Постанова від 06.05.2024 по справі 520/24176/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 травня 2024 р. Справа № 520/24176/23

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Любчич Л.В.,

Суддів: Присяжнюк О.В. , Спаскіна О.А. ,

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 15.01.2024, головуючий суддя І інстанції: Єгупенко В.В., майдан Свободи, 6, м. Харків, 61022 по справі № 520/24176/23

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2023 року ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області (далі - відповідач, ГУ ДСНС у Харківській обл.), в якому просив:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає у невнесенні відомостей щодо відсоткового розміру щомісячної премії - 364 % та сум індексації грошового забезпечення в довідку №252 від 26.05.2023 про розмір його грошового забезпечення станом на 01.01.2023;

- зобов'язати відповідача підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (далі - ГУ ПФУ в Харківській обл.) довідку про розмір його грошового забезпечення станом на 01.01.2023 із збереженням показників посадового окладу - 4970 грн.; окладу за військовим (спеціальним) званням Старший прапорщик - 1560 грн.; надбавки за вислугу років 50% - 3265 грн.; надбавки за особливості проходження служби 50% - 4897,50 грн.; та зазначенням відомостей про розмір щомісячної премії - 364% з урахуванням тарифного розряду за займаною (прирівняною) посадою, яку займав позивач на час звільнення, з урахуванням індексації грошового забезпечення, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2023 пенсії позивача.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 15.01.2024 позов задоволено.

Визнано протиправною бездіяльність ГУ ДСНС у Харківській обл., яка полягає у невнесенні відомостей щодо відсоткового розміру щомісячної премії - 364% та сум індексації грошового забезпечення в довідку №252 від 26.05.2023 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023.

Зобов'язано ГУ ДСНС у Харківській обл. підготувати та надати до ГУ ПФУ в Харківській обл. довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 із збереженням показників посадового окладу - 4970 грн.; окладу за військовим (спеціальним) званням Старший прапорщик - 1560 грн.; надбавки за вислугу років 50% - 3265 грн.; надбавки за особливості проходження служби 50% - 4897,50 грн.; та зазначенням відомостей про розмір щомісячної премії - 364% з урахуванням тарифного розряду за займаною (прирівняною) посадою, яку займав позивач на час звільнення, з урахуванням індексації грошового забезпечення, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2023 пенсії позивача.

Не погодившись із рішенням суду першої інстанції відповідач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просив скасувати судове рішення та ухвалити нове, яким в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі, а апеляційну скаргу ГУ ДСНС у Харківській обл. - задовольнити.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначив, що позивачу на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 27.04.2023 по справі № 520/6477/23 відповідачем підготовано довідку № 252 від 26.05.2023 (далі - довідка № 252) про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 для подальшого перерахунку пенсії. Спірні правовідносини по даній справі виникли, що до розміру премії - 137%, яка була включена в довідку, та повністю відповідає положенням Постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 (далі - Постанова №704).

Повідомив, що відповідно до наказу ДСНС України від 13.01.2023 № 35 (редакція за січень) визначено здійснювати, починаючи з січня 2023 року (премія за грудень 2022), щомісячне преміювання осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту відповідно до положення про преміювання та їх особистого внеску в загальний результат служби, з дотриманням міжпосадових співвідношень, спеціального звання, тривалості та умов служби, кваліфікації, у розмірах згідно з додатком (крім осіб, щодо яких прийнято окремі рішення ДСНС). Наказом ДСНС України № 102 від 03.02.2023 було внесено зміни до наказу № 35, та викладено його в новій редакції, а саме: «Здійснювати, починаючи з лютого 2023 року (премія за січень 2023 року).

Вважає, що суд першої інстанції, проігнорувавши підзаконні акти, реально виплачені середні показники премії у 137 % за посадою, помилково визначив, що відповідач повинен видати позивачу довідку станом на 01.01.2023, при цьому застосував показники для діючих співробітників, які можуть бути виплачені за посадою, тобто не реальні, а можливо уявні та які почали діяти лише з 01.02.2023.

