290/241/24
Іменем України
смт. Романів 30 квітня 2024 року
Суддя Романівського районного суду Житомирської області Кірічук М.М., розглянувши матеріали, які надійшли із Відділення поліції № 1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( далі КУпАП),
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення Серії ААД № 400104 08 лютого 2024 року близько 13 год. 40 хв. в смт. Миропіль Житомирського району Житомирської області по вул. Центральній водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом - саморобним трактором з ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння пальців рук) та відмовився від проходження у встановленому законом порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги пункту 2.5 Правил дорожнього руху та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 2 статі 130 КУпАП (за ознакою повторності).
Частина 2 статті 130 КУпАП, за якою кваліфіковано дії ОСОБА_1 передбачає відповідальність, зокрема повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, - в даному випадку за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Відповідно до положень частини 2 статті 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Пунктом 5 Інструкції із застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1026 від, 18 грудня 2018 року, включення портативного відеореєстратора відбувається з моменту початку виконання службових обов'язків та/або спеціальної поліцейської операції, а відеозйомка ведеться безперервно до її завершення, крім випадків, пов'язаних з виникненням у поліцейського особистого приватного становища (відвідування вбиральні, перерви для приймання їжі тощо). У процесі включення портативного відеореєстратора поліцейський переконується в точності встановлених на пристрої дати та часу.
За результатами розгляду справи встановлено, що процедура використання поліцейськими спеціальних технічних засобів при проведенні огляду водія на стан алкогольного сп'яніння відбулась з порушенням вимог статті 266 КУпАП та вищевказаної Інструкції.
Так, до матеріалів справи долучено компакт-диск формату DVD+R, разом при відкритті диску на ньому виявлено окремі файли відео фіксація на яких не є безперервною (наявні перерви фіксації на 20 та 15 хвилин).
При відтворенні ж наявних файлів не встановлено факту руху транспортного засобу, поліцейським жодного разу не озвучено, які саме ознаки сп'яніння є причиною для пропозиції пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння. З огляду на заперечення ОСОБА_1 вживання алкоголю та наркотичних речовин та його на згоду пройти огляд на стан сп'яніння на місці зупинки за допомогою приладу «Drager» (спостерігається на відеофайлах, що відзняті до 14 години), є не зрозумілою його відмова від проходження такого огляду, що спостерігається на відеофайлах, що відзняті після перерв фіксації.
В супереч вимог частини 2 статті 251 КУпАП особою, що склала протокол про адміністративне правопорушення, будь-яких інших доказів, які б по всяким сумнівом підтверджували б наявність в діях ОСОБА_1 ознак правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 130 КУпАП, не зібрано.
Згідно положень статті 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, тому, з урахуванням відсутності достатніх, належних та допустимих доказів вини, суддя приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 130 КУпАП.
Відповідно до положень статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності складу адміністративного правопорушення.
Статтею 284 цього ж Кодексу визначено, що по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу; 3) про закриття справи.
Керуючись статтями 130, 247, 266, 280, 283, 284, 294 КУпАП, суддя,-
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за частиною 2 статті 130 КУпАП, закрити в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Романівський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя М.М. Кірічук