Ухвала від 01.05.2024 по справі 308/7589/24

Справа № 308/7589/24

1-кс/308/2537/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 травня 2024 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань - ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого Шостого слідчого відділу (з дислокацією у м. Ужгороді) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей та документів у кримінальному провадженні №12024078050000038, -

ВСТАНОВИВ:

До Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області надійшло клопотання слідчого Шостого слідчого відділу (з дислокацією у м. Ужгороді) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей та документів у кримінальному провадженні №12024078050000038.

З внесеного слідчим клопотання та доданих матеріалів вбачається, що Слідчими Шостого слідчого відділу (з дислокацією у м. Ужгороді) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024078050000038 відомості про яке 02.02.2024 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

В ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 під час оформлення паспортів громадян України та для виїзду за кордон на ім'я ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 внесли завідомо неправдиві відомості в офіційні документи, а саме до паспортів вказаних громадян України.

Крім цього, на виконання доручення слідчого наданого в порядку ст. 40 КПК України, оперативним підрозділом встановлено, що структурними підрозділами ІНФОРМАЦІЯ_3 може (надалі - ІНФОРМАЦІЯ_1 ) здійснюватися незаконна діяльність, направлена на видачу громадянина України та паспортів громадянина України для виїзду за кордон паспортів з безпідставною зміною транслітерації з метою уникнення заборони на виїзд/в'їзд до іноземних держав, іншим зацікавленим особам.

У відповідності до абзацу шостого частини першої статті 10 Закону України від 20.11.2012 №5492-VI «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» внесення до Реєстру імені особи, місця народження, проживання чи місця перебування особи та внесення до документів імені особи та місця народження здійснюється безоплатно українською мовою та латинськими літерами відповідно до правил транслітерації. На письмове прохання особи внесення імені латинськими літерами може бути виконано відповідно до його написання у раніше виданих документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, виданих компетентними органами України, або в документах, що підтверджують факт народження, зміну імені (у тому числі у разі укладання або розірвання шлюбу), виданих компетентними органами іноземної держави та легалізованих в установленому порядку. Відображення імені іноземців та осіб без громадянства українською мовою здійснюється у зворотному порядку.

Постановою Кабінету Міністрів України № 55 від 27.01.2010 «Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею» затверджено таблицю транслітерації українського алфавіту латиницею.

Стандартною операційною процедурою № 03.01 «Транслітерація імені особи латинськими літерами при внесенні до Єдиного державного демографічного реєстру та документів, що оформлюються з його застосуванням», затвердженої Наказом ДМС № 141а/г від 09.11.2018 (зі змінами) визначено перелік документів, які дають підстави для зміни транслітерації, а саме: паспорт громадянина України (ID-картка), паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідчення члена екіпажу, посвідчення моряка, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи на повернення в Україну, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про зміну імені, паспорт громадянина України для виїзду за кордон/ID-картка, паспорт особи виданий іноземної державою, якщо дитина/батьки є іноземцями, свідоцтво про шлюб та паспорт іншого з подружжя.

Так, 24.07.2021 року до ІНФОРМАЦІЯ_4 звернувся громадянин ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , мешканець АДРЕСА_1 , з метою зміни транслітерації паспорту громадянина України для виїзду за кордон. На момент звернення до ІНФОРМАЦІЯ_4 громадянин ОСОБА_5 мав дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 , виданий 26.10.2016, дата закінчення дії 26.10.2026 року із наявною транслітерацією « ІНФОРМАЦІЯ_6 » яка відповідає таблиці транслітерації українського алфавіту латиницею, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2010 №55 «Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею». Як підставу для зміни транслітерації паспорту громадянина України для виїзду за кордон громадянин ОСОБА_5 умисно надав заступнику начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_9 посвідчення водія серії НОМЕР_2 видане 08.07.2004 року, який не передбачений ч. 1 ст. 13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» та не надають підстави для зміни транслітерації. В свою чергу, заступник начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_9 , документ, який не передбачиний для зміни транслітерації, а працівник ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_10 здійснила перевірку та не вказала підстав для відмови у видачі паспорта. У подальшому заступник начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_9 на підставі документу, який у відповідності до вищевказаного законодавства, не може стати підставою для зміни транслітерації, внесла завідомо неправдиві відомості до офіційних документів, що стало підставою видачі паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_3 від 09.08.2021 року із зазначенням імені та прізвища « ІНФОРМАЦІЯ_7 » всупереч таблиці транслітерації українського алфавіту латиницею, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2010 №55 «Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею».

