09 травня 2024 рокуСправа №160/8251/24
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Ніколайчук С.В.
розглянув в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у місті Дніпрі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити дії
01 квітня 2024 року ОСОБА_1 звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій просить:
1. визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області щодо здійснення розрахунку заробітної плати для обрахування пенсії ОСОБА_1 без включення посадового окладу, надбавки на ранг та надбавки за вислугу років за січень 2024 року та без включення інших виплат (надбавки за інтенсивність праці) за грудень 2023 року, всупереч вимогам абзаців другого та шостого пункту 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 р. № 622;
2. зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області здійснити розрахунок та виплату (із врахуванням вже виплачених сум) ОСОБА_1 починаючи з 04 січня 2024 року по 14 січня 2024 року пенсії згідно із пунктами 10 і 12 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 10 грудня 2015 р. № 889-VПІ “Про державну службу” і відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-ХІІ “Про державну службу”, розмір якої обчислити з урахуванням:
- надбавки за інтенсивність праці за станом на грудень 2023 року згідно із довідками від 29.12.2023 року № 4/2220/0-16 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби;
- посадового окладу, надбавки за ранг та надбавки за вислугу років за станом на січень 2024 року згідно із довідками від 25.01.2024 року № 4/113/0-16 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років).
В обґрунтування позовної заяви позивач зазначила, що вона перебуває на пенсії за віком з 19.01.2022 року.
Подальшому позивач, після звільнення з посади державного службовця, звернулась до відповідача із заявою про перехід на пенсію відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» та надала довідки для перерахунку пенсії в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії.
Форми довідок про заробітну плату, що подаються для призначення пенсії державним службовцям в розрізі вищевказаних порядків визначення виплат, які включаються в середній заробіток для призначення пенсії, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 року № 1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям».
Отримавши довідки про заробітну плату позивач 04.01.2024 року звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з заявою про переведення її на пенсію за віком на підставі Закону України «Про державну службу» долучивши до заяви всі три довідки про складові заробітної плати, видані їй 29.12.2023 року за останнім місцем державної служби.
При переведенні позивач на пенсію державного службовця для обчислення пенсії держслужбовця відповідач врахував складові за грудень 2023 року, проте, на думку позивача, відповідач повинен врахувати складові заробітної плати за січень 2024 року, оскільки відповідно до Порядку від 14.09.2016 року № 622 при перерахунку заробітної плати на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою. Вказане стало підставою для звернення позивача до суду з цим позовом.
Ухвалою від 03 квітня 2024 року суд відкрив провадження у адміністративній справі та справу № 160/8251/24 та призначив справу до розгляду за правилами спрощеного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Сторони належним чином повідомлені про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується матеріалами справи.
Копія ухвали від 03 квітня 2024 року отримана представником відповідача, проте, станом на день прийняття рішення відповідач правом на надання відзиву не скористався.
В силу ч. 4 ст. 124, ч. 8 ст.126 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає відповідача належним чином повідомленим про можливість подання відзиву у зазначені строки та належним чином повідомленим про судовий розгляд справи.
Відповідач, на виконання ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України, не надіслав до суду письмового відзиву на адміністративний позов та не повідомив про поважність причин ненадання відзиву.
Відповідно до ч. 6 ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Згідно із ч. ч. 5, 8 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення позову по суті, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, встановив таке.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, що підтверджується паспортом громадянином України НОМЕР_2 .
Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію за віком, обчислену відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 19.01.2022.
04.01.2024 року позивач звернулась до Головного управління пенсійного фонду України в Дніпроптеровській області з заявою про перехід на пенсію відповідно до ст. 37 Закону України «Про держану службу».
Позивач 04.01.2024 року звернулась до ГУ ПФУ України в Дніпропетровській області з заявою про переведення її на пенсію за віком на підставі Закону України “Про державну службу”, долучивши до заяви всі три довідки про складові заробітної плати, видані їй 29.12.2023 року за останнім місцем державної служби, а саме:
- довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) довідку станом на грудень 2023 року за № 4/2221/0-16 від 29.12.2023 року, де посадовий оклад становить 8700 грн., надбавка за ранг становить - 800 грн., надбавка за вислугу років (50%) становить - 4350 грн., а всього 13850 грн;
- довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) за № 4/2222/о-16 від 29.12.2023 року;
- довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби № 4/2220/о-16 від 29.12.2023 року.
Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області прийнято рішення № 046150009124 про переведення позивача на пенсію держслужбовця відповідно до Закону України “Про державну службу”, де в розрахунок заробітної плати для обчислення пенсії держслужбовця включено посадовий оклад, надбавку за ранг, та надбавку за вислугу років згідно із довідкою про складові заробітної плати за грудень 2023 року (довідка від 29.12.2023 р. № 4/2221/о-16), де: посадовий оклад становить 8700 грн, надбавка за ранг становить 800 грн, надбавка за вислугу років (50%) за стаж державної служби - 4350 грн, всього - 13850 грн.
Позивач вважає, що для обчислення пенсії держслужбовця відповідач повинен був врахувати показники заробітної плати держаного службовця за січень 2024 року, тобто і на день звернення за призначенням пенсії державного службовця (04.01.2024), які є: посадовий оклад становить 21536 грн, надбавка за ранг становить 800 грн, надбавка за вислугу років (30%) - 6460,80 грн, а всього - 28796,80 грн.
На думку позивача, різниця у застосуванні довідки за однією і тією ж формою, а саме: довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), проте за різні періоди часу (за грудень 2023 року та за січень 2024 року) є такою, що порушує право позивача на належне соціальне забезпечення.
25.01.2024 року представник позивача звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з адвокатський запитом щодо надання інформації: чому під час переведення ОСОБА_1 на пенсію державного службовця 04 січня 2024 року розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 р. № 622 виплат не визначався пенсійним органом в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, тобто за грудень 2023 року, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи ОСОБА_1
13.03.2024 року позивач особисто звернулась до відповідача з письмовою заявою повести коригування раніше здійсненого розрахунку пенсії державного службовця, включивши в розрахунок довідку від 25.01.2024 року № 4/113/0-16 із зазначенням посадового окладу, надбавок за ранг та за вислугу років за станом на січень 2024 року та провести виплату скоригованої пенсії за період з 04.01.2024 року по 14.01.2024 року, оскільки 15.01.2024 року вона прийнята на державну службу та отримує пенсію на загальних засадах відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Станом на день звернення до суду, відповідь на адвокатське звернення та звернення позивача , позивач не отримав.
Не погоджуючись з відмовою у проведенні перерахунку скоригованої пенсії за період з 04.01.2024 року по 14.01.2024 року, позивач звернулась до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, доводам позивача, викладеним в позовній заяві, доводи відповідачів, викладені у відзивах, суд врахував такі норми чинного законодавства, які діяли на момент виникнення спірних правовідносин, та релевантні їм джерела права.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Умови, за дотримання яких у осіб зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року, передбачені розділом ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 889-VІІІ.
Відповідно до пункту 2 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 889-VІІІ з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон України «Про державну службу» №3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
Згідно із пунктами 10, 12 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України № 889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16 грудня 1993 рокув порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ передбачено, що за наявності у особи станом на 01 травня 2016 певного стажу держслужби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу держслужби незалежно від того, чи працювала особа станом на 1 травня 2016 на держслужбі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року №3723-ХІІ, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Згідно із частиною першою статті 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Після 1 травня 2016 року (дати набрання чинності Законом України «Про державну службу» №889-VІІІ від 10 грудня 2015 року) право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ зберігають лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VІІІ та мають передбачені частиною дев'ятою статті 37 Закону №3723-ХІІ страховий стаж і стаж державної служби.
Як видно з матеріалів справи, під час переведення позивача з одного виду пенсії на інший, виникло спірне питання щодо довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця.
При переведення позивача на пенсію держслужбовця відповідно до Закону України “Про державну службу” в розрахунок заробітної плати для обчислення пенсії держслужбовця включено посадовий оклад, надбавку за ранг, та надбавку за вислугу років згідно із довідкою про складові заробітної плати за грудень 2023 року (довідка від 29.12.2023 р. № 4/2221/о-16), де:
- посадовий оклад становить 8700 грн,
- надбавка за ранг становить 800 грн,
- надбавка за вислугу років (50%) за стаж державної служби - 4350 грн, а всього у загальній сумі 13850 грн.
