Постанова від 01.05.2024 по справі 164/812/24

Справа № 164/812/24

п/с 3/164/342/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

1 травня 2024 року Суддя Маневицького районного суду

Волинської області Невар О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від управління патрульної поліції у Волинській області ДПП НП України

про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , працюючого майстром ТОВ „Луцькавтодор-Сервіс”,

за ч. 4 ст. 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

17 квітня 2024 року в Маневицький районний суд Волинської області надійшли матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 140 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 035980 від 9 лютого 2024 року ОСОБА_1 , працюючи на посаді майстра ТОВ „Луцькавтодор-Сервіс”, 2 лютого 2024 року о 9 годині 30 хвилин на 373 км автодороги Київ-Ковель-Ягодин (М 07), будучи посадовою особою, відповідальною за утримання вказаної ділянки автодороги, порушив правила, норми і стандарти, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, допустив ожеледицю (слизьке покриття) на даній ділянці автодороги, не вжив своєчасних заходів щодо заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, що призвело до дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої були пошкоджені транспортні засоби, а саме: автомобіль „Ford Transit”, реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , яким керував ОСОБА_2 , та автобус „Еталон А-07953”, реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , яким керував ОСОБА_3 , чим порушив вимоги п. 1.5 ПДР України, вчинивши правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 140 КУпАП.

Дана адміністративна справа, протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 035980 від 9 лютого 2024 рокупідлягають поверненню для належного їх оформлення з наступних підстав.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз?яснюються його права і обов?язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Згідно з ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним проступком визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з ч. 4 ст. 140 КУпАП до адміністративної відповідальності за вчинення вказаного правопорушення притягуються особи, які вчинили порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, не вжили заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або не прийняли своєчасні заходи до відновлення безпечних умов для руху, що спричинило створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Ст. 140 КУпАП є бланкетною нормою, яка відсилає до відповідних нормативно-правових актів, що стосуються правил, норм і стандартів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд. Однак, у протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 035980 від 9 лютого 2024 року вказано, що ОСОБА_1 порушив лише вимоги п. 1.5 ПДР України.

Згідно з п. 1.5 ПДР України дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров?ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов?язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити підрозділ міліції, власника дороги або уповноважений ним орган.

Відповідно до п. 1.10 ПДР України учасник дорожнього руху - особа, яка бере безпосередню участь у процесі руху на дорозі як пішохід, водій, пасажир, погонич тварин, велосипедист, а також особа, яка рухається в кріслі колісному.

У протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 035980 від 9 лютого 2024 року не вказано, які правила, норми і стандарти, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільної дороги, порушив 2 лютого 2024 року ОСОБА_1 як посадова особа, відповідальна за утримання автодороги Київ-Ковель-Ягодин (М 07), на 373 км вказаної автодороги.

Вказані недоліки свідчать про неможливість розгляду даної адмінсправи в суді.

Враховуючи наведені обставини, вважаю, що вказані матеріали адміністративної справи слід повернути в управління патрульної поліції у Волинській області ДПП НП України для належного оформлення.

Керуючись ст.ст. 140, 256, 276-278 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 140 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 035980 від 9 лютого 2024 року повернути для належного оформлення в управління патрульної поліції у Волинській області ДПП НП України.

Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.

Суддя районного суду О.В. Невар