Крім цього, 27.08.2021 року до ІНФОРМАЦІЯ_4 звернувся громадянин ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , мешканець АДРЕСА_2 , з метою зміни транслітерації паспорту громадянина України та паспорту громадянина України для виїзду за кордон. На момент звернення до ІНФОРМАЦІЯ_4 громадянин ОСОБА_6 мав дійсний паспорт громадянина України №005015512 від 29.07.2020 року та дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_4 , виданий 19.01.2017, дата закінчення дії 19.01.2027 року із наявною транслітерацією « ІНФОРМАЦІЯ_9 », яка відповідає таблиці транслітерації українського алфавіту латиницею, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2010 №55 «Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею». Як підставу для зміни транслітерації паспорту громадянина України громадянин ОСОБА_6 умисно надав головному спеціалісту ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_11 документ Республіки Угорщина на тимчасове проживання за № НОМЕР_5 на ім'я ІНФОРМАЦІЯ_10 , який не передбачений ч.1 ст.13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» та не надає підстави для зміни транслітерації. В свою чергу, головний спеціаліст ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_11 , умисно отримала завідомо недостовірний документ для зміни транслітерації, а начальник ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_12 здійснив перевірку та умисно не вказав підстав для відмови у видачі паспорта. У подальшому, головний спеціаліст ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_11 , на підставі документу, який у відповідності до вищевказаного законодавства, не може стати підставою для зміни транслітерації, внесла завідомо неправдиві відомості до офіційних документів, що стало підставою видачі паспорту громадянина України серії №006638990 від 31.08.2021 року із зазначенням імені та прізвища « ІНФОРМАЦІЯ_10 » всупереч таблиці транслітерації українського алфавіту латиницею, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2010 №55 «Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею». Після цього, 07.09.2021 року громадянин ОСОБА_6 подав начальнику ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_12 паспорт громадянина України серії №006638990 від 31.08.2021 року із безпідставною зміною транслітерації з метою зміни транслітерації паспорта громадянина України для виїзду за кордон. В свою чергу, начальник ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_12 отримав завідомо недостовірний документ для зміни транслітерації, а працівник ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_10 здійснила перевірку та не вказала підстав для відмови у видачі паспорта. Встановлено, що начальник ІНФОРМАЦІЯ_4 здійснив перевірку, не вказав підстав для відмови у видачі паспорта вніс завідомо неправдиві відомості до офіційних документів, що стало підставою видачі паспорту громадянина України серії НОМЕР_6 від 09.09.2021 року із зазначенням імені та прізвища « ІНФОРМАЦІЯ_10 » всупереч таблиці транслітерації українського алфавіту латиницею, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2010 №55 «Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею».

Крім цього, 29.09.2021 року до ІНФОРМАЦІЯ_4 звернулася громадянка ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , мешканка АДРЕСА_3 , з метою зміни транслітерації паспорту громадянина України для виїзду за кордон. На момент звернення до ІНФОРМАЦІЯ_4 громадянка ОСОБА_7 мала дійсні паспорти громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_7 , дата закінчення дії 14.02.2030 року та серії НОМЕР_8 , виданий 26.10.2017, дата закінчення дії 26.10.2027 року із наявною транслітерацією « ІНФОРМАЦІЯ_12 », яка відповідає таблиці транслітерації українського алфавіту латиницею, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2010 №55 «Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею». Як підставу для зміни транслітерації паспорту громадянина України для виїзду за кордон громадянка ОСОБА_7 умисно надала заступнику начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_9 документ Чеської Республіки на тимчасове проживання на ім'я ОСОБА_13 , який не передбачений ч.1 ст.13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» та не надають підстави для зміни транслітерації. В свою чергу, заступник начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_9 , отримала документ, який у відповідності до вищевказаного законодавства, не може стати підставою для зміни транслітерації для зміни транслітерації, а начальник ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_12 здійснив перевірку та не вказав підстав для відмови у видачі паспорта. У подальшому, заступник начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_9 внесла завідомо неправдиві відомості до офіційних документів, що стало підставою видачі паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_9 від 01.10.2021 року із зазначенням імені та прізвища « ІНФОРМАЦІЯ_13 » всупереч таблиці транслітерації українського алфавіту латиницею, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2010 №55 «Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею».

Також було ініційовано звернення до ІНФОРМАЦІЯ_14 з метою проведення перевірки законності зміни транслітерації в паспортах громадянина України для виїзду за кордон серії GA912877 GB268018, НОМЕР_6 та в паспорті громадянина України № НОМЕР_10 . Згідно офіційної інформації ІНФОРМАЦІЯ_14 , документи на підставі яких здійснено оформлення та видачу паспортів громадянина України для виїзду за кордон серії GA912877 GB268018, НОМЕР_6 та паспорта громадянина України № НОМЕР_10 , не відповідають вимогам чинного законодавства України та зазначені паспорти оформлені з порушенням вимог законодавства України. Крім цього встановлено, що проведення службової перевірки було доручено ІНФОРМАЦІЯ_1 , за результатами проведення якої було визнано недійсними видані з порушенням правил транслітерації паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_3 , на ім'я ОСОБА_5 , паспорт громадянина України № НОМЕР_10 та паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_6 , на ім'я ОСОБА_6 , паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_11 , на ім'я ОСОБА_7 .

