Україна
Донецький окружний адміністративний суд
02 травня 2024 року Справа№200/6780/20-а
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кошкош О.О., при секретарі - Грисюк І.А., за участю представника Головного управління ДПС у Донецькій області - Моткової Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Тар Альянс” до Головного управління ДПС у Донецькій області, Головного управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, Офісу великих платників податків Державної податкової служби про стягнення пені на суму заборгованості з відшкодування податку на додану вартість,
21 липня 2020 року на адресу Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “Тар Альянс” (ідентифікаційний код 33853132, 84609, Донецька область, м.Горлівка, вул.Умова, 1/1) до Головного управління ДПС в Донецькій області, Головного управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, Офісу великих платників податків ДПС про стягнення з державного бюджету України на користь товариства пені на суму заборгованості бюджету з відшкодування податку на додану вартість за липень 2012 року в сумі 10 228 994,40 грн. В обґрунтування зазначено, що державою не здійснено повернення суми бюджетного відшкодування з ПДВ, визначену в декларації за липень 2012 року. Невідшкодовані суми перетворюються на бюджетну заборгованість на яку, в силу положень пункту 200.23 статті 200 Податкового кодексу України, нараховується пеня. Сума пені за період з 16.07.2013 по 10.07.2020 що підлягає стягненню складає 10 228 994,40 грн.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 07 червня 2019 року, залишеним без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 24 липня 2023 року у справі №200/6780/20-а, позовні вимоги задоволено, стягнуто з державного бюджету України на користь Товариства пеню на суму заборгованості бюджету з відшкодування податку на додану вартість за липень 2012 року в сумі 10 228 994,40 грн.
Верховний Суд постановою від 18 січня 2024 року рішення Донецького окружного адміністративного суду від 04 жовтня 2021 року та постанову Першого апеляційного адміністративного суду від 24 липня 2023 року скасував, справу №200/6780/20-а направив на новий розгляд до суду першої інстанції.
Згідно Протоколу автоматичного розподілу судової справи між суддями від 30.01.2024 справу передано на розгляд судді Бабаш Г.П.
01 лютого 2024 року ухвалою суду (суддя Бабаш Г.П.) прийнято до розгляду позовну заяву та призначено розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
10 лютого 2024 року Головним управлінням ДПС у Донецькій області надано відзив, в якому зазначено, що сума бюджетного відшкодування ПДВ узгоджена 12.06.2014 у зв'язку із набранням чинності рішення у справі №805/3119/13-а, якими скасовані податкові повідомлення-рішення прийняті на підставі акту перевірки. Пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки. Згідно п.200.15 ст. 200 Податкового кодексу України після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження контролюючий орган протягом п'яти робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету. Держава в особі відповідних державних органів, виконуючи певний комплекс дій, зобов'язана повернути платнику суму бюджетного відшкодування з ПДВ протягом законодавчо встановленого строку після дня набуття відповідною сумою статусу узгодженої. Якщо ж протягом згаданого строку необхідних дій для відшкодування податку здійснено не було, невідшкодовані суми перетворюються на бюджетну заборгованість, на яку в силу положень пункту 200.23 статті 200 Податкового кодексу України нараховується пеня. Оскільки в період з 16.07.2013 по 12.06.2014 сума бюджетного відшкодування не була узгодженою, відсутні підстави для нарахування пені за цей період. Пеня у розмірі 10014290,46 грн не підлягає стягненню, оскільки попущено строк звернення. Просив відмовити у задоволені позовних вимог в частині стягнення пені за період 16.07.2013 - 12.06.2014, залишити без розгляду позов в частині стягнення пені за період 13.06.2014 - 10.07.2020.
28 лютого 2024 року ухвалою суду (суддя Бабаш Г.П.) позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Тар Альянс” в частині стягнення пені за період з 19.11.2013 по 26.08.2019 залишено без розгляду. Визнано поважними причини пропуску Товариством з обмеженою відповідальністю “Тар Альянс” строку звернення до адміністративного суду в частині стягнення пені за період з 16.07.2013 по 18.11.2013 та з 27.08.2019. Поновлено строк звернення в цій частині. Закрито підготовче провадження та призначено судовий розгляд в частині позовних вимог щодо стягнення пені за період з 16.07.2013 по 18.11.2013 та з 27.08.2019 по 10.07.2020. Зобов'язано Товариство з обмеженою відповідальністю “Тар Альянс” та Головне управління ДПС у Донецькій області надати суду розрахунок пені з 16.07.2013 по 18.11.2013 та з 27.08.2019 по 10.07.2020.
