Справа № 456/1440/24
Провадження № 3/456/848/2024
іменем України
09 травня 2024 року Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Бучківська В. Л. , розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , продавця, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 156 КУпАП,
02.03.2024 близько 10:30 год. в с. Станків Стрийського району Львівської області продавець магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_1 здійснила реалізацію сигарет марки «Комплімент» в кількості 1 пачка, без марки акцизного збору, за ціною 45,00 грн. гр. ОСОБА_2 , чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 156 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненому правопорушенні визнала, щиро розкаялася.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 156 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення, згідно зі ст. 245 КУпАП, є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
Відповідно до ст. 280 КУпАП під час розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган ( посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, тощо.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Диспозиція ч. 1 ст. 156 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за роздрібну або оптову торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
В судовому засіданні встановлено, що 02.03.2024 близько 10:30 год. в с. Станків Стрийського району Львівської області продавець магазину «У Гроха» ОСОБА_1 здійснила реалізацію сигарет марки «Комплімент» в кількості 1 пачка, без марки акцизного збору за ціною 45,00 грн. гр. ОСОБА_2 , чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 156 КУпАП.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, вчиненому при вище викладених обставинах повністю доведена дослідженими в судовому засіданні доказами у справі, що ретельно перевірені та оцінені судом з точки зору їх належності, допустимості, достовірності, достатності кожен окремо та взаємозв'язку для ухвалення даного рішення, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 373935 від 02.03.2024, з якого вбачається, що 02.03.2024 близько 10:30 год. в с. Станків Стрийського району Львівської області продавець магазину «У Гроха» ОСОБА_1 здійснила реалізацію сигарет марки «Комплімент» в кількості 1 пачка, без марки акцизного збору, за ціною 45,00 грн. гр. ОСОБА_2 , чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 156 КУпАП /а.с.2/;
- письмовими поясненнями гр. ОСОБА_2 від 02.03.2024, з яких вбачається, що 02.03.2024 близько 10:30 год. він в магазині «У Гроха» здійснив покупку 1 пачки сигарет «Комплімент», без марки акцизного збору, за ціною 45,00 грн, про що, в усній формі, повідомив працівників поліції /а.с.3/;
- письмовими поясненнями гр. ОСОБА_1 від 02.03.2024, з яких вбачається, що вона працює продавцем в магазині «У Гроха». 01.03.2024 вона у невідомої особи, яка назвалася торговим агентом, придбала 10 пачок сигарет, для продажу, а 02.03.2024 продала одну із цим пачок сигарет, за ціною 45,00 грн., невідомій особі. Зазначила, що продавцем працює недавно, оскільки в магазині було багато відвідувачів, вона не перевірила наявність акцизних марок /а.с.4/;
- копією квитанції №121 про отримання на зберігання речових доказів, вилучених 02.03.2024, згідно матеріалів ЄО №2108 від 02.03.2024, а саме: 9 пачок сигарет марки «Соmpliment» /а.с. 5/.
Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 156 КУпАП є такими, що доповнюють одне одного, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки у відповідності до ст.ст. 251, 252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
З врахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у межах санкції, визначеної ч. 1 ст. 156 КУпАП, у вигляді штрафу з конфіскацією предметів торгівлі.
Крім того, відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно із Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011, розмір судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення становить 605,60 грн. (0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Керуючись ст.ст. 283,284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 156 КУпАП, й накласти на неї стягнення у виді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста) грн., з конфіскацією вилучених 9 /дев'яти/ пачок сигарет марки «Соmpliment», без марок акцизного збору.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605 /шістсот п'ять/ грн. 60 коп. на користь держави.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Cуддя В. Л. Бучківська