справа № 179/790/24
провадження № 3/179/465/24
07 травня 2024 року смт Магдалинівка
Суддя Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області Чорна А.О., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Відділення поліції №1 Новомосковського РВП ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст.187 ч.2 КУпАП, -
До Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області з відділення поліції №1 Новомосковського РВП ГУНП в Дніпропетровській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушень, передбачених ст.187 ч. 2 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 611875 від 24.04.2024 року вбачається, що 18 квітня 2024 року о 00:10 годині в АДРЕСА_1 гр. ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем мешкання у визначений час з 23:00 год. по 05:00 год. повторно протягом року, чим порушив правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ч.2 ст.187 КУпАП.
Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 611941 від 25.04.2024 року вбачається, що 16 квітня 2024 року о 23:44 годині в АДРЕСА_1 гр. ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем мешкання на момент перевірки з 23:00 год. по 05:00 год., а саме порушив заборону виходу з будинку у вказаний час. Правопорушення вчинено повторно протягом року, за що передбачена відповідальність за ч.2 ст.187 КУпАП.
Також, з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 611942 від 25.04.2024 року вбачається, що 19 квітня 2024 року о 23:02 годині в АДРЕСА_1 гр. на момент перевірки з 23:00 год. по 05:00 год. гр. ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем мешкання, тобто порушив заборону виходу з будинку у вказаний час. Правопорушення вчинено повторно протягом року, за що передбачена відповідальність за ч.2 ст.187 КУпАП.
Одночасно з цим, з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 611962 від 25.04.2024 року вбачається, що 22 квітня 2024 року о 23:47 годині в АДРЕСА_1 гр. ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, а саме порушив заборону виходу з будинку у визначений час з 23:00 год. по 05:00 год. Правопорушення вчинено повторно протягом року, за що передбачена відповідальність за ч.2 ст.187 КУпАП.
Постановою судді Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області від 07.05.2024 року справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст.187 КУпАП об'єднано в одне провадження.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча про час, дату та місце розгляду справ був повідомлений належним чином, що підтверджується його особистим підписом у протоколах про адміністративні правопорушення. В матеріалах справи також містяться його заяви про розгляд справ без його участі, з порушеннями згодний.
За таких обставин, враховуючи, що ОСОБА_1 був обізнаний про складання відносно нього протоколів про адміністративні правопорушення, про дату, час та місце розгляду справ повідомлений, надав заяву про розгляд справи без його участі, вважаю можливим розглянути справу у його відсутність.
Дослідивши матеріали справ, суддя дійшов наступних висновків.
Згідно ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається противоправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП, одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови. Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Диспозицією ч. 1 ст. 187 КУпАП, встановлена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративнийнагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Адміністративним правопорушенням за ч. 2 ст.187 КУпАП визнається порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП знайшла своє повне підтвердження в судовому засіданні та підтверджується дослідженими у судовому засіданні доказами:
-протоколами про адміністративні правопорушення: серії ВАВ № 611875 від 24.04.2024 року, серії ВАВ № 611941 від 25.04.2024 року, серії ВАВ № 611942 від 25.04.2024 року та серії ВАВ № 611962 від 25.04.2024 року;
-копіями карток єдиного обліку;
-письмовими поясненнями гр. ОСОБА_1 від 24.04.2024, 25.04.2024, 25.04.2024 та від 29.04.2024;
-копією постанови Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області від 23.11.2023 року про встановлення адміністративного нагляду;
-копією постанови Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області від 07.03.2024 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП;
-рапортами працівника поліції;
-відеозаписами з нагрудної відеокамери поліцейського.
В сукупності ці докази підтверджують факт порушення ОСОБА_1 правил адміністративного нагляду, що тягне за собою відповідальність за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Тому, вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 є доведеною.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, враховуючи умови та характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, повторність вчинення ним правопорушень протягом року, вважаю за необхідне та достатнє для виховання особи, запобігання вчинення нових правопорушень застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення відповідно до положень ч.2 ст.36 КУпАП, в межах санкції ч.2 ст.187 КУпАП у вигляді штрафу в дохід держави.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі ухвалення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Так, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому, у матеріалах справи відсутні будь-які дані, котрі б підтверджували звільнення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, від сплати судового збору, а, відтак, з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення на таку особу адміністративного стягнення у розмірі 605,60 грн.
Керуючись ст.ст. 33, 401, 36, 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП та накласти адміністративне стягнення на підставі ст.36 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 170 (сто сімдесят) грн. /призначення платежу: *;21081100; ВАВ № 611875;* ГУК у Дніпропетровській обл./смт.Магдалинівка/21081100; код утримувача: 37988155; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахунку(IBAN): UA848999980313030106000004607, код класифікації доходів бюджету 21081100, «00» Без деталізації за відомчою ознакою.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106 в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя А.О. Чорна