На виконання вимог ухвали від 28.02.2024 Товариством з обмеженою відповідальністю «Тар Альянс» та Головним управлінням ДПС у Донецькій області надані розрахунки пені за несвоєчасне відшкодування ПДВ за липень 2012 року у розмірі 7840128 грн за проміжок часу з 16.07.2013 по 18.11.2013 та з 27.08.2019 по 10.07.2020. За розрахунком ТОВ «Тар Альянс» загальна сума пені складає 1204888,05 грн, а за розрахунком управління - 1205129,62 грн.
Згідно Протоколу автоматичного розподілу судової справи між суддями від 27.03.2024 справу передано на розгляд судді Кошкош О.О.
01 квітня 2024 року ухвалою суду (суддя Кошкош О.О.) прийнято до розгляду адміністративну справу в частині позовних вимог "щодо стягнення пені за період з 16.07.2013 по 18.11.2013 та з 27.08.2019 по 10.07.2020". Призначено розгляд справи по суті на 02 травня 2024 року.
У судове засідання з'явився представник Головного управління ДПС у Донецькій області, просив відмовити у задоволені позовних вимог, інші представники сторін не з'явилися, про дату час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Суд визнав за можливе розглянути справу без їх участі.
Заслухавши представника відповідача, перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено таке.
20 серпня 2012 року Товариством з обмеженою відповідальністю “Тар Альянс” подано до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку Донецької області податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2012 року із заявою про повернення суми бюджетного відшкодування в сумі 7 840 128 грн.
Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку Донецької області проведено документальну позапланову виїзну перевірку правильності нарахування позивачем бюджетного відшкодування податку на додану вартість, за результатами якої складено акт №420/15-17-2/33853132 від 09 жовтня 2012 року.
На підставі акту перевірки від 09.10.2012 №420/15-17-2/33853132 відповідачем прийняті податкові повідомлення-рішення:
№00000211520/23907/10/15-17-2 від 30.10.2012, яким зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість на 122 071,00 грн за декларацією №9050468455 від 20.08.2012 за липень 2012 року;
№00000191520/23904/10/15-17-2 від 30.10.2012, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 170 035,00 грн за декларацією №9050468455 від 20.08.2012 та застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 85 018,00 грн;
№0000201520/23905/10/15-17-2 від 30.10.2012, яким відмовлено у наданні бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 7 670 093,00 грн за декларацією №9050468455 від 20.08.2012 за липень 2012 року.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 29 квітня 2013 року по справі 805/3119/13-а, яка залишена без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 19 червня 2013 року, задоволені позовні вимоги Товариства, а вищевказані повідомлення рішення скасовані. Зазначену ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду СДПІ з обслуговування великих платників податків у м. Донецьку міжрегіонального повного управління Міндоходів отримало 01 липня 2013 року.
В подальшому ухвалою Вищого адміністративного суду України від 4 лютого 2014 року здійснено процесуальну заміну неналежного відповідача на належного - Спеціалізовану державну податкову інспекцію по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку Міжрегіонального Головного управління Міндоходів. Постанови судів першої та апеляційної інстанції були скасовані, а справу направлено до суду першої інстанції на новий розгляд.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 09 квітня 2014 року по справі 805/3119/13-а, яка залишена без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 12 червня 2014 року скасовані податкові повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку Державної податкової служби від 30 жовтня 2012 року №00000211520/23907/10/15-17-2, №00000191520/23904/10/15-17-2, №0000201520/23905/10/15-17-2, від 5 листопада 2012 року №0000221520/24621/10/15-17-2.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 16 лютого 2016 року провадження у справі №805/3119/13-а закрите на підставі ч.3 ст. 279 КАС України у зв'язку із неможливістю розгляду касаційної скарги з огляду на недостатність зібраних матеріалів при відновленні частково втраченого провадження.
