Ухвала від 01.05.2024 по справі 345/4766/21

Справа №345/4766/21

Провадження № 1-кп/345/34/2024

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.05.2024 року м. Калуш

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючої-судді ОСОБА_1

за участю секретаря ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

обвинуваченого ОСОБА_4

захисника ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62021140000000094 від 27.01.2021 по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст.190 КК України ,

ВСТАНОВИВ:

На розгляді в Калуському міськрайонному суді Івано-Франківської області перебуває вищевказане кримінальне провадження.

В судовому засіданні захисник обвинуваченого ОСОБА_4 - адвокат ОСОБА_5 заявив клопотання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності за ч. 1,2 ст. 190 КК України в зв'язку із закінченням строків давності.

Обвинувачений ОСОБА_4 підтримав позицію свого захисника.

Прокурор проти задоволення клопотання захисника обвинуваченого не заперечив, оскільки на даний час закінчилися строки давності притягнення до кримінальної відповідальності ОСОБА_4 за ч. ч.1, 2 ст. 190 КК України.

Суд, вислухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи приходить до таких висновків.

Встановлено, що відповідно до наказу Служби безпеки України від 28.07.2015 №654-ос ОСОБА_4 призначено на посаду начальника Калуського міського відділу УСБУ в Івано-Франківській області.

Статтею 1 Закону України «Про Службу безпеки України» визначено, що Служба безпеки України - державний орган спеціального призначення з правоохоронними функціями, який забезпечує державну безпеку України.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» - до правоохоронних органів належать органи Служби безпеки України. Таким чином, ОСОБА_4 під час перебування на посаді начальника Калуського МВ УСБУ в Івано-Франківській області був працівником правоохоронного органу.

Згідно Закону України «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України» дія цього статуту поширюється також на військовослужбовців Служби безпеки України.

Відповідно до ст. ст. 11, 16 цього Статуту військовослужбовці зобов'язані свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок. Кожний військовослужбовець зобов'язаний виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою.

У відповідності до посадової інструкції начальника Калуського міського відділу УСБУ в Івано-Франківській області від 20.03.2014 № 369, від 05.06.2015 №519, від 23.05.2017 №801, від 16.03.2018 №253, останній здійснював загальне керівництво відділом, організовував оперативно-службову і господарську діяльність міськвідділу. Відповідав за своєчасне і якісне вирішення покладених на підрозділ завдань, стан військової дисципліни, професійну підготовку особового складу, поточні та загальні результати оперативно-службової діяльності підрозділу.

Водночас, ОСОБА_4 , будучи працівником правоохоронного органу, всупереч вищевказаним вимогам закону, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, діючи із прямим умислом, із корисливих мотивів та з метою особистого незаконного збагачення, став на шлях злочинної діяльності та умисно вчинив корисливе кримінальне правопорушення, пов'язане із заволодінням чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство) за наступних обставин.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про Службу безпеки України» з метою ефективного виконання своїх завдань Службою безпеки України створюються її регіональні органи: обласні управління Служби безпеки України, їх міжрайонні, районні та міські підрозділи, розміщення і територіальна компетенція яких можуть не збігатися з адміністративно-територіальним поділом України.

Калуський міський відділ УСБУ в Івано-Франківській області є структурним підрозділом УСБ України в Івано-Франківській області, без статусу юридичної особи та фінансується із видатків управління.

Фінансування, матеріально-технічне та соціально-побутове забезпечення Служби безпеки України здійснюється Кабінетом Міністрів України у порядку, визначеному Верховною Радою України, за рахунок коштів державного бюджету України.

Органи місцевої державної адміністрації та місцевого самоврядування сприяють Службі безпеки України, її органам і підрозділам у вирішенні житлових та інших соціально-побутових проблем, забезпеченні транспортом і зв'язком.

Товарно-матеріальні цінності надаються органами місцевого самоврядування на підставі актів приймання - передачі або накладних, скріплених уповноваженими особами органу місцевого самоврядування та начальником управління або іншою особою за делегованими повноваженнями.

Після отримання такі товарно-матеріальні цінності повинні бути оприбутковані в Управлінні Служби безпеки України в Івано-Франківській області, а в подальшому вони видаються за накладними-вимогами та списуються в загальному порядку, про що достеменно було відомо ОСОБА_4 під час перебування його на посаді начальника Калуського міського відділу Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області.

В ході досудового розслідування встановлено, що 29.12.2015 Калуською міською радою прийнято рішення №64 «Про Комплексну програму профілактики злочинності, співробітництва із силовими структурами та громадським формуваннями на 2016 рік».

На виконання вищевказаного рішення, відповідно до п. 20 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування» міським головою м. Калуш винесено розпорядження №50-р від 15.02.2016, яким доручено Управлінню з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради передати безоплатно 570 л бензину А-95 на суму 9 975 грн. Калуському міському відділу УСБУ в Івано-Франківській області.