Відповідно до п. 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року № 622 передбачається, що посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби).
У довідці № 4/113/о-16 від 25.01.2024 року, ті ж самі показники заробітної плати, але за січень 2024 року, тобто і на день звернення за призначенням пенсії державного службовця, є іншими:
- посадовий оклад становить 21536 грн,
- надбавка за ранг становить 800 грн,
- надбавка за вислугу років (30%) - 6460,80 грн, а всього - 28796,80 грн.
Позивач разом із заявою від 04.01.2024 про переведення на пенсію за віком на підставі Закону України «Про державну службу» надала відповідачу три довідки про складові заробітної плати станом на 29.12.2013 року за останній місцем державної служби.
Відповідно до пункту 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року № 622 передбачено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:
- посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби).
Тобто розрахунок та виплата пенсії позивача відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» надбавки за інтенсивність праці за станом на грудень 2023 року має розраховуватись згідно із довідкою від 29.12.2023 року № 4/2220/0-16 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби та розрахунок посадового окладу, надбавки за ранг та надбавки за вислугу років за станом на січень 2024 року має розраховуватись згідно із довідкою від 25.01.2024 року № 4/113/0-16 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років).
На всі види оплати праці, включені в довідках, нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Таким чином, на переконання суду всі відображені в довідках види оплати праці, - є складовими частинами заробітної плати позивача, з якої сплачені внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, тому вони мають братися до уваги при розрахунку розміру пенсії позивача.
Такий висновок суду узгоджується з положеннями пункту 1 частини першої статті 41 Закон №1058-ІV, відповідно до якої до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.
Більше того, пенсійним органом не наведено жодного аргументу на підтвердження невідповідності поданих довідок вимогам встановленого зразка, зокрема формі, яка затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 17 січня 2017 року №1-3 та не зазначено в чому саме полягає така невідповідність.
Відповідно до ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Аналогічна позиція стосовно обов'язку доказування висловлена Європейським судом з прав людини у пункті 36 справи «Суомінен проти Фінляндії» (Suominen v. Finland), від 01 липня 2003 року №37801/97, в якому він зазначив, що хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень (рішення).
Із заявлених позовних вимог, на підставі системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд робить висновок, що позовна заява підлягає задоволенню судом.
Відповідно до ч. 1 ст. 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
На підставі ч. 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати розподіляються пропорційно до задоволених вимог позивача.
Позивач при зверненні до суду сплатив судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору за подання позову до суду в загальному розмірі 1211,20 грн, що документально підтверджується квитанцією від 25.03.2024 року.
Оскільки позовну заяву задоволено основну позовну вимогу позивача, сплачений судовий збір за подання позову до суду в сумі 1211,20 грн потрібно стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 2, 9, 77, 78, 90, 139, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити дії - задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області щодо здійснення розрахунку заробітної плати для обрахування пенсії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , без включення посадового окладу, надбавки на ранг та надбавки за вислугу років за січень 2024 року та без включення інших виплат (надбавки за інтенсивність праці) за грудень 2023 року, всупереч вимогам абзаців другого та шостого пункту 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 р. № 622.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області здійснити розрахунок та виплату (із врахуванням вже виплачених сум) ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , починаючи з 04 січня 2024 року по 14 січня 2024 року пенсії згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 10 грудня 2015 р. № 889-УПІ “Про державну службу” і відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-ХІІ “Про державну службу”, розмір якої обчислити з урахуванням:
- надбавки за інтенсивність праці за станом на грудень 2023 року згідно довідки від 29.12.2023 року № 4/2220/0-16 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби;
- посадового окладу, надбавки за ранг та надбавки за вислугу років за станом на січень 2024 року згідно довідки від 25.01.2024 року № 4/113/0-16 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років)..
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427)судові витрати з оплати судового збору у сумі 1211,20 грн.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.В. Ніколайчук