Ухвала від 02.05.2024 по справі 910/4844/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позову без руху

м. Київ

02.05.2024Справа № 910/4844/24

За позовом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України (01135, м. Київ, проспект Перемоги, буд. 14)

До Антимонопольного комітету України (03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 45)

про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії

Суддя Бондаренко - Легких Г. П.

Без виклику представників.

ВСТАНОВИВ:

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Антимонопольного комітету України в якому просить суд:

(1) Визнати протиправним рішення Антимонопольного комітету України, оформлене листом від 20.02.2024 № 130-20.6/07-1849е «Про залишення заяви без розгляду».

(2) Зобов'язати Антимонопольний комітет України повторно розглянути заяву Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України про перегляд рішення Антимонопольного комітету України «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції» від 06.02.2020 № 113-р у справі № 130-26.13/126-17, надіслану листом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 31.01.2024 № 1672/15/14-24 з урахуванням викладеного у листі Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 14.02.2024 № 2752/15/10-24.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі -ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

(1) Згідно пункту 5 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Відповідно до частин 1, 3 статті 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Позивач просить суд залучити третю особу без самостійних вимог на стороні позивача - Міністерство юстиції України в особі Департаменту державної виконавчої служби. Позивач вважає, що рішення у даній справі може вплинути на зобов'язання Мінінфраструктури виконати п. 2 резолютивної частини рішення АМК від 06.02.2020 №113-р. Проте, позов не містить обґрунтування того на які саме права та обов'язки безпосередньо третьої особи і яким чином може вплинути рішення у справі.

(2) Згідно п. 7 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.

Проте, таких відомостей позов не містить.

(3) Згідно п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

Проте, позивач у позові не зазначає щодо наявності у нього або у іншої особи письмових доказів.

(4) Згідно з частиною 2 статті 164 ГПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

У позовній заяві містяться посилання на наступні докази, що фактично не були додані до позову: лист Мінфіну від 08.10.2020 № 06040-05-5/31125; лист АМК від 15.10.2020 № 39813/0/7-20; лист Державної регуляторної служби України листом від 29.10.2020 № 41461/0/7-20; лист Мінінфраструктури від 26.01.2021 № 189/46/14-21; зауваження представників бізнес спільноти на лист Мінінфраструктури від 26.01.2021 № 189/46/14-21; лист Мінекономіки від 26.02.2021 № 3821-07/13025-03, а також позиції Мінфіну та Мінцифри на лист Мінінфраструктури від 26.01.2021 № 189/46/14-21; лист Мінінфраструктури від 16.04.2021 № 1316/46/14-21; судові рішення та постанова державного виконавця про відкриття виконавчого провадження щодо справи 910/13817/20.

З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.

На підставі викладеного та керуючись ст. 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України без руху.

2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви п'ять днів з дня вручення цієї ухвали.

3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

(1) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із викладом обставин справи, якими обґрунтовано позовні вимоги (із зазначенням того на які саме права та обов'язки третьої особи та яким чином може вплинути прийняте рішення у справі);

(2) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із зазначенням відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

(3) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із зазначенням щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

(4) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із наданням суду всіх доказів на підтвердження обставин справи, що викладені у позові (лист Мінфіну від 08.10.2020 № 06040-05-5/31125; лист АМК від 15.10.2020 № 39813/0/7-20; лист Державної регуляторної служби України листом від 29.10.2020 № 41461/0/7-20; лист Мінінфраструктури від 26.01.2021 № 189/46/14-21; зауваження представників бізнес спільноти на лист Мінінфраструктури від 26.01.2021 № 189/46/14-21; лист Мінекономіки від 26.02.2021 № 3821-07/13025-03, а також позиції Мінфіну та Мінцифри на лист Мінінфраструктури від 26.01.2021 № 189/46/14-21; лист Мінінфраструктури від 16.04.2021 № 1316/46/14-21; судові рішення та постанова державного виконавця про відкриття виконавчого провадження щодо справи 910/13817/20).

4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

5. Ухвала набирає законної сили в день підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Г.П. Бондаренко - Легких