Справа № 157/496/24
Провадження №3/157/395/24
07 травня 2024 року місто Камінь-Каширський
Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Антонюк О.В., з участю секретаря судового засідання Солошик Д.В., поліцейського Кадири Д.М., особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області, щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , непрацевлаштований,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КпАП України),
У протоколі про адміністративне правопорушення від 9 березня 2024 року зазначається, що ОСОБА_1 9 березня 2024 року о 07 год 25 хв у м. Камені-Каширському по вул. Шевченка, керуючи автомобілем марки «Audi Q 7», номерний знак НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння, різкий запах алкоголю з порожнини рота, від проходження огляду на визначення алкогольного сп'яніння відмовився на місці зупинки, так і у медичному закладі, чим порушила вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КпАП України.
Поліцейський ОСОБА_2 у судовому засіданні підтримав викладені у протоколі про адміністративні правопорушення обставини, разом з тим пояснив, що із технічних причин запис фіксації вчинення правопорушення не зберігся, а тому він не може надати його суду; нагрудна бодікамера, яка ним використовувалася при фіксації правопорушення ОСОБА_1 вийшла з ладу.
ОСОБА_1 під час розгляду справи вину у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення не визнав і пояснив, що він автомобілем у день та час, які зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення, не керував.
Відповідно до ст. 7 КпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно зі ст. 251 КпАП України обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно з частинами 1, 2 ст. 266 КпАП України особи, які керують транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Отже, огляду на стан алкогольного сп'яніння підлягають особи, які керували транспортним засобом. Крім того, необхідним є під час проведення огляду особи на стан алкогольного сп'яніння поліцейським застосовувати технічні засоби відеозапису або присутність не менше двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково мають бути долучені до протоколу про адміністративне правопорушення
З матеріалів справи вбачається, що свідки вчинення правопорушення відсутні.
До протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не додано відеозапису, про який зазначається у цьому протоколі про адміністративне правопорушення.
Отже, достатніх та допустимих доказів, які б підтверджували факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України, суду не надано.
ОСОБА_1 у судовому засіданні заперечив факт керування транспортним засобом.
Жодних доказів, які б підтверджували те, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом у час, дату та місці, про які зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення, суду не надано.
Застосування поліцейським під час проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння особи, яка керувала транспортним засобом, технічних засобів відеозапису та порядок зберігання та видачі відеозаписів регламентується Інструкцією із застосуванням органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, що затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України 18 грудня 2018 року № 1026.
Згідно з пунктами 1, 5, 6 Розділу VIII зазначеної Інструкції вивантаження відеозаписів з карт пам'яті портативних відеореєстраторів та відеореєстраторів, установлених на службових транспортних засобах, БпЛА, на сервер зберігання відеозаписів здійснюється шляхом приєднання карти пам'яті до спеціального обладнання в автоматичному режимі за допомогою спеціального програмного забезпечення або в інший спосіб, визначений виробником до такого сервера. Контроль за використанням технічних приладів і технічних засобів, що мають функцію фото- і кінозйомки, відеозапису, здійснює відповідальна особа, за інформацією, отриманою з їх допомогою,- безпосередньо керівник органу, підрозділу поліції. Дозвіл на копіювання та видачу відеозаписів надається відповідальній особі виключно за рішенням керівника цього органу, підрозділу поліції. Копіювання та видача відеозапису проводяться відповідальною особою на підставі відповідного письмового доручення керівника органу, підрозділу поліції або особи, яка виконує його обов'язки.
Як пояснив у судовому засіданні поліцейський ОСОБА_2 , надати відеозапис подій не вдається за можливе, оскільки такий відеозапис відсутній через технічну несправність бодікамери, яку він використовував під час несення ним служби.
Згідно з рапортом поліцейського СРПП Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області Кадири Д. від 09.03.2024, останній про пошкоджений відеофайл з фіксацією вчинення 09 березня 2024 року правопорушення та про неможливість долучення до матеріалів справи відеозапису правопорушення повідомив начальнику Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області Мартинюку В.
Таким чином, за відсутності доказів вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України, провадження у справі щодо нього належить закрити на підставі п. 1 ст. 247 КпАП України у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу зазначеного адміністративного правопорушення.
Керуючись п. 1 ст. 247, п. 3 ч. 1, ч. 2 ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 на підставі п. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Камінь-Каширський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Дата складення повного тексту постанови - 8 травня 2024 року.
Суддя: О.В. Антонюк