термін дії, а частина виробів має встановлений виробником термін експлуатації більший від цього терміну.
Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність», який набрав чинності 01 січня 2016 року, засоби вимірювальної техніки, які застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, є законодавчо регульованими засобами вимірювальної техніки. До таких засобів вимірювальної техніки відносяться і вимірювачі вмісту алкоголю в крові та повітрі, що видихається.
Пунктом 1 статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» встановлено, що законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту. Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» не встановлено вимог до законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що вже перебувають в експлуатації, пов'язаних з наявністю чинних сертифікатів відповідності засобів вимірювальної техніки затвердженого типу, які видавалися Міністерством економічного розвитку і торгівлі України до 01 січня 2016 року.
Таким чином газоаналізатори виробництва компанії Drager Safety AG & Co. KGaA, Німеччина, що вже перебувають в експлуатації, можуть експлуатуватись і надалі за умови своєчасного проведення їх періодичної повірки та повірки після ремонту. Міжповірочний інтервал для категорії законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки «Вимірювачі вмісту алкоголю в крові та повітрі, що видихається» встановлено наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13 жовтня 2016 року №1747 і становить 1 рік.
З виписки результату огляду на стан сп'яніння ОСОБА_1 за допомогою приладу «Drager Alkotest 6810» вбачається, що датою градування (калібрування) приладу є 05.10.2023. Міжповірочний інтервал для категорії законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки «Вимірювачі вмісту алкоголю в крові та повітрі, що видихається» встановлено наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13 жовтня 2016 року №1747, вказаний інтервал становить 1 рік, тобто до 05.10.2024 (огляд проводився 01.02.2024), а відтак підстави для визнання результатів приладу недійсними відсутні.
Доводи захисника у частині того, що відеозапис з нагрудної камери поліцейського не є належним доказом у справі, оскільки відеозапис не є безперервним, відхиляються судом, як такі, що суперечать чинному законодавству.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За правилами статті 251 КУпАП, відеофіксація є одним із доказів в справі про адміністративне правопорушення, тому з метою всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності, судом були досліджені долучені до протоколу про адміністративне правопорушення відеозаписи з нагрудних відеокамер інспекторів патрульної поліції, які приймали участь у складанні протоколу про адміністративне правопорушення.
Суд вважає відеозапис з нагрудних відеокамер інспекторів патрульної поліції належним та допустимим доказом, оскільки він отриманий у встановленому законом порядку (долучений до матеріалів адміністративного провадження працівниками поліції) та дозволяє повно і всебічно встановити обставини вчиненого ОСОБА_1 правопорушення.
Оскільки, як вбачається із відеозаписів, зроблених з нагрудних відеокамер (відеореєстраторів) інспекторів патрульної поліції, які приймали участь у складанні протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 дійсно керував транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, факту вживання алкоголю не заперечував.
Посилання на те, що після огляду ОСОБА_1 на місці, всупереч положень КУпАП його не було доставлено для проведення огляду у заклад охорони здоров'я, після його незгоди з результатами огляду на місці зупинки транспортного засобу, є перекручуванням фактичних обставин справи з метою уникнення відповідальності за вчинене правопорушення.
З досліджуваних відеозаписів нагрудних камер поліцейських вбачається, що ОСОБА_1 після згоди та проходження огляду на місці зупинки не заперечував правдивість показників приладу Drager Аlcotest 6810, він ознайомився зі змістом роздруківки з технічного приладу Drager Alcotest 6810 прилад №ARАM 3564 принтер №ARАМ 5653, тест №4436, згідно якої результат огляду особи, яку тестують - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - 0,52‰ та підписав її особисто, а також ознайомився зі змістом протоколу про адміністративне правопорушення, про що свідчить особистий підпис ОСОБА_1 , будь-якої незгоди із результатом приладу Drager Аlcotest 6810 ОСОБА_1 не висловлював ні одразу після оголошення результату показників приладу, ні під час ознайомлення із протоколом.
Відповідно до ч. 3 ст. 256 КУпАП особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
ОСОБА_1 підписав особисто протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №708627 від 01.02.2024, в графі пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 написав, що пояснення надасть в суді.
Матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять жодних доказів щодо протиправності дій працівників поліції під час складання протоколу. Відсутні також відомості щодо оскарження ОСОБА_1 дій працівників поліції, а тому доводи захисника у частині того, що ОСОБА_1 виявляв незгоду з показниками приладу Alcotest Drager 6810 та просив працівників поліції видати йому направлення для проходження медичного огляду в лікарні, судом відхиляються як такі, що не підтверджені матеріалами справи.
Наявні в справі докази в сукупності узгоджуються між собою, жодних сумнівів щодо їх достовірності та допустимості не викликають, оскільки вони оформлені у визначеному законом порядку, в сукупності підтверджують вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП і встановлений судом перебіг досліджуваної події відповідає змісту відео, яке міститься на технічному носієві з відеозаписом і знаходиться в матеріалах справи.
Інші доводи є неспроможними і такими, що не спростовують факту вчинення правопорушення, а лише спрямовані на уникнення відповідальності за вчинення ОСОБА_1 правопорушення.
Відповідно до ст. 13 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод гарантує існування у внутрішньому праві засобів, які надають можливість скористатися правами і свободами, закріпленими в Конвенції, незалежно від того, як вони подані в національній правовій системі. Це положення вимагає, щоб відповідний внутрішній орган вивчив зміст скарги, яка базується на Конвенції, та забезпечив необхідне виправлення порушеного права (Рішення Європейського суду з прав людини «Chahal v. the UK», n. 145).
У відповідності до п. 43 рішення Європейського суду з прав людини від 14 лютого 2008 року у справі «Кобець проти України» (з відсиланням на первісне визначення цього принципу у справі «Авшар проти Туреччини» (Avsar v. Turkey), п. 282) доказування, зокрема, має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких та узгоджених між собою, а за відсутності таких ознак не можна констатувати, що винуватість особи доведено поза розумним сумнівом.
Таким чином, суд вважає, що фактичні обставини справи судом з'ясовані повно та об'єктивно, вина ОСОБА_1 доведена повністю, в зв'язку з чим суд дійшов висновку про наявність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
На підставі викладеного, враховуючи те, що ОСОБА_1 вчинив грубе порушення ПДР України, внаслідок якого могли настати тяжкі наслідки, своїми діями наражав на небезпеку себе та інших осіб, з метою недопущення повторного вчинення ОСОБА_1 грубих правопорушень в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, суд вважає застосувати до останнього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік.
Крім того, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в сумі 605,60 грн., сплата якого передбачена ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та ст. 40-1 КУпАП.
Керуючись ст. 40-1, 130, 245, 251, 280, 283, 284 КУпАП, -
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 грн. (сімнадцять тисяч грн.) на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605,60 грн. в дохід держави.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду.
Суддя: