Постанова від 30.04.2024 по справі 160/26738/23

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 квітня 2024 року м. Дніпросправа № 160/26738/23

Суддя І інстанції - Прудник С.В.

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів: головуючого - судді Чепурнова Д.В. (доповідач),

суддів: Сафронової С.В., Коршуна А.О.,

розглянувши у порядку письмового провадження у місті Дніпрі апеляційну скаргу ОСОБА_1

на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22 грудня 2023 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом в якому просив:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області щодо відмови надати ОСОБА_1 оновлену довідку для призначення мені пенсії з урахуванням грошового забезпечення розрахованого шляхом множення посадового окладу і окладу за військовим званням на прожитковий мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня 2020 року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, премії та індексації грошового забезпечення розрахованої у встановленому законом порядку;

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДСНС України Дніпропетровській області щодо відмови надати ОСОБА_1 оновлену довідку для перерахунку пенсії з урахуванням грошового забезпечення розрахованого шляхом множення посадового окладу і окладу за військовим званням на прожитковий мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня 2020 року, 1 січня 2021 року, 1 січня 2022 року, 1 січня 2023 року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, премії та індексації грошового забезпечення розрахованої у встановленому законом порядку;

- зобов'язати Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області підготувати та надати ОСОБА_1 оновлену довідку для призначення ОСОБА_1 пенсії з урахуванням грошового забезпечення розрахованого шляхом множення посадового окладу і окладу за військовим званням на прожитковий мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня 2020 року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, премії та індексації грошового забезпечення розрахованої у встановленому законом порядку, зазначеної окремим рядком; підготувати та надати ОСОБА_1 оновлені довідки для перерахунку пенсії з урахуванням грошового забезпечення розрахованого шляхом множення посадового окладу і окладу за військовим званням на прожитковий мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня 2020 року, 1 січня 2021 року, 1 січня 2022 року, 1 січня 2023 року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, премії та індексації грошового забезпечення розрахованої у встановленому законом порядку, зазначеної окремим рядком.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22 грудня 2023 року в задоволенні позовної заяви відмовлено повністю.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу в якій просить рішення суду першої інстанції скасувати та постановити нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Апеляційна скарга обґрунтована помилковістю висновків суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позовних вимог. Вказує на те, що у зв'язку із скасуванням пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі №826/6453/18, пункт 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» діє в редакції, що діяла до 21.02.2018 і яка передбачала, що розміри посадових окладів, окладів за військовими(спеціальними) званнями слід визначати шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до Постанови №704, а тому у позивача виникло право на призначення пенсії виходячи із грошового забезпечення розрахованого шляхом множення окладів на прожитковий мінімум, встановлений на 01 січня 2020 року, а також на перерахунок грошового забезпечення з 01 січня 2021 року, 01 січня 2022 року, з 01 січня 2023 року у зв'язку із тим, що прожитковий мінімум для працездатних осіб збільшувався.

В письмовому відзиві на апеляційну скаргу Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області просило відмовити у її задоволенні та залишити без змін рішення суду першої інстанції.

Дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції при прийнятті судового рішення норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є пенсіонером служби цивільного захисту та отримує пенсію за вислугу років, як особа яка звільнена зі служби цивільного захисту в запас, пенсійне посвідчення серія НОМЕР_1 від 16.02.2021 року.

На підставі наказу начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області від 25.11.2020 № 422 позивача звільнено зі служби 30.11.2020 року.

Пенсію позивач оформив і почав отримувати 01.12.2020 року, що підтверджується розрахунком за пенсійною справою № 0404025965. На обліку, як пенсіонер позивач перебуває в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.

На пенсію позивач йшов із посади головний інспектор П'ятихатського районного сектору ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області у спеціальному званні підполковник служби цивільного захисту.

Склад та розмір мого грошового забезпечення з якого позивачу виплачується пенсія складає:

Посадовий оклад: 5070,00 гривень;

Оклад за військовим званням: 1410,00 гривень;

Процентна надбавка за вислугу років (50%): 3240,00 гривень;

Середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення (Премія і НОПС): 5415,63 гривень.

Основний розмір пенсії було призначено в розмірі 65% від грошового забезпечення позивача.

З матеріалів справи вбачається, що позивач звернувся із заявою від 06.07.2023 року до ДУ «ТМО МВС України по Дніпропетровській області» видати про розмір грошового забезпечення для призначення пенсії із врахуванням при визначенні розміру грошового забезпечення окладів розрахованих шляхом множення на прожитковий мінімум встановлений на 1 січня 2020 року та направити дану довідку до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області для здійснення перерахунку призначеної йому пенсії за вислугу років.

Листом від 02.08.2023 року № 4901-6557/4909 Головне управління надало позивачу відповідь, що відсутні підстави для надання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2020, оскільки позивача звільнено зі служби цивільного захисту 30.11.2020, тобто станом на 01.01.2020 позивач не був пенсіонером, якому призначено пенсію відповідно до Закону України від 09.04.1992р. №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ), а Постанова №103 стосується тільки осіб, які звільнені зі служби до 01 березня 2018 року.

Позивач, вважаючи дії відповідача протиправними щодо відмови в оформленні та направленні до ПФУ оновлених довідок про розмір його грошового забезпечення для перерахунку пенсії, звернувся до суду із цим позовом.

Колегія суддів, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права при винесенні оскарженого рішення, виходить з наступного.

З приводу позовних вимог про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області підготувати та надати ОСОБА_1 оновлену довідку для призначення ОСОБА_1 пенсії з урахуванням грошового забезпечення розрахованого шляхом множення посадового окладу і окладу за військовим званням на прожитковий мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня 2020 року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, премії та індексації грошового забезпечення розрахованої у встановленому законом порядку, зазначеної окремим рядком, колегія суддів виходить із наступного.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі-Закон № 2262-ХІІ).

Так, статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії.

Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", затвердженим постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок №3-1), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 15.02.2007 за №135/13402, призначення (перерахунку) пенсій органами Пенсійного фонду України здійснюються на підставі документів, які надаються уповноваженими структурними підрозділами силових міністерств і відомств, в яких проходили службу військовослужбовці, і на які покладено функції щодо підготовки та подання до органів, що призначаються пенсії необхідних для призначення (перерахунку) пенсії документів.

У пункті 1 цього Порядку визначено, що заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом, та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи). Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважені структурні підрозділи).

Пунктом 7 Порядку №3-1 визначено, що для призначення пенсії за вислугу років і по інвалідності подаються відповідні документи, в тому числі: грошовий атестат, або довідка про розмір грошового забезпечення, і довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби.

З системного аналізу наведених вище норм права вбачається, що при призначенні пенсії військовослужбовцю за вислугою років чи інвалідності за нормами Закону № 2262-ХІІ враховуються грошове забезпечення такої особи, яке вона отримувала на день звільнення. При цьому розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням, в той час як посадовий оклад, оклад за військове звання та надбавка за вислугою років визначаєтьсяу розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням. Отже, цілком логічним є умововивід про те, що розмір пенсії військовослужбовця за місяць має пропорційно відповідати розміру грошового забезпечення, нарахованого військовослужбовцю за останній календарний місць перед звільненням.

Відповідно до п.1 розд. ХХХІ наказу МВС України від 20.07.2018 року №623 «Про затвердження Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту» зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.08.2018 року №936/32388 При переміщеннях по службі, переведеннях, а також при звільненні осіб рядового і начальницького складу фінансовий підрозділ (бухгалтерія) зобов'язаний забезпечити їх усіма належними видами грошового забезпечення і про виплачені суми зробити відповідні записи в грошовому атестаті (додаток 4).

Грошовий атестат особам рядового і начальницького складу видається:

у всіх випадках переміщення по службі з одного органу управління (підрозділу) до іншого, у тому числі при направленні в заклади освіти ДСНС для навчання. У разі якщо грошовий атестат із будь-яких причин при вибутті не був виданий, фінансовий підрозділ зобов'язаний надіслати цей атестат за новим місцем служби вибулого;

при направленні з органу управління (підрозділу) для подальшого проходження служби до військових формувань або правоохоронних органів;

при відрядженні до органів державної влади та в інших випадках, коли особу рядового і начальницького складу залишено на службі;

при звільненні в запас або відставку із призначенням пенсії.

Особам рядового і начальницького складу, які звільняються зі служби цивільного захисту з правом на пенсію, грошовий атестат після оформлення надсилається разом з іншими документами до відповідного пенсійного органу для призначення пенсії.

Особам рядового і начальницького складу, звільненим зі служби без права на пенсію, грошовий атестат не видається.

Отже, саме грошовий атестат, який є підставою для розрахунку та виплати основних і додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, та в силу приписів пункту 7 Порядку №3-1, обов'язково подається для призначення пенсії до органів Пенсійного фонду, визначає розміри посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням, що має враховуватися під час обчислення пенсії.

В свою чергу орган Пенсійного фонду не може самостійно змінювати розмір грошового забезпечення, вказаного у грошовому атестаті, або ставити під сумнів вказані у грошовому атестаті розміри грошового забезпечення, оскільки це виходить за межі наданих йому повноважень та суперечить наведеним вище нормам.

Як вбачається з матеріалів справи, Головним управлінням Державної служби з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області на позивача для призначення пенсії за вислугу років до пенсійного органу було надіслано грошовий атестат та довідку про додаткові види грошового забезпечення, які позивач отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення зі служби.