Відносно зазначення розміру надбавки за особливості проходження служби в 50 % та премії в 364 %, відповідач заперечує, що дані показники є максимальною величиною за даною посадою тобто до, відповідно до наказу ДСНС України від 13.01.2023 № 35 (редакція наказу за лютий) станом на лютий місяць (які фактично і виплачені в цьому місяці) та встановлюються індивідуально виходячи з вкладу кожної особи за службу. Премія до 364% та надбавка овз до 50% почалася нараховуватися з 01.02.2023, а вимоги позивача становить станом на 01.01.2023. Станом на січень премія виплачується за грудень 2022.

Крім цього зазначив, що наказ ДСНС України № 35, який передбачає конкретний розмір відсотка премії не є рішенням Кабінету Міністрів України про зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення або про ведення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій, із прийняттям якого пов'язаний обов'язок відповідача оформити нову довідку про розмір грошового забезпечення. Наказ ДСНС, якими встановлюється розмір премії є відомчим, внутрішнім документом, який носить тимчасовий характер, не містить нормативно-правових приписів та не породжують будь-яких правових підстав для проведення перерахунку пенсії позивача, відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ). Премія передбачена наказом ДСНС не може бути включена в довідку про розмір грошового забезпечення та стати підставою для перерахунку пенсій колишнім пенсіонерам оскільки така стосується діючих співробітників ДСНС.

Посилається на висновок викладений Верховним Судом в постанові від 14.03.2023 у справі № 380/15276/21 з подібними правовідносинами.

Щодо вимоги про внесення у довідку відомостей про суми індексації апелянт зазначив, що наказом ДСНС України № 35 від 13.01.2023 передбачено, що індексація грошового забезпечення на 2023 рік не проводиться.

Позивач правом на подання відзиву не скористався.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 311 Кодексу адміністративного суду України (далі - КАС України) суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Колегія суддів, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції, при прийнятті оскаржуваного судового рішення, норм процесуального та матеріального права, вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено обставини, які не оспорено сторонами.

Позивач перебуває на обліку у ГУ ПФУ в Харківській обл. та отримує пенсію за вислугу років відповідно до вимог Закону №2262-ХІІ.

26.05.2023 на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 27.04.2023 по справі №520/6477/23, ГУ ДСНС у Харківській обл. виготовлено довідку №252 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року за посадою командир відділення - водій чергової зміни частини спеціальної пожежної техніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС у Харківській обл., в якій визначено наступні складові грошового забезпечення: посадовий оклад - 4970 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням старший прапорщик - 1560 грн.; надбавка за вислугу років 50% - 3265 грн.; надбавка за особливості проходження служби 50% - 4897,50 грн.; щомісячна премія 137% - 6808,90 грн. Всього - 21501,40 грн.

Позивач в адміністративному позові посилається на те, з наведеної довідки вбачається, що Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області застосовано розмір премії позивача 137%, що, на думку позивача, не відповідає наказу аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області від 13.02.2023 року № 33 (по особовому складу), яким за посадою командира відділення - водія чергової зміни частини спеціальної пожежної техніки АРЗ СП ГУ ДСНС України у Харківській обл., що прирівнюється до посади командира відділення-водія чергової зміни частини спеціальної пожежної техніки АРЗ СП ГУ ДСНС України у Харківській обл., яка відповідає посаді, яку займав позивач під час виходу на пенсію, встановлено щомісячну премію у розмірі 364% посадового окладу за січень 2023 року. Окрім цього, у переліку додаткових видів грошового забезпечення у довідці №252 від 26.05.2023 року відсутня індексація грошового забезпечення.

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає у не визначенні у довідці усіх складових в належному розмірі за нормами чинними станом на 01.01.2023, а саме розміру щомісячної премії - 364% та індексації грошового забезпечення, такою, що порушує право на перерахунок пенсії в належному розмірі, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що оскільки Наказом аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Харківській обл. від 13.02.2023 № 33 (по особовому складу), яким за посадою командира відділення-водія чергової зміни частини спеціальної пожежної техніки АРЗ СП ГУ ДСНС України у Харківській обл., що прирівнюється до посади командира відділення-водія чергової зміни частини спеціальної пожежної техніки АРЗ СП ГУ ДСНС України у Харківській обл., яка відповідає посаді, яку займав позивач під час виходу на пенсію, встановлено щомісячну премію у розмірі 364 % посадового окладу за січень 2023 року, а тому відповідач повинен був застосовувати розміри щомісячної премії виключно у розмірі 364%.

