Справа № 939/651/24
Іменем України
01 травня 2024 рокуБородянський районний суд
Київської області в складі: головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
особи, стосовно якої розглядається подання, - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Бородянського районного суду в селищі Бородянці Бучанського району Київської області по вул. Шевченка, 3 подання начальника відділення поліції № 2 Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Київської області про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Зубців Зубцівського району Тверської області РФ, громадянина України, який проживає в АДРЕСА_1 , непрацюючого, раніше судимого: за вироком Шевченківського районного суду м. Києва від 12 квітня 2018 року, скасованим в частині призначеного покарання за вироком Київського апеляційного суду від 11 жовтня 2018 року, за ч. 3 ст. 309 КК України у виді позбавлення волі на строк п'ять років, звільнений 13 березня 2023 року по відбуттю строку,
Начальник відділення поліції № 2 Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Київської області звернувся в суд з вказаним поданням, обґрунтовуючи його тим, що ОСОБА_4 13 березня 2023 року був звільнений з місць позбавлення волі і протягом року відносно нього здійснювався контроль з боку працівників поліції по дотриманню ним правил адміністративного нагляду. Однак на шлях виправлення ОСОБА_4 не став, систематично притягувався до адміністративної відповідальності, а тому потребує постійного контролю з боку працівників поліції.
На підставі Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" просив продовжити щодо ОСОБА_4 адміністративний нагляд терміном на шість місяців і застосувати до ОСОБА_4 такі обмеження: заборонити залишати місце свого постійного проживання з 22-ї години до 06-ї години кожної доби; заборонити виїзд за межі району без дозволу керівництва відділення поліції; зобов'язати з'являтися на реєстрацію до відділення поліції № 2 Бучанського РУП з 09-ї години до 18-ї години один раз на місяць в четвер; заборонити відвідування закладів, де дозволено продаж спиртних напоїв на розлив (кафе, бари, ресторани).
Відділення поліції № 2 Бучанського РУП ГУ НП в Київській області свого представника в судове засідання на розгляд подання не направило, про час та місце розгляду подання повідомлено належним чином.
В судовому засіданні засуджений ОСОБА_4 пояснив, що, дійсно, відносно нього, коли він перебував в місцях позбавлення волі, був встановлений адміністративний нагляд, але з продовженням адміністративного нагляду він не погоджується, оскільки бажає працювати і для цього йому буде необхідно виїжджати з місця свого проживання, а у разі продовження адміністративного нагляду він буде обмежений в цьому.
Вислухавши пояснення засудженого ОСОБА_4 , дослідивши матеріали подання, вислухавши думку прокурора ОСОБА_3 , який просив відмовити у задоволенні подання, суд приходить до такого висновку.
Відповідно до копії ухвали Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 01 березня 2023 року, ОСОБА_4 було встановлено адміністративний нагляд строком на один рік та застосовано до нього такі обмеження: заборона виходу з будинку (квартири) з 22-ї години до 06-ї години; заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста).
Згідно з долученими до подання доказами, за постановою судді Бородянського районного суду Київській області від 18 жовтня 2023 року на ОСОБА_4 було накладено адміністративне стягнення за ч. 1 ст. 187 КУпАП у виді штрафу в розмірі 51 грн; за постановою судді Бородянського районного суду Київській області від 26 січня 2024 року на ОСОБА_4 було накладено адміністративне стягнення за ч. 2 ст. 187 КУпАП у виді штрафу в розмірі 170 гривень.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд - це система тимчасових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції.
Згідно зі ст. 2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них .
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.
Згідно зі ст. 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
В даному випадку відносно ОСОБА_4 за ухвалою Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 01 березня 2023 року був встановлений адміністративний нагляд строком на один рік, тобто термін адміністративного нагляду починається з дня винесення судом ухвали, а подання про продовження адміністративного нагляду начальником відділення поліції № 2 Бучанського РУП відносно ОСОБА_4 було подано до районного суду вже після закінчення терміну адміністративного нагляду.
Крім того, до подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 не додана належна копія вироку суду та інші документи (зокрема вимога про судимості), що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.
Оцінюючи досліджені докази, суд вважає, що оскільки подання про продовження адміністративного нагляду подано до суду після закінчення терміну адміністративного нагляду і до подання не додані передбачені Законом документи, то суд вважає, що в даному випадку відсутні підстави для продовження адміністративного нагляду, а тому в задоволенні подання начальника відділення поліції № 2 Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Київської області необхідно відмовити.
Керуючись ст. 3, 4, 5, 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суд
В задоволенні подання начальника відділення поліції № 2 Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Київської області про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 відмовити.
На ухвалу суду протягом семи днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного суду через Бородянський районний суд Київської області.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію ухвали суду.
Головуючий - суддяОСОБА_5