ЄУН: 336/3157/24
Провадження №: 3/336/2430/2024
25 квітня 2024 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Савеленко О.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, фізична особа-підприємець, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,-
До Шевченківського районного суду м. Запоріжжя надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.155-1 КУпАП за вих. № 11329/6/08-01-07-13-15 від 18.03.2024.
Вивчивши матеріали справи, суддя дійшов висновку про те, що її розгляд не є можливим на підставі наступного.
Механізм складання протоколів про адміністративні правопорушення податковими органами визначений Інструкцією з оформлення податковими органами матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженою наказом Міністерства фінансів України 02.07.2016 № 566.
Відповідно до ч.2 Розділу ІІ Інструкції, У разі вчинення адміністративного правопорушення кількома особами протокол складається стосовно кожної особи окремо. У разі вчинення однією особою кількох адміністративних правопорушень протоколи складаються окремо щодо кожного з вчинених правопорушень. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим самим органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Відповідно до ч.15,16 Розділу ІІ Інструкції, до протоколу долучаються матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, та документи, що можуть свідчити про обставини, які пом'якшують або обтяжують відповідальність особи (за наявності). Кожний документ повинен мати свої реквізити (дату, назву, підписи тощо), містити достовірну інформацію та відповідати вимогам законодавства України про адміністративні правопорушення.
Якщо розгляд справ про адміністративне правопорушення віднесено до відання інших органів, належно оформлений Протокол надсилається органу, уповноваженому розглядати адміністративну справу, протягом трьох днів з дня його реєстрації. До Протоколу додаються інші матеріали справи, які є в наявності в податкових органах та які підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Особливості розгляду справ про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279-1-279-8 цього Кодексу.
Всупереч зазначеним вище вимогам, до суду направлено справу про адміністративне правопорушення, у якій міститься два протоколи про адміністративне правопорушення, а саме протокол № 286 від 18.03.2024 відносно ОСОБА_1 та протокол № 287 від 18.03.2024 відносно ОСОБА_2 , копія акту фактичної перевірки ФОП ОСОБА_1 , опис наявності готівки на місці проведення розрахунків, що унеможливлює встановлення судом обсягу доказів, які надані на підтвердження вини ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , оскільки два протоколи сформовані в одну справу.
Таким чином, оскільки суддя позбавлений можливості встановити обставини, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення за змістом ст. 280 КУпАП внаслідок недотримання особою, що склала протокол вимог Інструкцією з оформлення податковими органами матеріалів про адміністративні правопорушення, суддя приходить до висновку про необхідність направити матеріали адміністративної справи для належного доопрацювання, в ході якого необхідно усунути зазначені недоліки, із врахуванням вимоги ст. 38 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 280, 283-285 КУпАП, -
Адміністративну справу № 336/3157/24 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП України повернути до Головного управління ДПС у Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Савеленко