Справа № 354/404/24
Провадження № 3/354/458/24
02 травня 2024 року м.Яремче
Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Остап'юк М.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Національної Поліції України, Департаменту Патрульної Поліції, Управління Патрульної Поліції в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків Суду не надано,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частиною п'ятою статті 126, частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Яремчанського міського суду Івано-Франківської області надійшли два адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за частиною п'ятою статті 126 та частиною першою статті 130 КУпАП.
Постановою Яремчанського міського суду Івано-Франківської області від 02.05.2024 року вказані справи об'єднані в одне провадження.
Вивчивши матеріали адміністративних справи, Судом встановлено наступні обставини.
07.02.2024 приблизно о 02 год 30 хв у с. Поляниця по вул. Карпатська, 73 В ОСОБА_1 керував транспортним засобом GEELY СК, д.н.з. НОМЕР_1 , та будучи причетним до ДТП, немаючи права керувати транспортним засобом, а саме не отримав посвідчення водія відповідної категорії, повторно протягом року, 12.07.2023 (постанова серії БАВ №244615). Тим самим ОСОБА_1 порушив вимоги пункту 2.1.а. ПДР, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною п'ятою статті 126 КУпАП.
Крім того, 07.02.2024 приблизно о 02 год 30 хв у с. Поляниця по вул. Карпатська, 73 В ОСОБА_1 керував транспортним засобом GEELY СК, д.н.з. НОМЕР_1 , перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився зі згоди водія у встановленому законом порядку із застосуванням спеціального технічного приладу DRAGER ALCOTEST - 7510, який показав позитивний результат - 1.92 % проміле, тест №919. Тим самим ОСОБА_1 порушив вимоги пункту 2.9А ПДР, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 повністю визнав вину, щиро розкаявся.
Дослідивши письмові матеріали справи, оцінивши їх у своїй сукупності, Суд приходить до висновку.
Частиною п'ятою статті 126 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред'явила їх для перевірки, або стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами, вчинено повторно.
Відповідно до положень пункту 2.1.а Правил дорожнього руху України, водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, Суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні за ч. 5 ст. 126 КУпАП за наведених вище обставин підтверджується сукупністю досліджених судом доказів, зокрема даними, які містить протокол про адмінправопорушення серії ААД №613314 від 07.02.2024, зі змісту якого вбачається порушення водієм пункту 2.1.а Правил дорожнього руху України, а саме відсутність посвідчення водія відповідної категорії (а.с.1), довідки інспектора ВАП УПП в Івано-Франківській області ДПП лейтенанта поліції Ломович І. з якої вбачається, що згідно даних інформаційного порталу Національної поліції України, посвідчення водія ОСОБА_1 не видавались (а.с. 5).
Також частиною першою статті 130 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Відповідно до положень пункту 2.9а Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, Суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні за наведених вище обставин підтверджується сукупністю досліджених судом доказів, зокрема даними, які містить протокол про адмінправопорушення серії ААД№613315 від 07.02.2024, зі змісту якого вбачається порушення водієм пункту 2.9а Правил дорожнього руху України (а.с.1), результати приладу DRAGER від 18.11.2023 - з результатом огляду вживання алкоголю 1,30% (а.с.4-5), акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с.6),направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (а.с.7).
За таких обставин суд вважає доведеним те, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачені статтями ч.5 ст. 126, ч.1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до правил статті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При накладенні на ОСОБА_1 стягнення, Суд згідно з вимогами ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про його особу.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність, є щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність, Судом не встановлено.
Враховуючи викладене, Суд вважає необхідним і достатнім призначити ОСОБА_1 за ч.5 ст. 126, ч.1 ст. 130 КУпАП стягнення у виді штрафу.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.
У ході судового розгляду не встановлено, що ОСОБА_1 відноситься до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору, а відтак, з нього слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, керуючись ст.ст. 126, 130, 283-285 КУпАП, п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч..5 ст. 126, ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Керуючись ст. 36 КУпАП, накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених за ча. 5 ст. 126 КУпАП у виді штрафу у розмірі 40 800 (сорок тисяч вісімсот) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави, що становить 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Івано-Франківського апеляційного суду Івано-Франківської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення до виконання три місяці з дня винесення постанови.
Суддя: М. В. Остап'юк