Крім цього, посилаючись на висновки Верховного Суду від 21.06.2023 у справі №480/11090/21, вважав, що позивач має право на включення до грошового забезпечення, з якого розраховується пенсія, сум отримуваної індексації доходів.

Колегія суддів частково погоджується з такими висновками суду першої інстанції та зазначає.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на військовій службі, врегульовано положеннями Закону №2262-ХІІ. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно з ч.3 ст.43 Закону №2262-XII, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч.18 ст.43 Закону №2262-XII, у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно з ч.ч.1,2,4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII, визначений Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок №45).

Згідно з п. 1 Порядку №45, пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Аналізуючи наведене вище, колегія суддів зазначає, що підставою для проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію за нормами Закону №2262-ХІІ, є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій осіб, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, проведені на підставі рішення Кабінету Міністрів України, оскільки саме цьому органу законодавчо надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів грошового забезпечення для такого перерахунку. Перерахунок пенсії здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду після надходження від уповноваженого органу відповідної довідки та виключно з урахуванням тих складових грошового забезпечення, які вказані у такій довідці.

Відповідно до ч. 4 ст. 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі 0 Закон №2011-ХІІ), грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

Постановою №704) встановлено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.

Згідно із п. 2 Постанови № 704, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Додатком 1 до Постанови № 704 визначено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.

Відповідно до п. 4 Постанови № 704 (в первинній редакції на дату прийняття) встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

Додатки 1, 12, 13, 14 до Постанови № 704 містять примітки, відповідно до яких посадові оклади за розрядами тарифної сітки та оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

Пунктом 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" пункт 4 Постанови №704 викладено в такій редакції: "4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.".

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі №826/6453/18 визнано протиправним та скасовано п. 6 Постанови №103.

Отже, з 29.01.2020 є нечинною редакція п. 4 Постанови №704 в редакції Постанови №103, та застосовується первісна редакція пункту 4, а саме: "4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14".

Колегія суддів відповідно до ч.5 ст.242 КАС України вважає за необхідне врахувати у даній справі висновки щодо застосування норм права, викладені в постанові Верховного Суду від 12.09.2022 у справі №500/1813/21, відповідно до яких зазначення у п.4 Постанови №704 в формулі обрахунку розміру посадового окладу та окладу за (спеціальним) званням базового державного соціального стандарту (прожиткового мінімуму для працездатних осіб) як розрахункової величини для їх визначення, не суперечить делегованим Уряду повноваженням щодо визначення розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ.

У постанові від 02.08.2022 у справі №440/6017/21 Верховний Суд дійшов висновку, що через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, зокрема згідно із Законом №1082-IX виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

Колегія суддів звертає увагу, що у постановах від 02.08.2022 у справі № 440/6017/21; від 12.09.2022 у справі № 500/1813/21; від 10.01.2023 у справі №440/1185/21 Верховний Суд зробив такі висновки щодо застосування норм права у подібних правовідносинах:

(1) з 01.01.2020 положення пункту 4 Постанови №704 в частині визначення розрахунковою величиною для визначення посадових окладів, розрахованих згідно з Постановою №704 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року не відповідає правовим актам вищої юридичної сили, згідно із якими прожитковий мінімум як базовий державний стандарт був змінений на відповідний рік у тому числі як розрахункова велична для визначення посадових окладів, заробітної плати, грошового забезпечення працівників державних органів;

(2) через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, зокрема, згідно із Законом №1082-IX, у осіб з числа військовослужбовців виникло право на отримання довідки про розміри грошового забезпечення для перерахунку пенсії за формою, що передбачена додатком 2 до Порядку № 45, з урахуванням оновлених даних про розмір посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, які визначаються шляхом застосування пункту 4 Постанови № 704 із використанням для їх визначення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (через його збільшення на відповідний рік).

(3) встановлене положеннями пункту 3 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1774-VІІІ обмеження щодо застосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини для визначення посадових окладів, розрахованих згідно з Постановою №704, жодним чином не впливає на спірні правовідносини, оскільки такою розрахунковою величною є прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня календарного року. Розмір мінімальної заробітної плати не є розрахунковою величиною для визначення посадових окладів, а застосований з іншою метою - для визначення мінімальної величини, яка враховується як складова при визначенні розмірів посадових окладів та окладів за військовим (спеціальним) званням.