04.04.2024 прокурором у кримінальному провадженні на адресу ІНФОРМАЦІЯ_15 було скеровано запит, у якому прокурор просив надати перелік осіб (паспортів), яким у період з 01.01.2019 по теперішній час внесено зміни у написання латинськими літерами прізвища та імені особи, на імя якої оформлюється паспорт для виїзду за кордон, та які не відповідають постанові КМУ №55 від 27.01.2010 «Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею», долучивши копії документів, на підставі яких внесено такі зміни.

Однак, прокурору було відмовлено у наданні запитуваних ним відомостей, посилаючись на необхідність надання ідентифікуючі дані осіб, стосовно яких необхідні відомості, мету та підстави отримання таких відомостей та для необхідності ухвали слідчого судді, для отримання таких відомостей.

Слідчий стверджує, що враховуючи вищевикладене, на виникла необхідність в даний час є необхідність тимчасового доступу до речей і документів з метою вилучення оригіналів документів, а в разі їх відсутності - цифрових (електронних) або текстових копій, що стосуються всіх фактів змін транслітерації при видачі паспортів громадянина України та паспортів громадянина України для виїзду за кордон, оформлених ІНФОРМАЦІЯ_1 та його територіальними структурними підрозділами (код підрозділів: 2116, 2112, 2126, 2114, 2127, 2128, 2111, 2129, 2125, 2120, 2121, 2122, 2110, 2123, 2124), за період із 01.01.2021 року по 17.04.2024 року, а саме:

• заяв про видачу паспортів громадянина України;

• заяв про повторну видачу паспортів громадянина України;

• заяв-анкет для внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру у зв'язку з оформленням паспорта громадянина України;

• заяв про зміну транслітерації прізвища та/або імені у паспортах громадянина України;

• документів, які стали підставою для зміни транслітерації прізвища та/або імені у паспорті громадянина України;

• квитанцій та інших документів, які підтверджують факт оплати послуги зміни транслітерації прізвища та/або імені у паспорті громадянина України;

• виданих паспортів громадянина України або картки Ф-1, а в разі відсутності - інформацію про їх видачу із вказанням ідентифікуючих ознак;

• заяв про видачу паспортів громадянина України для виїзду за кордон;

• заяв про повторну видачу паспортів громадянина України для виїзду за кордон,

• заяв-анкет для внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру у зв'язку з оформленням паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

• заяв про зміну транслітерації прізвища та/або імені у паспорті громадянина України для виїзду за кордон;

• документів, які стали підставою для зміни транслітерації прізвища та/або імені у паспорті громадянина України для виїзду за кордон;

• квитанцій та інших документів, які підтверджують факт оплати послуги зміни транслітерації прізвища та/або імені у паспорті громадянина України для виїзду за кордон;

• виданих паспортів громадянина України для виїзду за кордон, а в разі відсутності - інформацію про їх видачу із вказанням ідентифікуючих ознак;

• документів про реєстрацію та видачу паспортів громадянина України та паспортів громадянина України для виїзду за кордон, де наявні підписи особи, яка звернулася та особи, яка видала відповідний документ;

• актів про знищення або інші документи, які підтверджують відсутність вищевказаних документів.

Також встановлено, що структурні підрозділи ІНФОРМАЦІЯ_16 являються підрозділами без статусу окремої юридичної особи, а відтак тимчасовий доступ до вищевказаних речей і документів необхідно проводити безпосередньо в ІНФОРМАЦІЯ_16 .

Слідчий зазначає, що вищевказані документи мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, зокрема для надання оцінки законності та обґрунтованості прийнятих процесуальних рішень, встановлення причинного зв'язку між прийнятими рішеннями та наслідками, наявності або відсутності у діях працівників ІНФОРМАЦІЯ_16 та структурних підрозділів.

Стверджує, що іншими способами неможливо встановити зазначені обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених матеріалів, а саме їх оригіналів. Тобто враховуючи те, що до вчинення даних кримінальних правопорушень, причетні самі працівники служби, у якій планується вилучення зазначених документів, є реальні підстави вважати, що такі документи можуть бути знищені, чи замінені на копії, по яких у свою чергу не можливо буде провести відповідні дослідження та відповідно до висновку якого, буде встановлено об'єктивну істину.

У судове засідання слідчий не з'явився, подав до суду заяву, в якій просить розглядати клопотання без його участі.

Розгляд клопотання проводиться без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться документи на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, оскільки слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.

Зважаючи на неявку в судове засідання осіб, які беруть участь у розгляді клопотання, фіксування за допомогою технічних засобів, відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, не здійснювалося.