Також Товариство з обмеженою відповідальністю “Тар Альянс” звернулося до суду з позовною заявою про стягнення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за липень 2012 року в сумі 7 840 128 грн. Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 13 січня 2014 року по справі №805/16876/13-а, яка залишена без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 25 червня 2014 року, позовні вимоги товариства задоволені, стягнуто з Державного бюджету України на користь товариства суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за липень 2012 року в сумі 7840128,00 грн.
Станом на час подання позову до суду (здано до поштового відділення 20.07.2020) бюджетне відшкодування з ПДВ за липень 2012 року не відшкодовано.
Вважаючи наявним право на виплату пені на суму бюджетної заборгованості з відшкодування податку на додану вартість згідно п.200.23 ст. 200 Податкового кодексу України позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.
Пунктом 200.7 ст. 200 ПК України в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин (тут і надалі) було встановлено, що платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контрольному органу податкову декларацію та заяву про звернення суми, бюджетного відшкодування, яка показується у податковій декларації.
За наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, контролюючий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення вірогідності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що стають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.
Згідно положень п. 200.15 ст.200 ПК України у разі якщо за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або орган державної податкової служби розпочинає процедуру адміністративного або судового оскарження, орган державної податкової служби не пізніше наступного робочого дня після отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення провадження у справі зобов'язаний повідомити про це орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів припиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до набрання законної сили судовим рішенням.
Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження орган державної податкової служби протягом п'яти робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення зобов'язаний подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Пунктом 200.13 ст.200 ПК України було визначено, що орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування або шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку, або шляхом оформлення (випуску) казначейського фінансового векселя (за згодою платника податків) п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби.
Відповідно до п. 200.23 ст. 200 ПК України (як в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, так і в редакції, чинній на даний час) суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.
Зі змісту наведених норм можна дійти висновку, що держава в особі відповідних державних органів, виконуючи певний комплекс дій, зобов'язана повернути платнику суму бюджетного відшкодування з ПДВ протягом законодавчо встановленого строку після дня набуття відповідною сумою статусу узгодженої. Якщо ж протягом згаданого строку необхідних дій для відшкодування податку здійснено не було, невідшкодовані суми перетворюються на бюджетну заборгованість, на яку в силу положень пункту 200.23 статті 200 Податкового кодексу України нараховується пеня.
Передумовою початку нарахування пені є невиконання контролюючим органом обов'язку з виплати заборгованості з відшкодування податку на додану вартість протягом строку, визначеного статтею 200 Податкового кодексу України.
Нарахування пені пов'язується саме із недотриманням суб'єктами владних повноважень положень статті 200 Податкового кодексу України, яка визначає, зокрема, комплекс дій, необхідних для своєчасного повернення сум бюджетної заборгованості з податку на додану вартість.
Наведений юридичний факт, у свою чергу, зумовлює виникнення фінансових правовідносин між боржником в особі держави та кредитором - платником податків, права якого порушені саме внаслідок невідшкодування йому відповідної суми.
Підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Податкового кодексу України передбачено право платника податків оскаржувати в порядку, встановленому цим Кодексом, рішення, дії (бездіяльність) контролюючих органів (посадових осіб). Аналогічне право закріплено й пунктом 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Таким чином, законодавцем надано платнику податків можливість захистити своє право шляхом оскарження не тільки рішення контролюючого органу, а й шляхом оскарження дії чи бездіяльності контролюючого органу.
Після закінчення процедури судового оскарження контролюючий орган протягом п'яти робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний вчинити належні дії по бюджетному відшкодуванню, у разі не вчинення належних дій, невідшкодовані суми перетворюються на бюджетну заборгованість.
Під час розгляду справи судом встановлено, що товариством оскаржено результати перевірки, а саме в частині прийняття контролюючим органом податкового повідомлення-рішення №00000191520/23904/10/15-17-2 від 30.10.2012, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 170035,00 грн за декларацією №9050468455 від 20.08.2012 та податкового повідомлення-рішення №0000201520/23905/10/15-17-2 від 30.10.2012, яким відмовлено у наданні бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 7 670 093,00 грн за декларацією №9050468455 від 20.08.2012 за липень 2012 року.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 29 квітня 2013 року по справі №805/3119/13-а, яка залишена без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 19 червня 2013 року, скасовані вищенаведені податкові повідомлення-рішення.