Як вбачається з матеріалів справи, на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 27.04.2023 по справі №520/6477/23, відповідачем виготовлено довідку №252 від 26.05.2023 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії видана ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 за посадою командир відділення чергової зміни частини спеціальної пожежної техніки аваріно-рятувального загону спеціального ГУ ДСНС України у Харківській обл., в якій визначено наступні складові грошового забезпечення: посадовий оклад - 4970 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням старший прапорщик - 1560 грн.; надбавка за вислугу років 50% - 3265 грн.; надбавка за особливості проходження служби 50% - 4897,50 грн.; щомісячна премія 137% - 3808,90 грн. Всього - 21501,40 грн. У вказаній довідці складові грошового забезпечення обчислені з урахуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2023.

У даній справі спір виник через різне тлумачення учасниками справи змісту цієї довідки в частині зазначення відсоткового розміру складових грошового забезпечення, зокрема розміру премії.

Щодо позовних вимог про визнання протиправним дій ГУ ДСНС у Харківській обл. щодо застосування розміру премії позивача 137%, в той час як за прирівняною посадою, яку займав позивач під час виходу на пенсію, встановлено щомісячну премію у розмірі 364 % посадового окладу за січень 2023 року, колегія суддів зазначає.

Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ визначений Порядком № 45, згідно із п. 1 якого пенсії, призначені відповідно до цього Закону, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Внаслідок визнання нечинними змін до п. 5 і додатку 2 Порядку № 45 рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, з 05.03.2019 діє редакція п. 5 Порядку № 45, що була чинною до внесення таких змін.

Згідно із п. 5 Порядку № 45 у редакції, чинній до внесення змін Постановою № 103, передбачено, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Відповідно до пп. 2 п. 5 Постанови № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Згідно Постанови № 704 надано право керівнику встановлювати розмір щомісячної премії для відповідних категорій військовослужбовців, виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі відповідної силової структури. Однак, такий розмір не може бути меншим аніж 10% посадового окладу.

З наведеного вбачається, що чинне нормативне регулювання не встановлює фіксованих розмірів спірних додаткових видів грошового зобов'язання, які враховуються для перерахунку пенсії, а лише передбачає мінімальні або ж граничні розміри вказаних складових грошового забезпечення.

Отже для цілей визнання розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати та підвищення) враховуються у розмірах, встановлених за відповідними посадами (категоріями) на момент виникнення права на перерахунок, а щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Аналогічна правова позиція сформована Верховним Судом у рішенні від 12.03.2018 у зразковій справі №802/2196/17-а (Пз/9901/1/18), залишеному без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 12.12.2018.

Крім того, аналогічні висновки щодо застосування приписів п. 5 Порядку №45 викладені у постановах Верховного Суду від 02.04.2021 у справі №2340/2997/18, від 09.11.2022 у справі №826/14637/18.

З наведеного вбачається, що якщо військовослужбовцю за відповідною посадою, з якої раніше звільнився "військовий пенсіонер", за особисті досягнення або виконання завдань, що пов'язані зі значними ризиками для життя, встановлено збільшений розмір премії, вказане не дає підстави для автоматичного зазначення в довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії максимального розміру премії. Навпаки розмір премії визначений для мети проведення перерахунку пенсії має бути зазначений не в мінімальному або максимальному розмірі, а саме з урахуванням середньо арифметичного значення в цілому по країні за відповідною посадою за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою .

Отже, премія у довідці про розмір грошового забезпечення станом 01.01.2023, яка видається особам, пенсію яким призначено відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на виконання рішення суду, у справах щодо визначення розміру посадового окладу та окладу за військове звання, які обчислені шляхом множення відповідних коефіцієнтів, зазначених у Постанові № 704, на прожитковий мінімум для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня відповідного року, зазначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Згідно довідки Управління персоналу ГУ ДСНС у Харківській обл., яка наявна в матерілах справи (а.с.16), розмір премії станом на 01.01.2023 за прирівняною посадою у розмірі 364% визначено відповідачем самостійно на підставі наказу аваріно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Харківській обл. від 13.02.2023 № 33 (по особовому складу).

Водночас, колегія суддів вважає помилкове посилання суду першої інстанції на наказ відповідача від 13.02.2023 №33 (по особовому складу), яким встановлено щомісячну премію у розмірі 364 % посадового окладу за січень 2023 року, оскільки такі накази встановлюють максимальні розміри стимулюючих виплат за відповідною посадою в державному органі, що розташований в межах однієї області, а не середні розміри додаткових видів грошового забезпечення в цілому по Україні.

Колегія суддів зазначає, що накази, на які посилається позивач в позовній заяві не містять імперативної вказівки на обов'язковий відсоток премії особам рядового і начальницького складу відповідача у розмірі щомісячної премії у розмірі 364 % посадового окладу (у вказаних наказах міститься посилання на максимально можливий розмір премії, що може бути виплачений за відповідною посадою).

В апеляційній скарзі відповідач, обґрунтовуючи правомірність складення спірної довідки, вказує на те, що при її складенні враховані середні розміри надбавок та премій, виплачені за даною посадою відповідно до листа ДСНС України від 21.02.2023 № 203/2917/201 (а.с. 54).

Зокрема, вказує на те, що вказаним вище листом доведено до відома територіальних управлінь роз'яснення, яким чином слід проводити підготовку та оформлення довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на січень 2021-2023 роки, зокрема зазначено, що розмір грошового забезпечення у довідці повинен відповідати розміру грошового забезпечення за відповідною посадою (аналогічною посадою) та такий розмір досягається за рахунок зменшення надбавки за особливості проходження служби (може бути меншим 50 відсотків) та щомісячної премії (не може бути менше 10 відсотків).

Дослідивши зміст вказаного листа, колегія суддів зазначає, що цей лист не містить чіткої вказівки на те, які середні розміри надбавок та премій були виплачені за місяць, в якому виникло право на перерахунок пенсії, тобто за січень 2023 року.

Враховуючи зазначене, колегія суддів вважає, що вказаний відповідачем розмір премії 137% не може вважатися середнім розміром, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, оскільки це не узгоджується зі змістом абз. 5 п. 5 Порядку № 45 та такий розмір жодним чином не обґрунтований відповідачем як такий, що можливо застосувати для розрахунку середніх розмірів премії.

Водночас, підстав для врахування премії у розмірі 374%, як на цьому наголошує позивач, теж немає, оскільки такий розмір є максимальний за відповідною посадою, більш того такий розмір премії (374%) фактично виплачено в лютому 2023 році, в той час як Порядок №45 містить імперативну вказівку про врахування премії в середніх розмірах, що фактично виплачені в місяці, в якому виникло право на перерахунок (тобто січень 2023 року) .

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що відсутні підстави для зазначення в оновленій довідці додаткових видів грошового забезпечення у відсотках, що фактично виплачені на відповідній посаді у січні 2023 року, зокрема щомісячної премії у розмірі 374% для проведення перерахунку основного розміру пенсії позивача з 01.02.2023.

Щодо позовної вимоги про внесення сум індексації в довідку про розмір грошового забезпечення, колегія суддів зазначає.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України врегульовано Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (далі - Закон №1282-XII).

Відповідно до ст. 1 Закону №1282-XII індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Згідно із ст. 2 Закону № 1282-XII, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення) та пенсії.

Економічною підставою для проведення індексації грошових доходів населення згідно зі ст.. 4, 6 Закону №1282-ХІІ є факт, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка. Також ознаками, що характеризують індексацію доходів громадян, є місце отримання відповідних доходів, а також джерела їх фінансування (ч. 1 ст. 9 Закону №1282-XII).

Отже, індексація має спеціальний статус виплати з боку держави у формі відшкодування знецінення грошових доходів громадян, зокрема, пенсії, стипендії, оплати праці (грошового забезпечення), які мають систематичний характер, а тому, індексація є невід'ємною складовою частиною сум при розрахунку пенсії військовослужбовцям, колишнім працівникам органів внутрішніх справ, поліцейським, тощо.

Обов'язковий характер індексації визначається ст. 18 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» від 05.10.2000 №2017-ІІІ (далі - Закон №2017-ІІІ), у якій зазначається, що законами України з метою надання соціальної підтримки населенню України в цілому та окремим категоріям громадян встановлюються державні гарантії, зокрема, щодо індексації доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Закону №2017-ІІІ державні соціальні гарантії є обов'язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.

Індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг.

У рішенні Конституційного Суду України від 13.05.2015 №4-рп/2015 у справі №1-9/2015 Конституційний Суд України дійшов висновку, що положення першого речення ч.3 ст. 63 Закону №2262-ХІІ необхідно розуміти так, що до встановлених виключно законами України нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, на підставі введення яких усі призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку, належать лише надбавки, доплати, підвищення.

Таким чином, індексація грошового забезпечення не підлягає врахуванню при перерахунку пенсії на підставі ч. 3 ст. 63 Закону №2262-ХІІ.

Поряд з тим, відповідно до ст. 64 Закону №2262-ХІІ у разі якщо пенсії, призначені військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію згідно з цим Законом, та членам їх сімей у попередньому календарному році та до дати індексації пенсії включно у році, в якому проводиться індексація пенсій, не перераховувалися відповідно до ч.4 ст. 63 цього Закону, для забезпечення їх індексації проводиться перерахунок пенсій у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, із застосуванням коефіцієнта збільшення, що визначається відповідно до ч.2 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Сума індексації враховується під час подальшого перерахунку пенсії відповідно до ст. 63 цього Закону.

Відповідно до ст. 4 Закону №1282-XII, індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка. Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.

Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення визначає Порядок №1078.

Пунктом 2 Постанови №118 установлено, що з 01.03.2022 розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону №2262-ХІІ (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31.12.2021 включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений абзацом другим пункту 1 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.

Підвищення пенсії, передбачене абзацом першим цього пункту, встановлюється додатково до щомісячної доплати до пенсії, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб».

Підвищення на коефіцієнт збільшення, установлений абзацом другим пункту 1 цієї постанови, застосовується також у разі поновлення виплати пенсії, призначеної до 31.12.2021 відповідно до Закону №2262-ХІІ, та перерахунку пенсії відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім перерахунків пенсії, що проводилися у період з 01.01.2021 до 28.02.2022 за рішенням Кабінету Міністрів України відповідно до частини четвертої статті 63 зазначеного Закону.

Підвищення пенсії, передбачене цим пунктом, враховується під час подальших перерахунків пенсії відповідно до ч.4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ.

Аналіз наведених норм права свідчить про те, що об'єктом здійснення індексації доходів позивача, є його дохід у формі пенсії, а не розмір грошового забезпечення діючого поліцейського за прирівняною посадою, яку обіймав позивач на момент звільнення, а тому, відсутні підстави для врахування індексації цього грошового забезпечення при формуванні довідки для перерахунку його пенсії.

Отже пенсія, яку позивач отримує, є об'єктом індексації, що має нараховуватись щомісячно, за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив встановлений поріг індексації, у частині, що дорівнює прожитковому мінімуму, встановленому для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Проведення індексації призначеної (перерахованої) позивачу пенсії (з урахуванням надбавок, доплат та підвищень) є встановленим механізмом підвищення грошових доходів населення, що дає можливість відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг, реалізація якого дає підстави стверджувати про дотримання державних гарантій, спрямованих на підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін, у розумінні Закону №2017-III.

Таким чином, системний аналіз наведених норм права свідчить про те, що, суми індексації грошового забезпечення не віднесені до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та не підлягають зазначенню у довідці про грошове забезпечення позивача для перерахунку його пенсії.

Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 30.01.2024 у справі №580/1974/23, від 28.03.2024 по справі №420/5470/23.

Враховуючи вище викладене, колегія суддів вважає правомірними дії відповідача щодо невключення в довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії позивачу сум індексації цього грошового забезпечення діючих військовослужбовців при формуванні такої довідки у зв'язку із підвищенням грошового забезпечення певній категорії осіб, відповідають критеріям, визначеним ст. 19 Конституції України та у ст. 2 КАС України, у зв'язку із чим дійшла висновку про відмову у задоволенні позовних вимог в цій частині.

Посилання суду першої інстанції на висновки Верховного Суду, викладені у постанові від 21.06.2023 у справі №480/11090/21, колегія суддів вважає помилковими, оскільки з правовим висновком, викладеним у постанові Верховного Суду у складі судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду від 30.01.2024 у справі №580/1974/23, Верховний Суд відступив від висновків, викладених у постанові Верховного Суду від 21.06.2023 у справі №480/11090/21.

Враховуючи вище викладене, також положення вищенаведених нормативно-правових актів, колегія суддів дійшла висновку, що з метою захисту прав та інтересів позивача, враховуючи протиправність дій відповідача щодо складення довідки з помилковим зазначенням розмірів грошового забезпечення для перерахунку пенсії, позовні вимоги слід задовольнити частково шляхом визнання протиправними дій ГУ ДСНС України у Харківській обл. щодо внесення відомостей про відсотковий розмір щомісячної премії в середньому розмірі в довідку №252 від 26.05.2023 про розмір грошового забезпечення, станом на 01.01.2023; зобов'язати Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Харківській області підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 із збереженням показників посадового окладу - 4970 грн.; окладу за військовим (спеціальним) званням Старший прапорщик - 1560 грн.; надбавки за вислугу років 50% - 3265 грн.; надбавки за особливості проходження служби 50% - 4897,50 грн.; та із зазначенням відомостей про премію в середніх розмірах, що фактично виплачена в січні 2023 року за займаною (прирівняною) посадою, яку займав ОСОБА_1 на час звільнення, для проведення перерахунку пенсії з 01.02.2023.

Ухвалюючи дане судове рішення, колегія суддів керується ст. 322 КАС України, ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, практикою Європейського суду з прав людини (рішення «Серявін та інші проти України») та Висновком №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів (п.41) щодо якості судових рішень.

Згідно рішення Європейського суду з прав людини по справі «Серявін та інші проти України» (п.58) суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішенні судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча п. 1 ст.6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.

Пунктом 41 Висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів зазначено, що обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Враховуючи вищезазначені положення, дослідивши фактичні обставини та питання права, що лежать в основі спору у цій справі, колегія суддів дійшла висновку про відсутність необхідності надання відповіді на інші аргументи апелянта, оскільки судом були досліджені усі основні питання, які є важливими для прийняття даного судового рішення.

Відповідно до ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 315, п. 4 ч. 1 ст. 317 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення, у разі неправильного застосування норм матеріального права.

Таким чином, апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а рішення суду підлягає скасуванню, з прийняттям постанови, якою позов ОСОБА_1 задовольнити частково, а саме визнати протиправними дій ГУ ДСНС України у Харківській обл. щодо внесення відомостей про відсотковий розмір щомісячної премії в середньому розмірі в довідку №252 від 26.05.2023 про розмір грошового забезпечення, станом на 01.01.2023; зобов'язати Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Харківській області підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 із збереженням показників посадового окладу - 4970 грн.; окладу за військовим (спеціальним) званням Старший прапорщик - 1560 грн.; надбавки за вислугу років 50% - 3265 грн.; надбавки за особливості проходження служби 50% - 4897,50 грн.; та із зазначенням відомостей про премію в середніх розмірах, що фактично виплачена в січні 2023 року за займаною (прирівняною) посадою, яку займав ОСОБА_1 на час звільнення, для проведення перерахунку пенсії з 01.02.2023.

Керуючись ст. 242, 243, 311, 315, 316, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області - задовольнити частково.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 15 січня 2024 року по справі № 520/24176/23 - скасувати.

Ухвалити постанову, якою позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області щодо невнесення відомостей про відсотковий розмір щомісячної премії в середньому розмірі в довідку №252 від 26.05.2023 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 01.01.2023.

Зобов'язати Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Харківській області підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 із збереженням показників посадового окладу - 4970 грн.; окладу за військовим (спеціальним) званням Старший прапорщик - 1560 грн.; надбавки за вислугу років 50% - 3265 грн.; надбавки за особливості проходження служби 50% - 4897,50 грн.; та із зазначенням відомостей про премію в середніх розмірах, що фактично виплачена в січні 2023 року за займаною (прирівняною) посадою, яку займав ОСОБА_1 на час звільнення, для проведення перерахунку пенсії з 01.02.2023.

В іншій частині в задоволенні позовних вимог відмовити..

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.

Головуючий суддя Л.В. Любчич

Судді О.В. Присяжнюк О.А. Спаскін