Справа №463/4128/24
Провадження №3/463/1337/24
09 травня 2024 року суддя Личаківського районного суду м. Львова Мармаш В.Я., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділу державного нагляду (контролю) у Львівській області Державної служби України з безпеки на транспорті про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Львів, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164КУпАП, -
в провадженні Личаківського районного суду м. Львова перебувають матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Оглянувши матеріали справи, вважаю, що такі слід повернути до Відділу державного нагляду (контролю) у Львівській області Державної служби України з безпеки на транспорті для до оформлення виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ст. 221 КУпАП, розгляд справ про адміністративне правопорушення, передбачені ст. 164 КУпАП здійснюють судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.
Згідно ч. 1 ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
У відповідності до вимог ст. 256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
У свою чергу, з матеріалів протоколу про адміністративне правопорушення не випливає місце вчинення адміністративного правопорушення, а також місце проживання ОСОБА_1 , що має суттєве значення для визначення територіальної підсудності справи.
Згідно роз'яснень Пленуму ВСУ, наданих в п. 2 Постанови № 11 від 11.06.2004р. «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст. 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення», у випадках, коли законом передбачається альтернативна підсудність (ч. 2 ст. 276 КУпАП), питання про те, в який саме суд надіслати протокол про адміністративне правопорушення, вирішується відповідним органом внутрішніх справ.
Таким чином, вважаю, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід повернути до Відділу державного нагляду (контролю) у Львівській області Державної служби України з безпеки на транспорті для визначення територіальної підсудності справи про адміністративне правопорушення та направлення таких до належного суду у відповідності до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 276 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст. 276, 284, 294 КУпАП,-
матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП повернути до Відділу державного нагляду (контролю) у Львівській області Державної служби України з безпеки на транспорті для визначення територіальної підсудності справи про адміністративне правопорушення та направлення таких до належного суду у відповідності до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 276 КУпАП.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: Мармаш В.Я.