Дослідивши внесене слідчим клопотання та долучені до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним з таких заходів забезпечення є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно з ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

За правилами ст.132 КПК України застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до документів, не допускається, якщо сторона кримінального провадження не доведе, що потреби судового розгляду виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Як вбачається з клопотання та доданих до нього матеріалів, ІНФОРМАЦІЯ_17 проводиться досудове розслідування кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.1 ст.366 КК України, відомості про яке, 02.02.2024 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024078050000038.

Підставою внесення зазначених відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань стало те, що: «посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 під час оформлення паспортів громадян України та для виїзду за кордон на ім'я ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 внесли завідомо неправдиві відомості в офіційні документи, а саме до паспортів вказаних громадян України.»

З досліджених слідчим суддею матеріалів клопотання встановлено, що з метою швидкого, повного та неупередженого проведення досудового розслідування, об'єктивного дослідження всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, у органу досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, що стосуються всіх фактів змін транслітерації при видачі паспортів громадянина України та паспортів громадянина України для виїзду за кордон, оформлених ІНФОРМАЦІЯ_1 та його територіальними структурними підрозділами (код підрозділів: 2116, 2112, 2126, 2114, 2127, 2128, 2111, 2129, 2125, 2120, 2121, 2122, 2110, 2123, 2124), за період із 01.01.2021 року по 17.04.2024 року.

Отримати вказані в клопотанні відомості для потреб досудового розслідування без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження не можливо, оскільки ІНФОРМАЦІЯ_1 було відмовлено на запит прокурора №31-314ВИХ-24 від 04.04.2024, посилаючись на необхідність надання ідентифікуючі дані осіб, стосовно яких необхідні відомості, мету та підстави отримання таких відомостей та для необхідності ухвали слідчого судді, для отримання таких відомостей.

Оцінивши в сукупності надані суду матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що слідчим доведено неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою даної слідчої дії, а також враховуючи те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а тому слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість внесеного клопотання та наявність правових підстав для його задоволення.

Відповідно до положень ст. 165 КПК України, особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов'язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов'язана пред'явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов'язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Шостого слідчого відділу (з дислокацією у м. Ужгороді) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей та документів у кримінальному провадженні №12024078050000038- задовольнити.

Надати стороні кримінального провадження - слідчим Шостого слідчого відділу (з дислокацією у м. Ужгороді) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові: ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_3 та заступнику керівника Шостого слідчого відділу (з дислокацією у м. Ужгороді) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові ОСОБА_19 , тимчасовий доступ до оригіналів документів, а в разі їх відсутності - цифрових (електронних) або текстових копій, що стосуються всіх фактів змін транслітерації при видачі паспортів громадянина України та паспортів громадянина України для виїзду за кордон, оформлених ІНФОРМАЦІЯ_1 та його територіальними структурними підрозділами (код підрозділів: 2116, 2112, 2126, 2114, 2127, 2128, 2111, 2129, 2125, 2120, 2121, 2122, 2110, 2123, 2124), за період із 01.01.2021 року по 17.04.2024 року, а саме:

• заяв про видачу паспортів громадянина України;

• заяв про повторну видачу паспортів громадянина України;

• заяв-анкет для внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру у зв'язку з оформленням паспорта громадянина України;

• заяв про зміну транслітерації прізвища та/або імені у паспортах громадянина України;

• документів, які стали підставою для зміни транслітерації прізвища та/або імені у паспорті громадянина України;

• квитанцій та інших документів, які підтверджують факт оплати послуги зміни транслітерації прізвища та/або імені у паспорті громадянина України;

• виданих паспортів громадянина України або картки Ф-1, а в разі відсутності - інформацію про їх видачу із вказанням ідентифікуючих ознак;

• заяв про видачу паспортів громадянина України для виїзду за кордон;

• заяв про повторну видачу паспортів громадянина України для виїзду за кордон,

• заяв-анкет для внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру у зв'язку з оформленням паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

• заяв про зміну транслітерації прізвища та/або імені у паспорті громадянина України для виїзду за кордон;

• документів, які стали підставою для зміни транслітерації прізвища та/або імені у паспорті громадянина України для виїзду за кордон;

• квитанцій та інших документів, які підтверджують факт оплати послуги зміни транслітерації прізвища та/або імені у паспорті громадянина України для виїзду за кордон;

• виданих паспортів громадянина України для виїзду за кордон, а в разі відсутності - інформацію про їх видачу із вказанням ідентифікуючих ознак;

• документів про реєстрацію та видачу паспортів громадянина України та паспортів громадянина України для виїзду за кордон, де наявні підписи особи, яка звернулася та особи, яка видала відповідний документ;

• актів про знищення або інші документи, які підтверджують відсутність вищевказаних документів,

які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_4 .

Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.

У разі невиконання даної ухвали слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду

Закарпатської області ОСОБА_1