Постанова від 03.05.2024 по справі 150/245/24

Справа № 150/245/24

Провадження № 23-з/801/23/24

Категорія: 307

Головуючий у суді 1-ї інстанції

Доповідач: Міхасішин І . В .

ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 травня 2024 року м. Вінниця

Суддя Вінницького апеляційного суду Міхасішин І.В. розглянувши подання Чернівецького районного суду Вінницької області про направлення до іншого суду матеріалів справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

30 квітня 2024 року до Вінницького апеляційного суду надійшло подання Чернівецького районного суду Вінницької області про направлення до іншого суду матеріалів справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

Подання мотивоване тим, що 24 квітня 2024 року суддею Чернівецького районного суду Вінницької області Сергієм Суперсоном винесено постанову про звернення з поданням до Вінницького апеляційного суду для визначення підсудності у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

Дослідивши подання, приходжу до висновку, що подання підлягає задоволенню з огляду на наступне.

З постанови Чернівецького районного суду Вінницької області від 24 квітня 2024 року встановлено, що місцем вчинення правопорушення є с. Мервинці Могилів-Подільського району Вінницької області.

Питання передачі справи про адміністративне правопорушення до іншого суду не врегульовано нормами КУпАП.

Таким чином, при вирішенні питання про направлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення для розгляду до іншого суду виникла необхідність в застосуванні принципу аналогії закону найбільш близької галузі права - кримінального процесуального права.

У п. 1 ч. 1 ст. 34 КПК України зазначено, що кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил підсудності.

17 липня 2020 року Верховна Рада прийняла Постанову № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів». Її реалізація призвела до зміни адміністративно-територіального устрою, який є територіальною основою для організації та діяльності місцевих органів державної влади, зокрема, місцевих судів.

Пунктом 3-1 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року №807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №2102-IX.

Відповідно до листа Ради суддів України №9рс-466/20-вих. від 22 липня 2020 року, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.

У ч. 1 ст. 276 КУпАП зазначено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.

Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД від 17 квітня 2024 року слідує, що місцем вчинення правопорушення є с. Мервинці Могилів-Подільського району Вінницької області, яке до прийняття постанови Верховною Радою України від 17 липня 2020 року №807-ІХ також належало до Могилів-Подільського району Вінницької області (дані сайту Верховної Ради України щодо адміністративно-територіального устрою Вінницької області).

Враховуючи, вище викладене, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що справу слід передати до Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області, оскільки дана справа про адміністративне правопорушення належить до його територіальної юрисдикції.

Керуючись ст.276,294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Подання Чернівецького районного суду Вінницької області задовольнити.

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП передати на розгляд до Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області.

Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає.

Суддя І.В. Міхасішин