Після покладення на ОСОБА_4 обов'язків начальника Калуського міського відділу УСБУ в Івано-Франківській області, у останнього виник корисливий умисел на заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), яке виділялось для потреб вказаної установи за рахунок субвенції Калуської міської ради та є власністю зазначеного органу місцевого самоврядування.

З цією метою, ОСОБА_4 вирішив особисто отримати вищевказане пальне у Калуській міській раді, не маючи права на його отримання та подальшого використання, виготовивши та власноруч підписавши недостовірну довіреність про делегування собі повноважень щодо отримання товарно-матеріальних цінностей від імені УСБУ в Івано-Франківській області, з метою надання своїм діям вигляду законних.

У зв'язку з чим, 15.02.2016, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, останній прибув до службового кабінету Управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради, що за адресою м. Калуш, вул. С. Бандери, 28 та, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, тобто діючи із прямим умислом, із корисливих мотивів та з метою особистого незаконного збагачення, ввівши в оману начальника Управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради ОСОБА_6 щодо наявності у нього повноважень на отримання матеріальних цінностей від імені Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області, а також щодо свого наміру передати отримані матеріальні цінності для їх подальшого обліку у фінансовому відділі УСБУ в Івано-Франківській області, зловживаючи його довірою, отримав від останнього, на виконання розпорядження №50-р від 15.02.2016, за накладною №1 від 15.02.2016, 38 скретч-карт Укр А95 15 л, вартістю 9 975 грн.

У подальшому, зазначені 38 скетч-карт УкрА95 15 л ОСОБА_4 відповідальній особі УСБУ в Івано-Франківській області не передав, заходів щодо обліку товарно-матеріальних цінностей не вжив, а факт отримання і використання зазначених товарно-матеріальних цінностей приховав від УСБУ в Івано-Франківській області та Калуської міської ради.

Отриманими 38 скетч-картами УкрА95 15 л ОСОБА_4 , розпорядився на власний розсуд, чим заподіяв шкоду Калуській міській раді Івано-Франківської області на суму 9 975 грн.

Крім цього, на виконання рішення Калуської міської ради №64 від 29.12.2015 «Про Комплексну програму профілактики злочинності, співробітництва із силовими структурами та громадським формуваннями на 2016 рік», відповідно до п. 20 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування» міським головою м. Калуш винесено розпорядження №211-р від 04.07.2016, яким доручено Управлінню з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради передати безоплатно 475 л бензину А-95 на суму 9975 грн. Калуському міському відділу УСБУ в Івано-Франківській області.

Будучи обізнаним про вказане розпорядження у ОСОБА_4 повторно виник корисливий умисел на заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), яке виділялось для потреб вказаної установи за рахунок субвенції Калуської міської ради та є власністю зазначеного органу місцевого самоврядування.

З цією метою, ОСОБА_4 вирішив особисто отримати вищевказане пальне у Калуській міській раді, не маючи права на його отримання та подальшого використання, виготовивши та власноруч підписавши недостовірну довіреність про делегування собі повноважень щодо отримання товарно-матеріальних цінностей від імені УСБУ в Івано-Франківській області, з метою надання своїм діям вигляду законних.

У зв'язку з чим, 04.07.2016, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, останній прибув до службового кабінету Управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради, що за адресою м. Калуш, вул. С. Бандери, 28 та, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, тобто діючи із прямим умислом, із корисливих мотивів та з метою особистого незаконного збагачення, ввівши в оману начальника Управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради ОСОБА_6 щодо наявності у нього повноважень на отримання матеріальних цінностей від імені Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області, а також щодо свого наміру передати отримані матеріальні цінності для їх подальшого обліку у фінансовому відділі УСБУ в Івано-Франківській області, зловживаючи його довірою, отримав від останнього, на виконання розпорядження №211-р від 04.07.2016, за накладною №6 від 04.07.2016, 15 скретч-карт УкрА95 15 л та 25 скретч-карт НОМЕР_1 л, загальною вартістю 9 975 грн.

У подальшому, зазначені 15 скретч-карт УкрА95 15 л та 25 скретч-карт НОМЕР_1 л, загальною вартістю 9 975 грн., ОСОБА_4 відповідальній особі УСБУ в Івано-Франківській області не передав, заходів щодо обліку товарно-матеріальних цінностей не вжив, а факт отримання і використання зазначених товарно-матеріальних цінностей приховав від УСБУ в Івано-Франківській області та Калуської міської ради.

Отриманими 15 скретч-картами УкрА95 15 л та 25 скретч-картами УкрА95 10 л, загальною вартістю 9 975 грн., ОСОБА_4 , розпорядився на власний розсуд, чим заподіяв шкоду Калуській міській раді Івано-Франківської області на суму 9 975 грн.

Крім цього, 22.12.2016 Калуською міською радою прийнято рішення №645 «Про Комплексну програму профілактики злочинності, співробітництва із силовими структурами та громадським формуваннями на 2017 рік».