При цьому, вірність обрахунку грошового забезпечення позивача, що відображені у грошовому атестаті, на підставі якого, позивачу з 01 грудня 2020 року було призначено пенсію за вислугу років не є спірним у даній справі.

Разом з тим, позивач, не погоджуючись із розміром грошового забезпечення, яке враховано при призначенні йому пенсії за вислугу років, та яке, на його думку, повинно бути розраховано шляхом множення посадового окладу і окладу за військовим званням на прожитковий мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня 2020 року, на відповідний тарифний коефіцієнт, у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» в редакції, після скасування пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі №826/6453/18 звернувся до відповідача із заявою про видачу оновленої довідки для призначення пенсії.

Водночас, як було зазначено вище, підставою для розрахунку і призначення пенсії є грошовий атестат, а не довідка про грошове забезпечення.

За таких обставин, Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області обґрунтовано відмовило ОСОБА_1 у видачі оновленої довідки для призначення пенсії з урахуванням грошового забезпечення розрахованого шляхом множення посадового окладу і окладу за військовим званням на прожитковий мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня 2020 року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, премії та індексації грошового забезпечення розрахованої у встановленому законом порядку, зазначеної окремим рядком, а тому позовні вимоги в цій частині не підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області підготувати та надати ОСОБА_1 оновлені довідки для перерахунку пенсії з урахуванням грошового забезпечення розрахованого шляхом множення посадового окладу і окладу за військовим званням на прожитковий мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня 2020 року, 1 січня 2021 року, 1 січня 2022 року, 1 січня 2023 року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, премії та індексації грошового забезпечення розрахованої у встановленому законом порядку, зазначеної окремим рядком, колегія суддів зазначає наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач звертався до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області із заявою від 06.07.2023 року, в якій просив видати нову довідку про розмір грошового забезпечення для призначення пенсії із врахуванням при визначенні розміру грошового забезпечення окладів розрахованих шляхом множення на прожитковий мінімум встановлений на 1 січня 2020 року та направити дану довідку до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області для здійснення перерахунку призначеної йому пенсії за вислугу років.

Листом від 02.08.2023 року № 4901-6557/4909 Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області відмовило ОСОБА_1 у видачі такої довідки.

Разом з тим, із заявою про надання оновлених довідок для перерахунку пенсії з урахуванням грошового забезпечення розрахованого шляхом множення посадового окладу і окладу за військовим званням на прожитковий мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня 2020 року, 1 січня 2021 року, 1 січня 2022 року, 1 січня 2023 року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, премії та індексації грошового забезпечення розрахованої у встановленому законом порядку, зазначеної окремим рядком, позивач до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області не звертався, як наслідок, останнім будь-яких рішень щодо видачі, або відмови у видачі таких довідок не приймалось.

З цього приводу судова колегія зазначає, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Судовому захисту підлягає лише порушене право. Так, до адміністративного суду вправі звернутися кожна особа, яка вважає, що її право чи охоронюваний законом інтерес порушено чи оспорюється. В контексті наведених приписів КАС має значення лише суб'єктивне уявлення особи про те, що її право чи законний інтерес потребує захисту. Однак, обов'язковою умовою здійснення такого захисту судом є наявність відповідного порушення права або законного інтересу на момент звернення до суду.

За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку, що оскільки на момент судового розгляду, позивач із заявою про надання оновлених довідок для перерахунку пенсії з урахуванням грошового забезпечення розрахованого шляхом множення посадового окладу і окладу за військовим званням на прожитковий мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня 2020 року, 1 січня 2021 року, 1 січня 2022 року, 1 січня 2023 року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, премії та індексації грошового забезпечення розрахованої у встановленому законом порядку, зазначеної окремим рядком, позивач до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області не звертався, відповідачем будь-яких рішень щодо видачі, або відмови у видачі таких довідок не приймалось, то позовні вимоги в цій частині є передчасними.

Зважаючи на викладене, колегія суддів погоджується з позицією суду першої інстанції щодо відсутності підстав для задоволення позовних вимог

Колегія суддів також враховує позицію ЄСПЛ (в аспекті оцінки аргументів апелянта), сформовану у справі «Серявін та інші проти України» (№ 4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (RuizTorijav. Spain) № 303-A, пункт 29).

Також згідно з п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення.

Колегія суддів апеляційного суду вважає, що в межах апеляційної скарги порушень судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права при вирішенні цієї справи не допущено. Правова оцінка обставин у справі дана вірно, а тому апеляційну скаргу слід відхилити, а оскаржуване судове рішення залишити без змін.

Керуючись ст. 243, ст. 308, ст. 311, ст. 315, ст. 316, ст. 321, ст. 325 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22 грудня 2023 року - залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складення в повному обсязі, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

В повному обсязі постанова складена 30 квітня 2024 року.

Головуючий - суддя Д.В. Чепурнов

суддя С.В. Сафронова

суддя А.О. Коршун