Згідно ст. 254 КАС України (в редакції чинній станом на час ухвалення зазначених судових рішень) постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Враховуючи те, що ухвала Донецького апеляційного адміністративного суду від 19 червня 2013 року постановлена у відкритому судовому засіданні, постанова Донецького окружного адміністративного суду від 29 квітня 2013 року по справі №805/3119/13-а набрала законної сили 19.06.2013. Зазначену ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду СДПІ з обслуговування великих платників податків у м. Донецьку міжрегіонального повного управління Міндоходів отримало 01 липня 2013 року.
В цьому випадку, суд також враховує, що сума не відшкодованого податку на додану вартість за липень 2012 року у розмірі 7840128 грн є заборгованістю бюджету, яка в свою чергу, стягнута з Державного бюджету України постановою Донецького окружного адміністративного суду від 13 січня 2014 року по справі №805/16876/13-а, що набрала чинності 25.06.2016.
Частиною 4 ст.78 КАС України визначено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини.
Суд зазначає, що період для нарахування пені розпочинається з дати виникнення бюджетної заборгованості по відшкодуванню ПДВ, оскільки пеня нерозривно пов'язана із фактом існування заборгованості бюджету, і такою датою є наступний день, який слідує за датою закінчення строку, визначеного пунктом 200.15 статті 200 Податкового кодексу України, який обраховується від дати фактичного отримання контролюючим органом судового рішення, що прийнято у справі про оскарження результатів відповідної перевірки та набрало законної сили + 5 робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення, для підготовки висновку податковим органом та 5 операційних дні на відшкодування органами казначейства суми податку.
Отже, з урахуванням таких обставин, а саме: 1) дати отримання контролюючим органом ухвали апеляційної інстанції, що прийнята у справі про оскарження результатів відповідної перевірки та якою залишено без змін постанову по справі №805/3119/13-а - "01.07.2013", 2) терміну, що встановлений контролюючому органу для підготування висновку - 5 робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення; 3) терміну, що встановлений органу, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає/перераховує платнику податку зазначену у висновку суму бюджетного відшкодування - п'ять операційних днів після отримання висновку, суд дійшов висновку, що за відсутності складеного контролюючим органом висновку, днем граничного строку відшкодування платнику суми податку відповідно до п. 200.23 ст. 200 ПК України є 15.07.2013.
За приписами п.п. 14.1.162 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.
Враховуючи те, що сума податку, що не відшкодована позивачу набула статусу заборгованості на наступний день, який слідує за датою закінчення строку, визначеного пунктом 200.15 статті 200 Податкового кодексу України, а саме на 16.07.2013, суд дійшов висновку, що саме з указаної дати платник податків набуває право на нарахування пені та звернення до суду про її стягнення.
В постанові від 30.05.2019 по справі № 803/655/17 Верховний Суд зазначив, що відповідно до п. 200.23 ст. 200 ПК України встановлюється обов'язкове нарахування пені на суму бюджетної заборгованості, яка не виплачена у строк, визначений в ст. 200 ПК України, безвідносно до того, чи така бюджетна заборгованість була виплачена, чи ні. При цьому, непогашення заборгованості бюджету з податку на додану вартість у визначений законодавцем строк є підставою для виникнення у платника податку права вимоги щодо виплати пені за прострочення бюджетного відшкодування.
За приписами частини 4 статті 78 КАС України визначено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини.
Заборгованість Державного бюджету України перед позивачем з відшкодування ПДВ за липень 2012 року станом на 10.07.2020 (в межах заявлених позовних вимог) не погашено. Сума податку на додану вартість за липень 2012 року, що не відшкодована платнику складає 7840128 грн.
Облікова ставка Національного банку України в період з 16.07.2016 по 12.08.2023 (28 календарних днів) становила 7% , з 13.08.2013 по 18.11.2013 (98 календарних днів) - 6,5 %, з 27.08.2019 по 05.09.2019 (10 календарних днів) - 17 %, з 06.09.2019 по 24.10.2019 (49 календарних днів) - 16,5 %, з 25.10.2019 по 12.12.2019 (49 календарних днів) - 15,5 %, з 13.12.2019 по 30.01.2020 (49 календарних днів) - 13,5%, з 31.01.2020 по 12.03.2020 (11 календарних днів) - 11 %, з 13.03.2020 по 23.04.2020 (10 календарних днів) - 10 %, з 24.04.2020 по 11.06.2020 (8 календарних днів) - 8%, з 12.06.2020 по 10.07.2020 (6 календарних днів) - 6% згідно рішень Правління НБУ від 18.07.2019 №493-рш, від 05.09.2019 №645-рш, від 24.10.2019 №797-рш, від 12.12.2019 №925-рш, від 30.01.2020 №76-рш, від 12.03.2020 №172-рш, від 23.04.2020 №286-рш, від 11.06.2020 №397-рш.
