Справа № 342/640/24
Провадження № 2-о/342/99/2024
01 травня 2024 року м. Городенка
Городенківський районний суд Івано-Франківської області в складі головуючого судді Гайдича Р.М., ознайомившись з матеріалами заяви ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник - адвокат Візінський Василь Васильович, заінтересована особа - ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин,
Адвокат Візінський Василь Васильович, який здійснює адвокатську діяльність за адресою: АДРЕСА_1 , звернувся до суду з заявою в інтересах ОСОБА_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 , та просить встановити факт родинних відносин між заявником та ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , як онуком та дідом.
Заінтересована особа - ОСОБА_2 , проживає за адресою: АДРЕСА_3 .
Заява про встановлення факту родинних відносин відповідає вимогам статей 175, 177, 318 ЦПК України. Судовий збір сплачено згідно з вимогами законодавства. Заявник є особою, яка має процесуальну дієздатність. Представник заявника має належні повноваження.
Дану заяву належить розглядати в порядку окремого провадження з врахуванням положень ст.294 ЦПК України, яка визначає, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Справа підсудна Городенківському районному суду Івано-Франківської області. Обставин, які перешкоджають відкриттю провадження у справі, на даний час не встановлено.
Із заявою про встановлення факту родинних відносин представник заявника подав до суду клопотання про витребування доказів, в якому, покликаючись на ст.84 ЦПК України, просить зобов'язати Городенківську державну нотаріальну контору Коломийського району Івано-Франківської області (місцезнаходження: вул. Шевченка, 69, м. Городенка, Коломийський район, Івано-Франківська область) надати суду належним чином засвідчену копію спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
При вирішенні даного клопотання враховуються положення п.7 ч.2 ст.187 ЦПК України, де передбачено, що в ухвалі суду про відкриття провадження у справі зазначається результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику сторін.
Частина 1 статті 81 ЦПК України визначає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Відповідно до ч.2 ст.83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Згідно з ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Оскільки докази, витребувати які просить представник заявника, мають значення для розгляду справи, заявник немає можливості самостійно надати їх суду, так як вони відповідно до Закону України «Про нотаріат» становлять нотаріальну таємницю, тому, з метою всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи є підстави для задоволення клопотання представника заявника про витребування доказів.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 19, 81, 83, 84, 175, 177, 187, 261, 293, 294, 315, 316, 318 ЦПК України, -
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник - адвокат Візінський Василь Васильович, заінтересована особа - ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин.
Справу розглядати в порядку окремого провадження.
Судове засідання в справі відбудеться 27 травня 2024 року об 11 год 30 хв в приміщенні Городенківського районного суду Івано-Франківської області (вул. Героїв Євромайдану, 7, м. Городенка, Коломийський район, Івано-Франківська область, зал судових засідань № 1).
У судове засідання викликати учасників справи та надіслати їм копію ухвали про відкриття провадження у справі. Копію заяви з копіями доданих до неї документів надіслати заінтересованій особі.
Клопотання представника заявника про витребування доказів задовольнити.
Витребувати з Городенківської державної нотаріальної контори Коломийського району Івано-Франківської області (місцезнаходження: вул. Шевченка, 69, м. Городенка, Коломийський район, Івано-Франківська область) у строк до 27.05.2024 належним чином засвідчену копію спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . У разі відсутності спадкової справи, надати відомості про її відсутність.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який вимагає суд, взагалі або у встановлені судом строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.
За неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів, у тому числі і з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність, встановлену законом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати суду докази.
Інформацію щодо справи, яка розглядається, її учасники можуть отримати в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України, веб-адреса сторінки суду - https://court.gov.ua/sud0905/.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Гайдич Р. М.