На виконання вищевказаного рішення, відповідно до п. 20 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування» міським головою м. Калуш винесено розпорядження №17-р від 19.01.2017, яким доручено Управлінню з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради передати безоплатно 360 л бензину А-95 на суму 7 920 грн. Калуському міському відділу УСБУ в Івано-Франківській області.

Будучи обізнаним про вказане розпорядження у ОСОБА_4 повторно виник корисливий умисел на заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), яке виділялось для потреб вказаної установи за рахунок субвенції Калуської міської ради та є власністю зазначеного органу місцевого самоврядування.

З цією метою, ОСОБА_4 вирішив особисто отримати вищевказане пальне у Калуській міській раді, не маючи права на його отримання та подальшого використання, виготовивши та власноруч підписавши недостовірну довіреність про делегування собі повноважень щодо отримання товарно-матеріальних цінностей від імені УСБУ в Івано-Франківській області, з метою надання своїм діям вигляду законних.

У зв'язку з чим, 19.01.2017, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, останній прибув до службового кабінету Управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради, що за адресою м. Калуш, вул. С. Бандери, 28 та, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, тобто діючи із прямим умислом, із корисливих мотивів та з метою особистого незаконного збагачення, ввівши в оману начальника Управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради ОСОБА_6 щодо наявності у нього повноважень на отримання матеріальних цінностей від імені Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області, а також щодо свого наміру передати отримані матеріальні цінності для їх подальшого обліку у фінансовому відділі УСБУ в Івано-Франківській області, зловживаючи його довірою, отримав від останнього, на виконання розпорядження №17-р від 19.01.2017, за накладною №1 від 19.01.2017, 12 скретч-карт УкрА95 15 л та 18 скретч-карт НОМЕР_1 л, загальною вартістю 7 920 грн.

У подальшому, 12 скретч-карт УкрА95 15 л та 18 скретч-карт НОМЕР_1 л, загальною вартістю 7 920 грн., ОСОБА_4 відповідальній особі УСБУ в Івано-Франківській області не передав, заходів щодо обліку товарно-матеріальних цінностей не вжив, а факт отримання і використання зазначених товарно-матеріальних цінностей приховав від УСБУ в Івано-Франківській області та Калуської міської ради.

Отриманими 12 скретч-картами УкрА95 15 л та 18 скретч-картами УкрА95 10 л, загальною вартістю 7 920 грн., ОСОБА_4 , розпорядився на власний розсуд, чим заподіяв шкоду Калуській міській раді Івано-Франківської області на суму 7 920 грн.

Крім цього, на виконання рішення Калуської міської ради №645 від 22.12.2016 «Про Комплексну програму профілактики злочинності, співробітництва із силовими структурами та громадським формуваннями на 2017 рік», відповідно до п. 20 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування» міським головою м. Калуш винесено розпорядження №116-р від 10.04.2017, яким доручено Управлінню з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради передати безоплатно 220 л бензину А-95 на суму 4950 грн. Калуському міському відділу УСБУ в Івано-Франківській області.

Будучи обізнаним про вказане розпорядження у ОСОБА_4 повторно виник корисливий умисел на заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), яке виділялось для потреб вказаної установи за рахунок субвенції Калуської міської ради та є власністю зазначеного органу місцевого самоврядування.

З цією метою, ОСОБА_4 вирішив особисто отримати вищевказане пальне у Калуській міській раді, не маючи права на його отримання та подальшого використання, виготовивши та власноруч підписавши недостовірну довіреність про делегування собі повноважень щодо отримання товарно-матеріальних цінностей від імені УСБУ в Івано-Франківській області, з метою надання своїм діям вигляду законних.

У зв'язку з чим, 10.04.2017, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, останній прибув до службового кабінету Управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради, що за адресою м. Калуш, вул. С. Бандери, 28 та, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, тобто діючи із прямим умислом, із корисливих мотивів та з метою особистого незаконного збагачення, ввівши в оману начальника Управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради ОСОБА_6 щодо наявності у нього повноважень на отримання матеріальних цінностей від імені Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області, а також щодо свого наміру передати отримані матеріальні цінності для їх подальшого обліку у фінансовому відділі УСБУ в Івано-Франківській області, зловживаючи його довірою, отримав від останнього, на виконання розпорядження №116-р від 10.04.2017, за накладною №8 від 10.04.2017, 22 скретч-карти УкрА95 10 л, вартістю 4950 грн.

У подальшому, 22 скретч-карти УкрА95 10 л, вартістю 4950 гривень, ОСОБА_4 відповідальній особі УСБУ в Івано-Франківській області не передав, заходів щодо обліку товарно-матеріальних цінностей не вжив, а факт отримання і використання зазначених товарно-матеріальних цінностей приховав від УСБУ в Івано-Франківській області та Калуської міської ради.

