Справа №345/2955/24
Провадження № 1-в/345/50/2024
07.05.2024 м. Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Калуш подання начальника Калуського РВП ГУ НП в Івано-Франківської області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду щодо
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Калуш Івано-Франківської області, жителя АДРЕСА_1 , із середньою освітою, непрацюючого, раніше судимого 21.08.2012 Калуським міськрайонним судом Івано-Франківської області за ч. 3 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки, 30.05.2017 Калуським міськрайонним судом Івано-Франківської області за ч. 3 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки, 27.06.2022 Калуським міськрайонним судом Івано-Франківської області за ст. 395 КК України до покарання у виді арешту строком на 1 місяць та 18.09.2023 Калуським міськрайонним судом Івано-Франківської області за ст. 395 КК України до покарання у виді арешту строком на 1 місяць,
начальник Калуського РВП ГУ НП в Івано-Франківської області звернувся в суд з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , засудженого 21.08.2012 Калуським міськрайонним судом Івано-Франківської області за ч. 3 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки, 30.05.2017 Калуським міськрайонним судом Івано-Франківської області за ч. 3 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки, 27.06.2022 Калуським міськрайонним судом Івано-Франківської області за ст. 395 КК України до покарання у виді арешту строком на 1 місяць та 18.09.2023 Калуським міськрайонним судом Івано-Франківської області за ст. 395 КК України до покарання у виді арешту строком на 1 місяць.
Подання мотивує тим, що 11.12.2023 ОСОБА_4 звільнився з УВП № 12 по відбуттю строку покарання. Після звільнення прибув на постійне місце проживання в АДРЕСА_1 та був взятий на облік Калуським РВП ГУ НП в Івано-Франківській області як раніше судима особа та особа, яка формально підпадає під адміністративний нагляд. За час перебування на обліку після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, зарекомендував себе з негативного боку, протягом року допускав адміністративні правопорушення. Тому просить встановити ОСОБА_4 адміністративний нагляд терміном 1 (один) рік із застосуванням відповідних обмежень.
Представник Калуського РВП ГУ НП в Івано-Франківській області подав до суду заяву, згідно з якою подання підтримав у повному обсязі. Розгляд справи просив проводити без його участі.
ОСОБА_4 подав до суду заяву, в якій зазначив, що подання підтримує, а судовий розгляд просить здійснювати без його участі.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 раніше судимий, а саме:
- 21.08.2012 Калуським міськрайонним судом Івано-Франківської області за ч. 3 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки;
- 30.05.2017 Калуським міськрайонним судом Івано-Франківської області за ч. 3 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки;
- 27.06.2022 Калуським міськрайонним судом Івано-Франківської області за ст. 395 КК України до покарання у виді арешту строком на 1 місяць;
- 18.09.2023 Калуським міськрайонним судом Івано-Франківської області за ст. 395 КК України до покарання у виді арешту строком на 1 місяць (а.с. 6-8).
ОСОБА_4 11.12.2023 звільнений із ДУ «Івано-Франківська УВП (№ 12)» по відбуттю строку покарання, що підтверджується довідкою про звільнення серії І-ФР № 09709 від 11.12.2023 (а.с. 2).
Відповідно до відомостей, що містяться в матеріалах справи, ОСОБА_4 протягом року неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, зокрема, за ст.ст. 176, 177, ч.ч. 1, 2 ст. 178, ст. 183 (а.с. 9, 11, 13-15).
Окрім цього, ОСОБА_4 неодноразово попереджався органами національної поліції про те, якщо він у подальшому знову буде допускати порушення норм адміністративного законодавства, то відносно нього будуть прийняті міри щодо встановлення адміністративного нагляду (а.с. 10, 12, 16).
Відповідно вимог ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно з п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, які засуджені до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджені два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до роз'яснень, викладених в п. 10 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 24.10.2003 «Про практику призначення судами кримінального покарання», під систематичним вчинення правопорушень, що потягли адміністративні стягнення, визнається вчинення вказаних правопорушень три і більше разів.
Згідно зі ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку, терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Таким чином, враховуючи, що ОСОБА_4 , звільнившись з місць позбавлення волі, маючи непогашену судимість, незважаючи на попередження органів поліції, вчиняє адміністративні правопорушення, суд вважає за доцільне встановити над ним адміністративний нагляд строком на 1 рік, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості, із застосуванням обмежень, зазначених в поданні.
На підставі викладеного, керуючись ст. 158 КВК України, ст.ст. 3, 4, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 369-372 КПК України, суд
подання начальника Калуського РВП ГУ НП в Івано-Франківської області ОСОБА_3 про встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд терміном 1 (один) рік, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості, з обмеженнями, а саме:
1. Заборонити вихід із будинку (квартири) за місцем проживання АДРЕСА_1 з 22:00 год. до 06:00 год.
2. Заборонити перебувати та відвідувати торгові точки, в яких продають спиртні напої на розлив (кафе, бари, диско бари, ресторани).
3. Заборонити виїжджати в особистих справах за межі Калуської ТГ, Новицької ТГ, Верхнянської ТГ, Войнилівської ТГ, без відома та дозволу Калуського РВП ГУ НП в Івано-Франківській області.
4. З'являтись для реєстрації в Калуський РВП ГУ НП в Івано-Франківській області чотири рази на місяць (кожного вівторка), в період часу з 16:00 год. до 18:00 год.
Адміністративний нагляд та обмеження адміністративного нагляду встановити ОСОБА_4 з дня оголошення йому цієї ухвали.
Ухвалу для виконання направити до Калуського РВП ГУ НП в Івано-Франківській області.
Ухвалу може бути оскаржено до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подання апеляції протягом 7 днів з дня її оголошення.
Суддя: