Єдиний унікальний номер №943/2426/23
Провадження № 2/943/403/2024
23 квітня 2024 року м. Буськ Львівська область
Буський районний суд Львівської області в складі:
головуючої-судді Шендрікової Г.О.
за участю секретаря судового засідання Ладиги С.В.,
без участі сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Буську цивільну справу за заявою Першого заступника керівника Золочівської окружної прокуратури Львівської області в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах Головного управління Держгеокадастру у Львівській області до ОСОБА_1 про конфіскацію земельних ділянок, -
26.12.2023 року перший заступник керівника Золочівської окружної прокуратури Львівської області в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах Головного управління Держгеокадастру у Львівській області звернувся в суд з позовною заявою до ОСОБА_1 , в якій просить конфіскувати у власність держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області земельну ділянку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , із кадастровим номером 4620685800:09:000:0051, площею 0,2068 га, цільове призначення для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться за межами населеного пункту с. Соколя Буської територіальної громади Золочівського району Львівської області; земельну ділянку із кадастровим номером 4620685800:11:000:0049 площею 0,4712 га, яка знаходиться за межами населеного пункту с. Соколя Буської територіальної громади Золочівського району Львівської області; земельну ділянку із кадастровим номером 4620685800.11:000:0029 площею 0,104 га, яка знаходиться за межами населеного пункту с. Соколя Буської територіальної громади Золочівського району Львівської області; земельну ділянку із кадастровим номером 4620685800:09:000:0029 площею 0.207 га, яка знаходиться за межами населеного пункту с. Соколя Буської територіальної громади Золочівського району Львівської області.
В обґрунтування заявленого позову вказує, що згідно із інформації Державної міграційної служби України у Львівській області (лист №4601.11.1-14213/46.1-23 від 20.11.2023) ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспортом громадянина України та паспортом громадянина України для виїзду за кордон не документувалася, з клопотанням про оформлення документів, для виїзду на постійне місце проживання за кордон або з питань набуття або припинення громадянства остання не зверталася. Згідно з обліками Управління з питань імміграції, тимчасового перебування та протидії нелегальній міграції ГУ ДМС у Львівській області ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , отримала дозвіл на імміграцію в Україну 08.11.2018 №26/4, виданий Буським РВ ГУ ДМС у Львівській області відповідно до п.3 ч.3 ст. 4 Закону України «Про імміграцію», оскільки має право на набуття громадянства України за територіальним походженням. На підставі отриманого дозволу 11.06.2019 документована ГУ ДМС у Львівській області посвідкою на постійне проживання в Україні № НОМЕР_1 терміном дії до 10.06.2029. Рішення про скасування дозволу на імміграцію в Україну та посвідки на постійне проживання не приймалося. Також встановлено, що ОСОБА_1 , яка є громадянкою російської Федерації, відповідно до свідоцтв про право на спадщину за заповітом номер 1299, 1295, 1293, 1297 від 01.08.2018 набула право власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 , що складається із земельної ділянки площею 0,2068 га, земельної ділянки площею 0,4712 га, розташованих на території Соколянської сільської ради Буського району для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії І-ЛВ №085296 від 24.03.2000 та набула право власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 , що складається із земельної ділянки площею 0,104 га, земельної ділянки площею 0,207 га, розташованих на території Соколянської сільської ради Буського району для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії І-ЛВ №085297 від 24.03.2000. На підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії І-ЛВ №085296 від 24.03.2000, у 2015 році ОСОБА_1 було виготовлено технічну документацію із землеустрою по переоформленню Державного акту на право власності на земельну ділянку на території Соколянської сільської ради Буського району, на підставі якої ОСОБА_1 набуто у приватну власність земельну ділянку загальною площею 0,678 га. Також, на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії І-ЛВ №085297 від 24.03.2000, у 2017 році ОСОБА_1 було виготовлено технічну документацію із землеустрою по переоформленню Державного акту на право власності на земельну ділянку на території Соколянської сільської ради Буського району, на підставі якої ОСОБА_1 набуто у приватну власність земельну ділянку загальною площею 0,311 гa. В подальшому, на підставі свідоцтв про право на спадщину за заповітом номер 1299, 1295, 1293, 1297 від 01.08.2018 ОСОБА_1 набуто 02.08.2018 у приватну власність земельні ділянки площею 0,2068 га кадастровий номер 4620686800:09:000:0051, площею 0,4712 га кадастровий номер 4620685800:11:000:0049, площею 0,104 га кадастровий номер 4620685800:11:000:0029, площею 0.207 га кадастровий номер 4620685800:09:000:0029, що підтверджується інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, реєстраційні номери об'єкта нерухомого майна 1612849846206, 1612881246206, 1612931046000, 1612901746206. На підставі вказаних державних актів на право приватної власності на земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та на підставі виготовлених технічних документацій на території Соколянської сільської ради Буського району (на даний час територія Буської ТГ Золочівського району) та свідоцтв про право на спадщину за заповітом за ОСОБА_1 зареєстровано речове право на нерухоме майно, про що 02.08.2018 відповідні відомості внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно. Разом із цим, окружною прокуратурою виявлено порушення ст. ст. 13, 14, 41 Конституції України, ст. ст. 80, 81, 145 Земельного кодексу України при використанні
Ухвалою судді Буського районного суду Львівської області від 14.03.2024 року прийнято справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Представник позивача Першого заступника керівника Золочівської окружної прокуратури Львівської області в судове засідання не з'явився, направив суду заяву, просить такі задоволити та слухати справу у його відсутності.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, про день та час проведення судового засідання повідомлялася належним чином, про причини неявки суд не повідомила, правом надання відзиву не скористалася.
Враховуючи наведене, а також те, що в матеріалах справи достатньо доказів для розгляду справи без участі відповідача та третьої особи, суд у відповідності до ст. ст. 211, 247 ЦПК України вважає за можливе заслухати справу на підставі наявних доказів без фіксування судового засідання звукозаписувальними технічними засобами, постановивши рішення у справі, проти чого позивач та представник відповідача не заперечили.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, суд приходить до переконання, що позовні вимоги є підставними та підлягають до задоволення.
Згідно зі ст. 125 Земельного кодексу України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Відповідно до ч.1 ст. 145 ЗК України, якщо до особи переходить право власності на земельну ділянку, яка за цим Кодексом не може набуватися нею у власність, ця ділянка підлягає відчуженню її власником протягом року з моменту переходу такого права. У разі якщо відповідно до закону власник земельної ділянки зобов'язаний відчужити її протягом певного строку і земельна ділянка не була відчужена ним протягом такого строку, така ділянка підлягає конфіскації за рішенням суду. Позов про конфіскацію земельної ділянки подається до суду органом, що здійснює державний контроль за використанням та охороною земель. Конфіскована земельна ділянка за рішенням суду підлягає продажу на земельних торгах (ч.ч.2,4 ст. 145 Земельного кодексу України).
Зазначено, що громадянка російської федерації ОСОБА_1 01.08.2018 року зареєструвала право власності на спірні земельні ділянки сільськогосподарського призначення, однак на теперішній час її не відчужила, хоча зобов'язана була відчужити. Враховуючи те, що отримана ОСОБА_1 у власність земельна ділянка сільськогосподарського призначення нею добровільно не відчужена впродовж встановленого законодавством України річного строку, то така земельна ділянка підлягає конфіскації за рішенням суду. Основними завданнями щодо охорони земель, які покладені на територіальні органи земельних ресурсів, є забезпечення збереження та відтворення земельних ресурсів, екологічної цінності природніх ресурсів і набутих якостей земель. На території Львівської області, саме Головне управління Держгеокадастру у Львівській області забезпечує раціональне використання та охорону земель, створення сприятливого екологічного середовища та поліпшення природніх ландшафтів.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка є невід'ємною частиною національного законодавства, кожна людина при визначенні її громадянських прав і обов'язків має право на справедливий судовий розгляд.
Згідно з ч.1 і ч.2 ст.4, ч.1 ст.5 ЦПК України, кожна особа має право у порядку, встановленим цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів, а суд, здійснюючи правосуддя, захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах.
За положеннями ч.1ст. 13 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, у межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Виходячи із наведених вище процесуальних норм суд встановив наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що згідно із інформації Державної міграційної служби України у Львівській області (лист №4601.11.1-14213/46.1-23 від 20.11.2023) ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспортом громадянина України та паспортом громадянина України для виїзду за кордон не документувалася, з клопотанням про оформлення документів, для виїзду на постійне місце проживання за кордон або з питань набуття або припинення громадянства остання не зверталася. Згідно з обліками Управління з питань імміграції, тимчасового перебування та протидії нелегальній міграції ГУ ДМС у Львівській області ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , отримала дозвіл на імміграцію в Україну 08.11.2018 №26/4, виданий Буським РВ ГУ ДМС у Львівській області відповідно до п.3 ч.3 ст. 4 Закону України «Про імміграцію», оскільки має право на набуття громадянства України за територіальним походженням. На підставі отриманого дозволу 11.06.2019 документована ГУ ДМС у Львівській області посвідкою на постійне проживання в Україні № НОМЕР_1 терміном дії до 10.06.2029. Рішення про скасування дозволу на імміграцію в Україну та посвідки на постійне проживання не приймалося.
ОСОБА_1 , яка є громадянкою російської Федерації, відповідно до свідоцтв про право на спадщину за заповітом номер 1299, 1295, 1293, 1297 від 01.08.2018 набула право власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 , що складається із земельної ділянки площею 0,2068 га, земельної ділянки площею 0,4712 га, розташованих на території Соколянської сільської ради Буського району для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії І-ЛВ №085296 від 24.03.2000 та набула право власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 , що складається із земельної ділянки площею 0,104 га, земельної ділянки площею 0,207 га, розташованих на території Соколянської сільської ради Буського району для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії І-ЛВ №085297 від 24.03.2000.
На підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії І-ЛВ №085296 від 24.03.2000, у 2015 році ОСОБА_1 було виготовлено технічну документацію із землеустрою по переоформленню Державного акту на право власності на земельну ділянку на території Соколянської сільської ради Буського району, на підставі якої ОСОБА_1 набуто у приватну власність земельну ділянку загальною площею 0,678 га.
Також, на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії І-ЛВ №085297 від 24.03.2000, у 2017 році ОСОБА_1 було виготовлено технічну документацію із землеустрою по переоформлению Державного акту на право власності на земельну ділянку на території Соколянської сільської ради Буського району, на підставі якої ОСОБА_1 набуто у приватну власність земельну ділянку загальною площею 0,311 гa.
В подальшому, на підставі свідоцтв про право на спадщину за заповітом номер 1299, 1295, 1293, 1297 від 01.08.2018 ОСОБА_1 набуто 02.08.2018 у приватну власність земельні ділянки площею 0,2068 га кадастровий номер 4620686800:09:000:0051, площею 0,4712 га кадастровий номер 4620685800:11:000:0049, площею 0,104 га кадастровий номер 4620685800:11:000:0029, площею 0.207 га кадастровий номер 4620685800:09:000:0029, що підтверджується інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, реєстраційні номери об'єкта нерухомого майна 1612849846206, 1612881246206, 1612931046000, 1612901746206.
На підставі вказаних державних актів на право приватної власності на земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та на підставі виготовлених технічних документацій на території Соколянської сільської ради Буського району (на даний час територія Буської ТГ Золочівського району) та свідоцтв про право на спадщину за заповітом за ОСОБА_1 зареєстровано речове право на нерухоме майно, про що 02.08.2018 відповідні відомості внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно.
Разом із цим, окружною прокуратурою виявлено порушення ст. ст. 13, 14, 41 Конституції України, ст. ст. 80, 81, 145 Земельного кодексу України при використанні
Згідно зі статтями 13, 14 Конституції України, земля є об'єктом права власності Українського народу, від імені якого права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Земля є основним національним багатством, що знаходиться під особливою охороною держави.
Суб'єктами права приватної власності на землю відповідно до статті 80 Земельного кодексу України визначено громадян України та юридичних осіб. Проте з урахуванням змісту частини другої статті 81 та інших норм Земельного кодексу України суб'єктами права приватної власності на землю визнаються також іноземні громадяни та особи без громадянства.
Зокрема, іноземні громадяни та особи без громадянства відповідно до частини другої статті 81 Земельного кодексу України можуть набувати права власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення в межах населених пунктів, а також на земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що належать їм на праві приватної власності.
Згідно із частиною 3 статті 81 Земельного кодексу України іноземці та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки відповідно до частини другої цієї статті у разі: а) придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами; б) викупу земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що належать їм на праві власності; в) прийняття спадщини.
Відповідно до частини п'ятої статті 22 Земельного кодексу України набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення здійснюється з урахуванням вимог статті 130 цього Кодексу, а саме: іноземцям, особам без громадянства та юридичним особам заборонено набувати частки у статутному (складеному) капіталі, акції, паї, членство у юридичних особах (крім як у статутному (складеному) капіталі банків), які є власниками земель сільськогосподарського призначення.
Одночасно за змістом частини четвертої статті 81 Земельного кодексу України, землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземцями, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню.
У разі невиконання цієї вимоги настають наслідки, передбачені ч.ч. 2, 4 ст. 145 Земельного кодексу України, а саме, така ділянка підлягає конфіскації за рішенням суду. Позов про конфіскацію земельної ділянки подається до суду органом, що здійснює державний контроль за використанням та охороною земель. Конфіскована земельна ділянка за рішенням суду підлягає продажу на земельних торгах.
Пунктом 10 частини 1 статті 346 Цивільного кодексу України визначено конфіскацію як одну з підстав припинення права власності.
Згідно із статтею 354 Цивільного кодексу України до особи може бути застосовано позбавлення права власності на майно за рішенням суду як санкція за вчинення правопорушення (конфіскація) у випадках, встановлених законом. Конфісковане майно переходить у власність держави безоплатно, крім випадків, визначених законом. Обсяг та порядок конфіскації майна встановлюються законом.
Частиною 6 статті 41 Конституції України визначено, що конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.
Так, статтею 131-1 Конституції України на прокуратуру покладено функцію представництва інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Відповідно до частини 3 статті 23 Закону України «Про прокуратуру» прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
В даному випадку порушення інтересів держави полягає в тому, що відповідачка порушила визначену ст.ст. 13, 14, 41 Конституції України, ст.ст. 80, 81, 145 Земельного кодексу України процедуру використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення, та як іноземний громадянин, не відчуживши її упродовж року після набуття права власності, на теперішній час безперешкодно використовує спірну земельну ділянку на території України, в той час як продовольча безпека України потребує величезної уваги, що тягне за собою невідкладне вжиття вичерпних заходів щодо повернення земельних ділянок у власність держави та їх подальше використання з метою забезпечення потреб у першу чергу громадян України.
Підставою представництва прокурором інтересів держави в даних спірних правовідносинах є бездіяльність органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції держави у спірних правовідносинах - Головного управління Держгеокадастру у Львівській області (частина 3 статті 23 Закону України «Про прокуратуру»).
Правовий висновок щодо застосування частини 3 статті 23 Закону України «Про прокуратуру» викладений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 26.05.2020 у справі № 912/2385/18.
Висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права (частина 6 статті 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).
Підставою для представництва в суді інтересів держави стали факти порушення законодавства при використанні іноземною громадянкою ОСОБА_1 земельної ділянки сільськогосподарського призначення, яка не відчужила її упродовж року після набуття права власності. Дана процедура безумовно передбачена чинним земельним законодавством (ч. 4 ст. 81 Земельного кодексу України),та ця норма є імперативною і не передбачає винятків.
З огляду на характер спірних правовідносин не вбачається невідповідності заходу втручання держави в право власності відповідачки критеріям правомірного втручання в право особи на мирне володіння майном, так і порушення принципу пропорційності, котрі сформовані у сталій практиці ЄСПЛ.
Обраний спосіб захисту порушеного права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення, яку відповідачка незаконно використовує, є ефективним та належним способом захисту порушених прав держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, як уповноваженого органу на здійснення функцій держави щодо конфіскації у власність держави земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які незаконно використовуються іноземними громадянами, оскільки зазначений спосіб захисту чітко визначений частиною 4 статті 81 Земельного кодексу України.
Таким чином, враховуючи, що відповідачка, будучи іноземною громадянинкою, упродовж року після набуття права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення (з 02.08.2018 року і по теперішній час) не відчужила її, є підстави для конфіскації такої земельної ділянки у власність держави.
Відповідно до ч.4 ст. 145 ЗК України конфіскована земельна ділянка за рішенням суду підлягає продажу на земельних торгах. Ціна проданої на земельних торгах земельної ділянки, за вирахуванням витрат, пов'язаних з її продажем, виплачується її колишньому власнику.
Виходячи з викладеного позовні вимоги Першого заступника керівника Золочівської окружної прокуратури Львівської області підлягають повному задоволенню.
Відповідно до ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову-на відповідача, у разі відмови в позові-на позивача, у разі часткового задоволення позову-на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Із врахуванням задоволення позову повністю та сплати позивачем 8 588,80 грн. судового збору, вказана сума судового збору підлягає стягненню із відповідачки ОСОБА_1 на користь Львівської обласної прокуратури.
Керуючись ст.ст. 13, 76, 81,89, 90,95,258-259,264-265,268,280,281 Цивільного процесуального кодексу України, ст.ст. 22,125, 145 Земельного кодексу України, ст. 346 ЦК України, суд,-
Позов задоволити повністю.
Конфіскувати у власність держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області земельну ділянку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ), із кадастровим номером 4620685800:09:000:0051 площею 0,2068 га, яка знаходиться за межами населеного пункту с. Соколя Буської територіальної громади Золочівського району Львівської області.
Конфіскувати у власність держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області земельну ділянку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ), із кадастровим номером 4620685800:11:000:0049 площею 0,4712 га, яка знаходиться за межами населеного пункту с. Соколя Буської територіальної громади Золочівського району Львівської області.
Конфіскувати у власність держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області земельну ділянку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ), із кадастровим номером 4620685800:11:000:0029 площею 0,104 га, яка знаходиться за межами населеного пункту с. Соколя Буської територіальної громади Золочівського району Львівської області.
Конфіскувати у власність держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області земельну ділянку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ), із кадастровим номером 4620685800:09:000:0029 площею 0,207 га, яка знаходиться за межами населеного пункту с. Соколя Буської територіальної громади Золочівського району Львівської області.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ), паспорт громадянина російської федерації № НОМЕР_3 , місце проживання за кордоном: АДРЕСА_1 російська федерація, місце реєстрації та проживання в Україні невідоме на користь Львівської обласної прокуратури (Львівська обласна прокуратура, код ЄДРПОУ 02910031, ДКСУ у м. Київ, р/p НОМЕР_4 ) - 8 588 (вісім тисяч п'ятсот вісімдесят вісім) гривень 80 копійок судового збору.
Рішення суду може бути оскаржено безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня виготовлення повного тексту судового рішення
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги на рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне рішення суду складено: 30.04.2024 року.
Учасники справи:
Позивач: Золочівська окружна прокуратура Львівської області (вул. Поштова, 7 м. Золочів Золочівського району Львівської області, 80700 код ЄДРПОУ 0291003123).
Представник позивача: ОСОБА_4 ( АДРЕСА_2 ).
Позивач: Головне управління Держгеокадастру у Львівській області (пр-т. Чорновола, 4 м. Львів 79019 код ЄДРПОУ 39769942).
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ), паспорт громадянина російської федерації № НОМЕР_3 , місце проживання за кордоном: АДРЕСА_1 російська федерація, місце реєстрації та проживання в Україні невідоме.
Суддя: Г. О. Шендрікова