Отриманими 22 скретч-картами УкрА95 10 л, вартістю 4950 гривень, ОСОБА_4 , розпорядився на власний розсуд, чим заподіяв шкоду Калуській міській раді Івано-Франківської області на суму 4 950 грн.

Крім цього, на виконання рішення Калуської міської ради №645 від 22.12.2016 «Про Комплексну програму профілактики злочинності, співробітництва із силовими структурами та громадським формуваннями на 2017 рік», відповідно до п. 20 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування» міським головою м. Калуш винесено розпорядження №232-р від 28.07.2017, яким доручено Управлінню з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради передати безоплатно 305 л бензину А-95 на суму 7015 грн. Калуському міському відділу УСБУ в Івано-Франківській області.

Будучи обізнаним про вказане розпорядження у ОСОБА_4 повторно виник корисливий умисел на заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), яке виділялось для потреб вказаної установи за рахунок субвенції Калуської міської ради та є власністю зазначеного органу місцевого самоврядування.

З цією метою, ОСОБА_4 вирішив особисто отримати вищевказане пальне у Калуській міській раді, не маючи права на його отримання та подальшого використання, виготовивши та власноруч підписавши недостовірну довіреність про делегування собі повноважень щодо отримання товарно-матеріальних цінностей від імені УСБУ в Івано-Франківській області, з метою надання своїм діям вигляду законних.

У зв'язку з чим, 28.07.2017, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, останній прибув до службового кабінету Управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради, що за адресою м. Калуш, вул. С. Бандери, 28 та, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, тобто діючи із прямим умислом, із корисливих мотивів та з метою особистого незаконного збагачення, ввівши в оману начальника Управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради ОСОБА_6 щодо наявності у нього повноважень на отримання матеріальних цінностей від імені Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області, а також щодо свого наміру передати отримані матеріальні цінності для їх подальшого обліку у фінансовому відділі УСБУ в Івано-Франківській області, зловживаючи його довірою, отримав від останнього, на виконання розпорядження №232-р від 28.07.2017, за накладною №13 від 28.07.2017, 20 скретч-карт УкрА95 10 л та 7 скретч-карт НОМЕР_2 л, загальною вартістю 7015 грн.

У подальшому, 20 скретч-карт УкрА95 10 л та 7 скретч-карт НОМЕР_2 л, загальною вартістю 7015 грн., ОСОБА_4 відповідальній особі УСБУ в Івано-Франківській області не передав, заходів щодо обліку товарно-матеріальних цінностей не вжив, а факт отримання і використання зазначених товарно-матеріальних цінностей приховав від УСБУ в Івано-Франківській області та Калуської міської ради.

Отриманими 20 скретч-картами УкрА95 10 л та 7 скретч-картами УкрА95 15 л, загальною вартістю 7015 грн., ОСОБА_4 , розпорядився на власний розсуд, чим заподіяв шкоду Калуській міській раді Івано-Франківської області на суму 7 015 грн.

Крім цього, на виконання рішення Калуської міської ради №645 від 22.12.2016 «Про Комплексну програму профілактики злочинності, співробітництва із силовими структурами та громадським формуваннями на 2017 рік», відповідно до п. 20 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування» міським головою м. Калуш винесено розпорядження №324-р від 09.10.2017, яким доручено Управлінню з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради передати безоплатно 140 л бензину А-95 на суму 3500 грн. Калуському міському відділу УСБУ в Івано-Франківській області.

Будучи обізнаним про вказане розпорядження у ОСОБА_4 повторно виник корисливий умисел на заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), яке виділялось для потреб вказаної установи за рахунок субвенції Калуської міської ради та є власністю зазначеного органу місцевого самоврядування.

З цією метою, ОСОБА_4 вирішив особисто отримати вищевказане пальне у Калуській міській раді, не маючи права на його отримання та подальшого використання, виготовивши та власноруч підписавши недостовірну довіреність про делегування собі повноважень щодо отримання товарно-матеріальних цінностей від імені УСБУ в Івано-Франківській області, з метою надання своїм діям вигляду законних.

У зв'язку з чим, 10.10.2017, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, останній прибув до службового кабінету Управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради, що за адресою м. Калуш, вул. С. Бандери, 28 та, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, тобто діючи із прямим умислом, із корисливих мотивів та з метою особистого незаконного збагачення, ввівши в оману заступника начальника Управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради ОСОБА_7 , який в той час виконував обов'язки начальника Управління, щодо наявності у нього повноважень на отримання матеріальних цінностей від імені Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області, а також щодо свого наміру передати отримані матеріальні цінності для їх подальшого обліку у фінансовому відділі УСБУ в Івано-Франківській області, зловживаючи його довірою, отримав від останнього, на виконання розпорядження №324-р від 09.10.2017, за накладною №17 від 10.10.2017, 8 скретч-карт УкрА95 10 л та 4 скретч-карти НОМЕР_2 л, загальною вартістю 3500 грн.

