707/1061/24
3/707/664/24
29 квітня 2024 року м. Черкаси
Суддя Черкаського районного суду Черкаської області Смоляр О.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділу поліцейської діяльності №1 Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого в КНП «Третя Черкаська міська лікарня ШМД», за ст.122-4 КУпАП, -
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 12.04.2024 серії ААД №000454, 17.03.2024 о 00 год.23 хв. в с. Степанки, по вул. Українська, 65, ОСОБА_1 керуючи автомобілем ВАЗ 21043, д.н.з. НОМЕР_1 , здійснив зіткнення з електричною опорою та залишив місце ДТП, до якої був причетний.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-4 КУпАП, не визнав, пояснив, що після ДТП від'їхав від місця зіткнення, проте одразу повернувся та викликав працівників поліції, яких чекав тривалий час, але не зміг дочекатися, оскільки мав їхати у справах.
Згідно ч.3 ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на її користь.
Статтею 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Стаття 122-4 КУпАП України передбачає відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколами про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Дослідивши докази по справі та вислухавши пояснення ОСОБА_1 , суд дійшов висновку про відсутність умислу останнього у порушенні ст. 122-4 КУпАП, оскільки він сам викликав процівників поліції, значний час їх чекав на місці ДТП та лише після цього залишив місце ДТП, а тому вважає за необхідне закрити відносно нього провадження в справі про адміністративне правопорушення у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.122-4, 283, 284 КУпАП, суд, -
постановив:
Провадження в адміністративній справі №707/1061/24 відносно ОСОБА_1 про адміністративне правопорушення за ст.122-4 КУпАП закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: Олександр СМОЛЯР