Ухвала від 02.05.2024 по справі 638/7572/24

Справа №638/7572/24

Провадження № 2-а/638/82/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 травня 2024 року м.Харків

Суддя Дзержинського районного суду м. Харкова Теслікова І.І., розглянувши адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Управління освіти адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради про визнання незаконним дії та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

25 квітня 2024 року до суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління освіти адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради, в якому позивач просить суд зобов?язанти управління освіти Дзержинського району надати довідку про заробітну плату, врахувати: наявність посадового окладу, надбавки за вислугу років, доплати за заміщення зав.д/у, доплати за вищу категорію, грошові премії, надбавки за роботу в спеціальних логопедичних групах, доплати за сумісництво та ін. виплати, які вона отримувала з 1987 по 1999 року.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне направити даний адміністративний позов за підсудністю до Харківського окружного адміністративного суду.

Так, у статті 124 Конституції України закріплено, що правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.

За статтею 125 Конституції України судоустрій в Україні будується за принципами територіальності й спеціалізації та визначається законом.

За вимогами частини першої статті 18 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суди спеціалізуються на розгляді цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.

Критеріями розмежування судової юрисдикції, тобто передбаченими законом умовами, за яких певна справа підлягає розгляду за правилами того чи іншого виду судочинства, є суб'єктний склад правовідносин, предмет спору та характер спірних матеріальних правовідносин у їх сукупності. Крім того, таким критерієм може бути пряма вказівка в законі на вид судочинства, у якому розглядається визначена категорія справ.

Згідно з ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Згідно з пунктом 7 частини першої статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму;

3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;

5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".

Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частинами першою та третьою цієї статті (ч. 2 ст. 20 КАС України).

Вищому антикорупційному суду підсудні справи про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону України "Про санкції" (ч. 3 ст. 20 КАС України).

Таким чином, Дзержинський районний суд м. Харкова не є належним судом як адміністративним для розгляду вказаної позовної заяви.

Виходячи з приписів п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

У зв'язку з вищевикладеним, суд приходить до висновку про необхідність направлення вказаної позовної заяви до Харківського окружного адміністративного суду.

Керуючись ст. 19, 20, 29, 241 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Управління освіти адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради про визнання незаконним дії та зобов'язання вчинити певні дії - передати за підсудністю до Харківського окружного адміністративного суду.

Ухвала суду може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя І.І.Теслікова