У подальшому, 8 скретч-карт УкрА95 10 л та 4 скретч-карти НОМЕР_2 л, загальною вартістю 3500 грн., ОСОБА_4 відповідальній особі УСБУ в Івано-Франківській області не передав, заходів щодо обліку товарно-матеріальних цінностей не вжив, а факт отримання і використання зазначених товарно-матеріальних цінностей приховав від УСБУ в Івано-Франківській області та Калуської міської ради.

Отриманими 8 скретч-картами УкрА95 10 л та 4 скретч-картами УкрА95 15 л, загальною вартістю 3500 грн., ОСОБА_4 , розпорядився на власний розсуд, чим заподіяв шкоду Калуській міській раді Івано-Франківської області на суму 3 500 грн.

Крім цього, на виконання рішення Калуської міської ради №645 від 22.12.2016 «Про Комплексну програму профілактики злочинності, співробітництва із силовими структурами та громадським формуваннями на 2017 рік», відповідно до п. 20 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування» міським головою м. Калуш винесено розпорядження №353-р від 08.11.2017, яким доручено Управлінню з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради передати безоплатно 265 л бензину А-95 на суму 6757,50 грн. Калуському міському відділу УСБУ в Івано-Франківській області.

Будучи обізнаним про вказане розпорядження у ОСОБА_4 повторно виник корисливий умисел на заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), яке виділялось для потреб вказаної установи за рахунок субвенції Калуської міської ради та є власністю зазначеного органу місцевого самоврядування.

З цією метою, ОСОБА_4 вирішив особисто отримати вищевказане пальне у Калуській міській раді, не маючи права на його отримання та подальшого використання, виготовивши та власноруч підписавши недостовірну довіреність про делегування собі повноважень щодо отримання товарно-матеріальних цінностей від імені УСБУ в Івано-Франківській області, з метою надання своїм діям вигляду законних.

У зв'язку з чим, 08.11.2017, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, останній прибув до службового кабінету Управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради, що за адресою м. Калуш, вул. С. Бандери, 28 та, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, тобто діючи із прямим умислом, із корисливих мотивів та з метою особистого незаконного збагачення, ввівши в оману начальника Управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради ОСОБА_6 щодо наявності у нього повноважень на отримання матеріальних цінностей від імені Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області, а також щодо свого наміру передати отримані матеріальні цінності для їх подальшого обліку у фінансовому відділі УСБУ в Івано-Франківській області, зловживаючи його довірою, отримав від останнього, на виконання розпорядження №353-р від 08.11.2017, за накладною №19 від 08.11.2017, 13 скретч-карт УкрА95 10 л та 9 скретч-карт НОМЕР_2 л, загальною вартістю 6757,50 грн.

У подальшому, 13 скретч-карт УкрА95 10 л та 9 скретч-карт НОМЕР_2 л, загальною вартістю 6757,50 грн., ОСОБА_4 відповідальній особі УСБУ в Івано-Франківській області не передав, заходів щодо обліку товарно-матеріальних цінностей не вжив, а факт отримання і використання зазначених товарно-матеріальних цінностей приховав від УСБУ в Івано-Франківській області та Калуської міської ради.

Отриманими 13 скретч-карт УкрА95 10 л та 9 скретч-карт УкрА95 15 л, загальною вартістю 6757,50 грн., ОСОБА_4 , розпорядився на власний розсуд, чим заподіяв шкоду Калуській міській раді Івано-Франківської області на суму 6 757,50 грн.

Також, 27.07.2017 Калуською районною радою прийнято рішення №151-10 «Про внесення змін і доповнень в районний бюджет на 2017 рік», відповідно до п. 3.2. вказаного рішення збільшено видатки на «Районну цільову програму протидії проявам терористичного характеру, організованій злочинній діяльності і корупції, інформаційно-аналітичної роботи в інтересах органів державної влади та управління, на території Калуського району на 2017-2021 роки» на суму 20000 гривень.

На підставі вказаного рішення Калуською районною радою у фізичної особи-підприємця ОСОБА_8 придбано товарно-матеріальні цінності на суму 20000 гривень для їх передачі УСБУ в Івано-Франківській області.

Будучи обізнаним про вказане рішення у ОСОБА_4 повторно виник корисливий умисел на заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), яке виділялось для потреб вказаної установи за рахунок субвенції Калуської районної ради та є власністю зазначеного органу місцевого самоврядування.

З цією метою, ОСОБА_4 вирішив особисто отримати вищевказані товарно-матеріальні цінності у Калуській районній раді, не маючи права на його отримання та подальшого використання.

