Справа № 463/1247/23 Головуючий у 1 інстанції: Мармаш В.Я.
Провадження № 22-ц/811/1398/24 Доповідач: Ніткевич А. В.
про залишення без руху
09 травня 2024 року суддя судової палати з розгляду цивільних справ Львівського апеляційного суду Ніткевич А.В., перевіривши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Личаківського районного суду м. Львова від 13 вересня 2023 року в справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ""Фінансова компанія "Кредит-Капітал" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -
встановив:
Рішенням Личаківського районного суду м. Львова від 13 вересня 2023 року позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Кредит-Капітал" задоволено.
Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Кредит - Капітал" заборгованість за Кредитним договором № 102133767 від 08.02.2021 року в розмірі 38 038, 00 грн. (тридцять вісім тисяч тридцять вісім гривень), а також 2684,00 грн. (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири гривні) судового збору.
Рішення суду оскаржив ОСОБА_1 , подавши 03.05.2024 засобами поштового зв"язку апеляційну скаргу.
Перевіривши матеріали справи, приходжу висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без руху, враховуючи таке.
Згідно норм процесуального закону, подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції має відбуватись з дотриманням певних умов.
Перевіряючи відповідність поданої апеляційної скарги вимогам процесуального закону, судом встановлено, що апелянтом пропущено строк на апеляційне оскарження.
Так, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків.
Строк на апеляційне оскарження визначений статтею 354 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Згідно із ч. 2 ст. 354 ЦПК України учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Подавши 03.05.2024 апеляційну скаргу апелянт пропустив строк на апеляційне оскарження. При цьому, апелянт не порушує питання про поновлення процесуального строку на апеляційне оскарження рішення, окремо така заява (клопотання) також не подана.
В апеляційній скарзі апелянт зазначає, що оскаржуване рішення не отримував взагалі, разом з тим загальний доступ до оскаржуваного рішення через ЄДРСР забезпечено 02.01.2024, однак з врахуванням зазначеного, апелянт не просить поновити пропущений строк на апеляційне оскарження.
При цьому, враховуючи принцип диспозитивності цивільного судочинства, право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, може реалізувати у суді, як наслідок вирішення відповідного клопотання.
Іншими словами, апеляційний суд не має права за своєю ініціативою вирішувати процесуальні питання без подачі відповідного клопотання учасником справи, яке б враховувало та підтверджувало відповідні обставини справи.
Таким чином, усі доводи стосовно часу отримання оскаржуваного рішення чи не отримання такого в принципі можуть бути вирішені лише судом та тільки в контексті відповідного процесуального питання.
Апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу.
Враховуючи допущені при подачі апеляційної скарги недоліки, таку необхідно залишити без руху та надати апелянту строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження необхідно у передбачений строк подати Львівському апеляційному суду.
Керуючись ст. ст. 185, 356, 357 ЦПК України, -
ухвалив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Личаківського районного суду м. Львова від 13 вересня 2023 року залишити без руху.
Надати апелянту строк 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків.
Роз"яснити, що у випадку невиконання вимог зазначених в ухвалі у відкриті апеляційного провадження буде відмовлено.
Суддя А.В. Ніткевич