Ухвала від 01.05.2024 по справі 462/2704/24

Справа № 462/2704/24

Провадження № 2-а/307/13/24

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

01 травня 2024 року м. Тячів

Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Сас Л.Р., вивчивши позовну заяву подану представником позивача - адвокатом Бартків Ігор Богданович від імені ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції та інспектора 1 батальйону 3 роти 2 взводу Управління патрульної поліції Херовича Остапа Романовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИЛА:

Представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Бартків І.Б. 28 березня 2024 року пред'явив до Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції та Інспектора першого батальйону, третьої роти, другого взводу Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту Патрульної поліції лейтенанта Херовича О.Р. адміністративний позов про скасування постанови про адміністративне правопорушення від 18 вересня 2023 року про накладення на позивача адміністративного стягнення у розмірі 85 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 178 КУпАП.

На підставі ухвали судді Залізничного районного суду м. Львова від 29 березня 2024 року матеріали вказаного адміністративного позову передано за підсудністю до Тячівського районного суду Закарпатської області.

Матеріали даного адміністративного позову надійшли до суду 24 квітня 2024 року.

Згідно п. 3) та 6) ч.1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.

Згідно п. 2) ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Одним із відповідачів у даному позові зазначено Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції, вказано його адресу розташування: вул. Перфецького, 19 у м. Львів, та зазначений код ЄДРПОУ 41239834.

Однак, із відповіді № 571813 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань належить первинній профспілковій організації працівників Управління патрульної поліції у м. Львові Департаменту патрульної поліції Львівської обласної організації професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ (скорочена назва ППО Львівського УПП ДПП ЛОО ПАП МВС).

Відповідно до частини першої статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).

Статтею 222 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що органи Національної поліції розглядають справи про такі адміністративні правопорушення, зокрема, частини 1 та 2 ст. 178 КУпАП.

Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.

Згідно ч. 1 ст. 13 Закону України «Про Національну поліцію» систему поліції складають: центральний орган управління поліцією та територіальні органи поліції.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 цього Закону територіальні органи поліції утворюються як юридичні особи публічного права в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах та як міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи у межах граничної чисельності поліції і коштів, визначених на її утримання.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 № 730 «Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ» створено Департамент патрульної поліції як міжрегіональний територіальний орган Національної поліції.

У відповідності до пунктів 1, 3 розділу 1, п. 2 розділу ІУ та п. 9 розділу 5 Положення про департамент патрульної поліції, затвердженого наказом Національної поліції України від 6 листопада 2015 року № 73 (у редакції наказу Національної поліції України від 3 вересня 2019 року № 887) - Департамент патрульної поліції є міжрегіональним територіальним органом Національної поліції; Департамент та його підрозділи становлять єдину систему. Підрозділи Департаменту підзвітні та підконтрольні Департаменту. Департамент є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України, має печатку та інше.

До структури Департаменту патрульної поліції входить зокрема, територіальний підрозділ - Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції, яке знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Перфецького, 19.

Ураховуючи наведене, належним відповідачем як суб'єктом владних повноважень у адміністративній справі щодо оскарження рішень (дій чи бездіяльності) у справі про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, повинен бути відповідний орган Національної поліції, яким у даному випадку є Департамент патрульної поліції .

Відтак, позивачу слід визначитися із відповідачем та зазначити КОД ЄДРПОУ вказаного відповідача.

Відповідно до частин першої та другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Ураховуючи наведене, позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 161 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення її недоліків.

Керуючись ст. ст. 161, 169, 171, 241, 248 КАС України,

постановила:

Позовну заяву, подану адвокатом Бартків Ігорем Богдановичем від імені ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції та інспектора першого батальйону, третьої роти, другого взводу Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту Патрульної поліції лейтенанта Херовича О.Р. про скасування постанови про адміністративне правопорушення залишити без руху та встановити строк десять днів з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків.

Роз'яснити представнику позивача та позивачу ОСОБА_1 , що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений строк, позовна заява буде повернута.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає.

Суддя Л.Р.Сас