В свою чергу, 20.11.2017, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, останній прибув у приміщення Калуської районної ради, що за адресою м. Калуш, вул. Тараса Шевченка, 6, та, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, тобто діючи із прямим умислом, із корисливих мотивів та з метою особистого незаконного збагачення, ввівши в оману комісію у складі заступника голови Калуської районної ради ОСОБА_9 , керуючого справами виконавчого Апарату Калуської районної ради ОСОБА_10 та головного спеціаліста відділу з питань фінансово-господарського забезпечення ОСОБА_11 щодо наявності у нього повноважень на отримання матеріальних цінностей від імені Управління служби безпеки в Івано-Франківській області, а також щодо свого наміру передати отримані матеріальні цінності для їх подальшого обліку у фінансовому відділі УСБУ в Івано-Франківській області та використання в службових цілях, зловживаючи їх довірою, отримав від них за актом приймання-передачі від 20.11.2017 товарно - матеріальні цінності (рульова рейка вартістю 9200 грн., ремінь ГРМ вартістю 2600 грн., 5 літрів моторної оливи вартістю 900 грн., фільтр масляний вартістю 100 грн., фільтр повітряний вартістю 160 грн., фільтр паливний вартістю 200 грн., фільтр салону вартістю 180 грн., 2 передніх амортизатори вартістю 4100 грн. та 2 задніх амортизатори вартістю 2560 грн.), на загальну суму 20000 грн.

У подальшому, товарно - матеріальні цінності (рульова рейка вартістю 9200 грн., ремінь ГРМ вартістю 2600 грн., 5 літрів моторної оливи вартістю 900 грн., фільтр масляний вартістю 100 грн., фільтр повітряний вартістю 160 грн., фільтр паливний вартістю 200 грн., фільтр салону вартістю 180 грн., 2 передніх амортизатори вартістю 4100 грн. та 2 задніх амортизатори вартістю 2560 грн.), на загальну суму 20000 грн., ОСОБА_4 відповідальній особі УСБУ в Івано-Франківській області не передав, заходів щодо обліку товарно-матеріальних цінностей не вжив, а факт отримання і використання зазначених товарно-матеріальних цінностей приховав від УСБУ в Івано-Франківській області та Калуської районної ради.

Отриманими товарно - матеріальними цінностями (рульова рейка вартістю 9200 грн., ремінь ГРМ вартістю 2600 грн., 5 літрів моторної оливи вартістю 900 грн., фільтр масляний вартістю 100 грн., фільтр повітряний вартістю 160 грн., фільтр паливний вартістю 200 грн., фільтр салону вартістю 180 грн., 2 передніх амортизатори вартістю 4100 грн. та 2 задніх амортизатори вартістю 2560 грн.), на загальну суму 20000 грн., ОСОБА_4 , розпорядився на власний розсуд, чим заподіяв шкоду Калуській районній раді Івано-Франківської області на суму 20000 грн.

Крім цього, 21.12.2017 Калуською міською радою прийнято рішення №1240 «Про Комплексну програму профілактики злочинності, співробітництва із силовими структурами та громадським формуваннями на 2018 рік».

На виконання вищевказаного рішення, відповідно до п. 20 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування» міським головою м. Калуш винесено розпорядження №199-р від 27.06.2018, яким доручено Управлінню з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради передати безоплатно матеріальні цінності на суму 20000 гривень Калуському міському відділу УСБУ в Івано-Франківській області.

Будучи обізнаним про вказане розпорядження у ОСОБА_4 повторно виник корисливий умисел на заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), яке виділялось для потреб вказаної установи за рахунок субвенції Калуської міської ради та є власністю зазначеного органу місцевого самоврядування.

З цією метою, ОСОБА_4 вирішив особисто отримати вищевказане пальне у Калуській міській раді, не маючи права на його отримання та подальшого використання.

У зв'язку з чим, 27.06.2018, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, останній прибув до службового кабінету Управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради, що за адресою м. Калуш, вул. С. Бандери, 28 та, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, тобто діючи із прямим умислом, із корисливих мотивів та з метою особистого незаконного збагачення, ввівши в оману начальника Управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради ОСОБА_6 щодо наявності у нього повноважень на отримання матеріальних цінностей від імені Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області, а також щодо свого наміру передати отримані матеріальні цінності для їх подальшого обліку у фінансовому відділі УСБУ в Івано-Франківській області, зловживаючи його довірою, отримав від останнього, на виконання розпорядження №199-р від 27.06.2018 за актом товарно-матеріальні цінності (4 зимові автомобільні шини вартістю 6000 грн., 4 літри масла 5W 30 вартістю 720 грн., фільтр масляний вартістю 120 грн., фільтр повітряний вартістю 240 грн., фільтр паливний вартістю 200 грн., 3 літри масла в коробку вартістю 450 грн., комплект ременя ГРМ вартістю 5000 грн., ковпаки вартістю 600 грн., колодки гальмівні передні вартістю 700 грн., колодки гальмівні задні вартістю 500 грн., шланги гальмівні вартістю 400 грн. та 1 літр гальмівної рідини вартістю 70 грн.), на загальну суму 20000 грн.

