Справа № 592/5749/24
Провадження № 3/592/1045/24
02 травня 2024 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Косолап Марина Миколаївна, за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Суми, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , за частиною 1 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за те, що перебуваючи під адміністративним наглядом 02.02.2024 о 22 год. 10 хв. був відсутній за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив пункту «а» статті 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільнених з місць позбавлення волі», а також постанову Ковпаківського районного суду м. суми 21.11.2023.
У судовому засіданні ОСОБА_1 суду пояснив, що можливо його не було вдома, бо спав п'яний на п'ятому поверсі.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши надані докази, суд дійшов наступного висновку.
У розумінні статей 8, 256, 283 КУпАП розгляд судом справи про адміністративне правопорушення проводиться щодо особи-правопорушника та в межах, встановлених протоколом про адміністративне правопорушення. За наслідком розгляду протоколу суд має право прийняти одне із рішень, передбачених статтею 284 КУпАП.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (стаття 245 КУпАП).
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (частина друга статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
ОСОБА_1 ставиться за провину вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 187-2 КУпАП.
Частина 1 статті 187 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.
Статтею 10 Закону України «Про адміністративний нагляд, за особами звільненими з місць позбавлення волі» передбачено застосування обмежень до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду, зокрема, заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час.
На підтвердження вини ОСОБА_1 до матеріалів справи долучено: протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 190294 від 07.02.2024; електронну картку 102 з «Інформаційного порталу Національної поліції України» від 02.02.2024; постанову Ковпаківського районного суду м. Суми від 21.11.2023, якою встановлено адміністративний нагляд ОСОБА_1 строком на один рік; розписку про ознайомлення ОСОБА_1 зі статтями 9 та 11 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 05.12.2023; довідку про оголошення ОСОБА_1 ухвали/постанови про встановлення адміністративного нагляду від 05.12.2023.
Разом з тим, будь-яких належних та допустимих доказів, які б підтверджували факт відсутності ОСОБА_1 о 22 год. 10 хв. 02.02.2024 за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , до протоколу не долучено, зокрема, не долучено письмових пояснень останнього щодо зазначених обставин.
За містом статей 279, 280 КУпАП справа про адміністративне правопорушення повинна розглядатись у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення. Суддя не має права у постанові за наслідками розгляду вказувати на кваліфікуючі ознаки правопорушення, які не зазначались у протоколі про адміністративне правопорушення, або їх виключати.
Відповідно до вимог статті 62 Конституції України, ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні правопорушення. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться виключно на її користь.
Сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не може бути доказом, який підтверджує порушення ОСОБА_1 правил адміністративного нагляду.
З огляду на викладене, на підставі пункту 1 частини 1 статті 247 КУпАП провадження по справі підлягає закриттю у зв'язку з недоведеністю в діях ОСОБА_1 складу правопорушення передбаченого частиною 1 статті 187 КУпАП за обставинами викладеними у протоколі.
Керуючись частиною 2 статті 187, пунктом 1 частини 1 статті 247, пунктом 3 частини 1 статті 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку з недоведеністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя М.М. Косолап