Справа № 591/4400/24 Провадження № 3/591/1047/24
08 травня 2024 року м. Суми
Суддя Зарічного районного суду м. Суми Сорока М.Р., за участю секретаря судового засідання Яковенко А.А., в присутності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Сумській області ДПП НП України, про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, місце проживання: АДРЕСА_1 , зі слів не працює, за ст. 124 КУпАП,
18.01.2024 року о 09 год. 20 хв. у м. Сумах по вул. Харківська, в районі ПАТ «Сумихімпром» ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом Renault Megane д.н.з. НОМЕР_1 , під час руху був не уважним, не витримав безпечної швидкості, втратив контроль над керуванням транспортним засобом та здійснив виїзд на смугу зустрічного руху з подальшим зіткненням з транспортним засобом Suzuki, д.н.з. НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_2 . В результаті пригоди автомобілі отримали механічні пошкодження, водії ОСОБА_1 та ОСОБА_2 отримали тілесні ушкодження, чим порушив п. 2.3 б, 12.1, 11.3 ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
За даним фактом 25.04.2024 року складено протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 746874.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, не заперечив обставини викладені в протоколі.
Вивчивши матеріали, вважаю, що ті фактичні дані, що містяться у протоколі від 25.04.2024 та в матеріалах, наданих Управлінням патрульної поліції в Сумській області Департаменту патрульної поліції НП України, дають підстави стверджувати, що у діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 124 КУпАП.
Відповідно до п. 2.3 б ПДР України, для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
Згідно п. 12.1 ПДР України, під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен враховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Оскільки ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом, внаслідок порушень правил дорожнього руху, здійснив виїзд на смугу зустрічного руху з подальшим зіткненням з транспортним засобом Suzuki, д.н.з. НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_2 , що також вбачається з: протоколу про адміністративне правопорушення (а.с. 1), копії постанови про закриття кримінального провадження (а.с. 2), письмових пояснень ОСОБА_1 (а.с. 4), письмових пояснень ОСОБА_2 (а.с. 5), протоколу огляду місця дорожньо-транспортної пригоди та схеми до нього (а.с. 6-9), копій висновку експерта (а.с. 10-12) та поясненнями особи, наданими у судовому засіданні, то у даному випадку зібраними та дослідженими у суді доказами підтверджується провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Враховуючи характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, вважаю за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з правопорушника необхідно стягнути судовий збір у сумі 605,60 грн.
Керуючись ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», ст. 40-1, ст.124, ст. 283, 284 КУпАП, суддя,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в сумі 850 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 605 гривень 60 коп.
У відповідності із ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений правопорушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня отримання копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається в порядку примусового виконання та з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена протягом 10-денного строку до Сумського апеляційного суду через Зарічний районний суд м. Суми.
Суддя М.Р.Сорока