У подальшому, товарно-матеріальні цінності (4 зимові автомобільні шини вартістю 6000 грн., 4 літри масла 5W 30 вартістю 720 грн., фільтр масляний вартістю 120 грн., фільтр повітряний вартістю 240 грн., фільтр паливний вартістю 200 грн., 3 літри масла в коробку вартістю 450 грн., комплект ременя ГРМ вартістю 5000 грн., ковпаки вартістю 600 грн., колодки гальмівні передні вартістю 700 грн., колодки гальмівні задні вартістю 500 грн., шланги гальмівні вартістю 400 грн. та 1 літр гальмівної рідини вартістю 70 грн.), на загальну суму 20000 грн., ОСОБА_4 відповідальній особі УСБУ в Івано-Франківській області не передав, заходів щодо обліку товарно-матеріальних цінностей не вжив, а факт отримання і використання зазначених товарно-матеріальних цінностей приховав від УСБУ в Івано-Франківській області та Калуської міської ради.

Отриманими товарно-матеріальними цінностями (4 зимові автомобільні шини вартістю 6000 грн., 4 літри масла 5W 30 вартістю 720 грн., фільтр масляний вартістю 120 грн., фільтр повітряний вартістю 240 грн., фільтр паливний вартістю 200 грн., 3 літри масла в коробку вартістю 450 грн., комплект ременя ГРМ вартістю 5000 грн., ковпаки вартістю 600 грн., колодки гальмівні передні вартістю 700 грн., колодки гальмівні задні вартістю 500 грн., шланги гальмівні вартістю 400 грн. та 1 літр гальмівної рідини вартістю 70 грн.), на загальну суму 20000 грн., ОСОБА_4 , розпорядився на власний розсуд, чим заподіяв шкоду Калуській міській раді Івано-Франківської області на суму 20 000 грн.

Крім цього, 20.12.2018 Калуською міською радою прийнято рішення №2012 «Про Комплексну програму профілактики злочинності, співробітництва із силовими структурами та громадським формуваннями на 2019 рік».

На виконання вищевказаного рішення, відповідно до п. 20 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування» міським головою м. Калуш винесено розпорядження №120-р від 08.04.2019, яким доручено Управлінню з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради передати безоплатно комплект комп'ютерної техніки на суму 20000 гривень Калуському міському відділу УСБУ в Івано-Франківській області.

Будучи обізнаним про вказане розпорядження у ОСОБА_4 повторно виник корисливий умисел на заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), яке виділялось для потреб вказаної установи за рахунок субвенції Калуської міської ради та є власністю зазначеного органу місцевого самоврядування.

З цією метою, ОСОБА_4 вирішив особисто отримати вищевказане пальне у Калуській міській раді, не маючи права на його отримання та подальшого використання, виготовивши та власноруч підписавши недостовірну довіреність про делегування собі повноважень щодо отримання товарно-матеріальних цінностей від імені УСБУ в Івано-Франківській області, з метою надання своїм діям вигляду законних.

У зв'язку з чим, 09.04.2019, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, останній прибув до службового кабінету Управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради, що за адресою м. Калуш, ул. С. Бандери, 28 та, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, тобто діючи із прямим умислом, із корисливих мотивів та з метою особистого незаконного збагачення, ввівши в оману начальника Управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради ОСОБА_6 щодо наявності у нього повноважень на отримання матеріальних цінностей від імені Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області, а також щодо свого наміру передати отримані матеріальні цінності для їх подальшого обліку у фінансовому відділі УСБУ в Івано-Франківській області, зловживаючи його довірою, отримав від останнього, на виконання розпорядження №120-р від 08.04.2019, за накладною №05 від 09.04.2019 товарно-матеріальні цінності (системний блок Intel вартістю 14670 грн., монітор Flatron TFT 19 вартістю 2215 грн., клавіатуру та мишу USB вартістю 240 грн., картридж Laser Jet A4 вартістю 2875 грн.), на загальну суму 20000 грн.

У подальшому, товарно-матеріальні цінності - системний блок Intel вартістю 14670 грн., монітор Flatron TFT 19 вартістю 2215 грн., клавіатуру та мишу USB вартістю 240 грн., картридж Laser Jet A4 вартістю 2875 грн.), на загальну суму 20000 грн., ОСОБА_4 відповідальній особі УСБУ в Івано-Франківській області не передав, заходів щодо обліку товарно-матеріальних цінностей не вжив, а факт отримання і використання зазначених товарно-матеріальних цінностей приховав від УСБУ в Івано-Франківській області та Калуської міської ради.

Отриманими товарно-матеріальними цінностями (системний блок Intel вартістю 14670 грн., монітор Flatron TFT 19 вартістю 2215 грн., клавіатуру та мишу USB вартістю 240 грн., картридж Laser Jet A4 вартістю 2875 грн.), на загальну суму 20000 грн., ОСОБА_4 , розпорядився на власний розсуд, чим заподіяв шкоду Калуській міській раді Івано-Франківської області на суму 20 000 грн.

