Справа № 359/2859/24
Провадження № 2-а/359/35/2024
Іменем України
25 березня 2024 року суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Яковлєва Л.В., вивчивши адміністративний позовОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,-
21 березня 2024 року до Бориспільського міськрайонного суду Київської області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 , яким просить суд : визнати протиправною та скасувати Постанову № 18 від 01.12.2023 року за справою про адміністративне правопорушення, винесену начальником ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 щодо сільського голови Вороньківської сільської ради ОСОБА_1 ; стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь сільського голови Вороньківської сільської ради ОСОБА_1 судовий збір за подання позовної заяви в сумі 605,00 грн.
Ознайомившись з адміністративним позовом та письмовими доказами, суд прийшов наступного висновку.
Відповідно п. 9 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, у випадках, передбачених частиною другою статті 123 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 123 КАС України якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Відповідно ч. 2 ст. 286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
З позовної заяви вбачається, що оскаржувану постанову було винесено 01 грудня 2023 року, але позивач її не отримала, оскільки не перебувала на робочому місці в день її складання, не була обізнана про розгляд справи про адміністративне правопорушення. Однак, доказів на підтвердження вказаних обставин, суду не надано.
Крім того, згідно відмітки у оскаржуваній постанові № 18 від 01 грудня 2023 року, ОСОБА_1 відмовилась отримувати вказану постанову.
Позивач також зазначає, що про оскаржувану постанову дізналася лише 20 березня 2023 року, коли ознайомилася через свого представника з матеріалами виконавчого провад-ження № 74022373. Однак, клопотання представника позивача про ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження датується 20 лютого 2024 року.
Отже, строк оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення позивачем пропущено. В матеріалах справи відсутнє клопотання позивача про поновлення пропущеного строку на оскарження постанови суб'єкта владних повноважень.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне повернути позивачу адміністративний позов.
Згідно ч. 8ст. 169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
З урахуванням викладеного та керуючись ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ухвалив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправ-ною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із такою самою заявою до суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня її винесення до Шостого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвалу суду-якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною 2 статті 299 цього Кодексу.
Суддя Л.В. Яковлєва