Справа № 455/314/24
Провадження № 3/455/277/2024
Іменем України
08 травня 2024 року м. Старий Самбір
у складі судді Титова А.О.,
розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення, які надійшли з Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя: АДРЕСА_1 , (далі за текстом - Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, Водій),
за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі за текстом - КУпАП),
1. Зміст протоколу про адміністративне правопорушення
В провадженні Старосамбірського районного суду Львівської області перебуває справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 634456 від 05.02.2024 вбачається, що ОСОБА_1 о 00:05 годині 05.02.2024 у місті Добромиль на вулиці Грушевського керував транспортним засобом Mercedes-Benz Citan, номерний знак НОМЕР_1 у стані алкогольного сп'яніння; огляд на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора Drager Alcotest 7510, результат огляду - 1,33 проміле; чим порушив вимоги 2.9.а. Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена частиною 1 статті 130 КУпАП.
2. Позиція особи, що притягається до адміністративної відповідальності та її клопотання
В судовому засіданні 24.04.2024 року ОСОБА_1 , вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, та пояснив, що він наразі перебуває у складі Збройних Сил України та приймає участь у відсічі та стримуванні збройної агресії РФ проти України, а станом станом на день вчинення правопорушення він знаходився у відпустці та дійсно керував транспортним засобом, а перед тим вживав алкогольні напої під час зустрічі зі своїм побратимом.
В той же час, в судовому засіданні 24.04.2024 просив розгляд справи відкласти, та надати можливість укласти із захисником договір про надання правової допомоги, у зв'язку з чим, розгляд справи відкладено на 08.05.2024, про що ОСОБА_1 був повідомлений в судовому засіданні, а також шляхом вручення судової повістки під розпис.
Однак 08.05.2024 ОСОБА_1 в судове засідання не прибув, причини своєї неявки суду не повідомив, направив на адресу суду клопотання про розгляд справи у його відсутності та клопотання про зупинення провадження у справі на час його перебування у складі Збройних Сил України.
В обґрунтування клопотання про зупинення провадження у справі, ОСОБА_1 вказує, що він наразі проходить службу в ЗСУ і залучений безпосередньо для здійснення завдань в зоні бойових дій, при цьому, наявність водійських прав йому вкрай необхідна.
Розглянувши зазначене клопотання, суд не знаходить підстав для його задоволення, оскільки з правового аналізу положень КУпАП вбачається, що зупинення провадження у справі про адміністративні правопорушення можливе лише у справах про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, а правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 КУпАП не відноситься до названої категорії справ.
В цьому аспекті слід також звернути увагу на те, що для надання можливості ОСОБА_1 реалізувати його процесуальні права, розгляд справи неодноразово відкладався. Крім того, ОСОБА_1 надав пояснення по суті справи в судовому засіданні 24.04.2024.
Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи (частина 1 статті 268 КУпАП).
За викладених обставин, з огляду на те, що Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи, однак своїм правом на участь в судовому засіданні не скористалась, у наданий судом час - залучення захисника не здійснив, суд розглядає справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
3. Законодавство України про адміністративні правопорушення
Учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримуватись вимог Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху. Юридичні та фізичні особи, винні в порушенні законодавства про дорожній рух, відповідних правил, нормативів і стандартів, несуть відповідальність згідно з законодавством України (абзац 1 частини 5 статті 14, стаття 53 Закону України «Про дорожній рух»).
Поліцейський може зупиняти транспортні засоби, зокрема, у разі якщо водій порушив Правила дорожнього руху та у разі якщо є інформація, що свідчить про причетність водія транспортного засобу до вчинення адміністративного правопорушення (пункти 1, 3 частини 1 статті 35 Закону України «Про національну поліцію»).
Водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (пункт 2.5 Правил дорожнього руху).
Водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (підпункт «а» пункту 2.9 Правил дорожнього руху).
Огляд водія на стан, зокрема, алкогольного сп'яніння проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. У разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, на проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я (частини 2 та 3 статті 266 КУпАП).
Процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан, зокрема, алкогольного сп'яніння визначена Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою наказом МВС України № 1452/735 від 09 листопада 2015 року.
Передбачена частиною 1 статті 130 КУпАП адміністративна відповідальність настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Завданням КУпАП є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушення, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП).
4. Обставини, встановлені в ході судового розгляду
05.02.2024 року, о 00:05 годині в м Добромиль ОСОБА_1 керував транспортним засобом та був зупинений працівниками поліції. В ході спілкування з Водієм працівниками поліції були виявлені в останнього явні ознаки алкогольного сп'яніння, у зв'язку з чим, Водію було запропоновано йому пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння.
Водій погодився пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціального технічного засобу - алкотестеру «Драгер». Результат проведеного огляду - 1,33 проміле алкоголю у крові. Водій погодився з результатом огляду, на пропозицію поліцейського провести огляд на стан сп'яніня в медичному закладі - відмовився.
Вищевикладені обставини встановлені судом на підставі наявних в матеріалах справи доказах, зокрема:1) протоколу про адміністративне правопорушення, зміст якого викладено вище; 2) відеозаписів портативних реєстраторів, розміщених на однострої поліцейського, доданих працівниками поліції до протоколу; 3) роздруківки результатів огляду на стан алкогольного сп'яніння з приладу «Drager»; акту огляду на стан алкогольного сп'яніння; 4) пояснень Водія в судовому засіданні; 4) рапорту працівників поліції.
Обставинами, що пом'якшують відповідальність суд визнає щире каяття, а також безпосередню участь ОСОБА_1 у відсічі та стримуванні збройної агресії РФ проти України в зоні бойових дій у складі Збройних Сил України.
Обставини, що обтяжують відповідальність та підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу - відсутні. Правопорушенням майнової шкоди не заподіяно.
5. Висновки суду
За викладеного судом встановлено, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, у зв'язку з чим, останньому слід призначити стягнення у виді безальтернативної санкції частини 1 статті 130 КУпАП у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами.
На підставі статті 40-1 КУпАП, з Особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на користь держави підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись статтями статтею 283 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 гривень.
Реквізити для сплати/стягнення штрафу:
Отримувач коштів: ГУК Львiв/Старосамбірська тг/ 21081100
ЄДРПОУ отримувача: 38008294
Номер рахунку: UA808999980313020106000013909
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку: 899998
Код класифікації
доходів бюджету: 21081100
Реквізити для сплати/стягнення судового збору:
Отримувач коштів: ГУК м.Києві/м.Київ/22030106
ЄДРПОУ отримувача: 37993783
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001
Код класифікації
доходів бюджету: 22030106
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути оскаржена протягом десяти днів до Львівського апеляційного суду через Старосамбірський районний суд Львівської області.
Суддя Титов А.О.