Сума пені розраховується за формулою: П = Сз х О (НБУ) х В : R х К (дн), де:
П - сума пені, що нараховується на бюджетну заборгованість з ПДВ;
Сз - фактично непогашена сума бюджетної заборгованості з ПДВ;
О (НБУ) - облікова ставка НБУ на момент виникнення пені (%);
В - коефіцієнт, що складає 120% облікової ставки НБУ, встановленої на момент виникнення пені протягом строку її дії, включаючи день погашення;
R - кількість днів у календарному році;
К (дн) - кількість календарних днів прострочення у сплаті, включаючи день сплати.
Відтак, розмір пені за прострочення повернення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за липень 2012 року, розрахованої відповідно до п. 200.23.ст.200 ПК України за період з 16.07.2013 по 18.11.2013, становить 214712,11 грн, за період з 27.08.2019 по10.07.2020 (з урахуванням кількості днів у 2020 році - 366) сума пені складає 990417,51 грн.
Відповідно до пункту 1 розділу 2 Порядку взаємодії органів Державної фіскальної служби України та органів Державної казначейської служби України у процесі судового розгляду та виконання рішень суду про бюджетне відшкодування податку на додану вартість та/або пені, нарахованої на заборгованість державного бюджету з відшкодування такого податку, або стягнення митних платежів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 343 від 09.03.2016 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.04.2016 за №. 496/28626, для забезпечення повного з'ясування обставин, що мають значення в процесі судового розгляду позовних заяв про бюджетне відшкодування податку на додану вартість, пені або стягнення митних платежів, відповідачами у справах є орган ДФС, на обліку якого перебуває платник або який здійснював митне оформлення, та орган Казначейства за місцезнаходженням відповідного органу ДФС.
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Отже, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку щодо задоволення позовних вимог в частині стягнення 1205129,62 грн.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат у справі, суд враховує, що, відповідно до частини третьої статті 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Під час подання позовної заяви позивачем заявлено до стягнення пеню у розмірі 10228994,40 грн, при цьому сплачено судовий збір у розмірі 21020 грн.
Враховуючи часткове задоволення позовних вимог, а саме в частині стягнення 1205129,62 грн (11,78%), суд дійшов висновку щодо стягнення з Головного управління ДПС у Донецькій області на користь позивача судового збору пропорційно задоволеним вимогам в розмірі у розмірі 2476,16 грн (11,78%).
Керуючись статтями 241-246, 255, 263, 295 КАС України, суд
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю “Тар Альянс” до Головного управління ДПС у Донецькій області, Головного управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, Офісу великих платників податків Державної податкової служби про стягнення пені на суму заборгованості з відшкодування податку на додану вартість задовольнити частково.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Тар Альянс» (ідентифікаційний код 33853132, 84609, Донецька область, м.Горлівка, вул.Умова, 1/1) пеню за період з 16.07.2013 по 18.11.2013 (включно) у розмірі 214712 (двісті чотирнадцять тисяч сімсот дванадцять) грн 11 коп., за період з 27.08.2019 по 10.07.2020 (включно) у розмірі 990417 (дев'ятсот дев'яносто тисяч чотириста сімнадцять) грн 51 коп. на суму заборгованості бюджету з відшкодування податку на додану вартість за липень 2012 року.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Донецькій області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “Тар Альянс” (ідентифікаційний код 33853132, 84609, Донецька область, м.Горлівка, вул.Умова, 1/1) судовий збір у розмірі 2476 (дві тисячі чотириста сімдесят шість) грн 16 коп.
Вступна та резолютивна частини рішення проголошені 02 травня 2024 року. Повний текст рішення виготовлений 03 травня 2024 року.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 243 КАС України зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.О. Кошкош