Крім цього, 21.02.2019 Калуською районною радою прийнято рішення №299-21 «Про внесення змін до районного бюджету на 2019 рік». Відповідно до п. 4.1.1.2 вказаного рішення збільшено видатки на «Комплексну Програму профілактики злочинності в Калуському районі» на суму 10000 гривень.

На підставі вказаного рішення Калуською районною радою у фізичної особи-підприємця ОСОБА_8 придбано товарно-матеріальні цінності на суму 10000 гривень для їх передачі УСБУ в Івано-Франківській області.

Будучи обізнаним про вказане рішення у ОСОБА_4 повторно виник корисливий умисел на заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), яке виділялось для потреб вказаної установи за рахунок субвенції Калуської районної ради та є власністю зазначеного органу місцевого самоврядування.

З цією метою, ОСОБА_4 вирішив особисто отримати вищевказані товарно-матеріальні цінності у Калуській районній раді, не маючи права на його отримання та подальшого використання.

В свою чергу, 16.04.2019, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, останній прибув у приміщення Калуської районної ради, що за адресою м. Калуш, вул. Тараса Шевченка, 6, та, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, тобто діючи із прямим умислом, із корисливих мотивів та з метою особистого незаконного збагачення, ввівши в оману комісію у складі заступника голови Калуської районної ради ОСОБА_9 , керуючого справами виконавчого Апарату Калуської районної ради ОСОБА_10 та головного спеціаліста відділу з питань фінансово-господарського забезпечення ОСОБА_11 щодо наявності у нього повноважень на отримання матеріальних цінностей від імені Управління служби безпеки в Івано-Франківській області, а також щодо свого наміру передати отримані матеріальні цінності для їх подальшого обліку у фінансовому відділі УСБУ в Івано-Франківській області та використання в службових цілях, зловживаючи їх довірою, отримав від них за актом приймання-передачі від 16.04.2019, товарно - матеріальні цінності (фільтр масляний вартістю 120 грн., фільтр паливний вартістю 260 грн., фільтр повітряний вартістю 140 грн., 5 літрів масла 5 W 30 вартістю 900 грн., генератор вартістю 4600 грн., ричаг передній вартістю 460 грн., 2 сайлентблоки ричага вартістю 320 грн., 2 наконечники вартістю 600 грн., 2 підшипники передніх вартістю 1440 грн., шрус вартістю 1010 грн.), на загальну суму 10000 грн.

У подальшому, товарно - матеріальні цінності (фільтр масляний вартістю 120 грн., фільтр паливний вартістю 260 грн., фільтр повітряний вартістю 140 грн., 5 літрів масла 5 W 30 вартістю 900 грн., генератор вартістю 4600 грн., ричаг передній вартістю 460 грн., 2 сайлентблоки ричага вартістю 320 грн., 2 наконечники вартістю 600 грн., 2 підшипники передніх вартістю 1440 грн., шрус вартістю 1010 грн.), на загальну суму 10000 грн., ОСОБА_4 відповідальній особі УСБУ в Івано-Франківській області не передав, заходів щодо обліку товарно-матеріальних цінностей не вжив, а факт отримання і використання зазначених товарно-матеріальних цінностей приховав від УСБУ в Івано-Франківській області та Калуської районної ради.

Отриманими товарно - матеріальними цінностями (фільтр масляний вартістю 120 грн., фільтр паливний вартістю 260 грн., фільтр повітряний вартістю 140 грн., 5 літрів масла 5 W 30 вартістю 900 грн., генератор вартістю 4600 грн., ричаг передній вартістю 460 грн., 2 сайлентблоки ричага вартістю 320 грн., 2 наконечники вартістю 600 грн., 2 підшипники передніх вартістю 1440 грн., шрус вартістю 1010 грн.), на загальну суму 10000 грн., ОСОБА_4 , розпорядився на власний розсуд, чим заподіяв шкоду Калуській районній раді Івано-Франківської області на суму 10000 грн.

Вцілому, 15.02.2016 року, 04.07.2016 року, 19.01.2017 року, 10.04.2017 року, 28.07.2017 року, 10.10.2017 року, 09.11.2017 року, 20.11.2017 року, 27.06.2018 року, 09.04.2019 року, 16.04.2019 року ОСОБА_4 керуючись злочинним умислом на заволодіння чужим майном, шляхом обману, діючи повторно, заволодів майном, яке виділялося для потреб УСБУ в Івано-Франківській області за рахунок субвенції Калуської районної ради та Калуської міської ради і є власністю зазначених органів місцевого самоврядування на загальну суму 120 092,50 грн.

Дії ОСОБА_4 кваліфіковано за ч. 1 ст. 190, як умисні дії, які виразились у заволодінні чужим майном, шляхом обману (шахрайство) та за ч.2 ст.190 КК України як умиснї дії, які виразились у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно.

Відповідно до ч.1 ст.285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених Законом України про кримінальну відповідальність.

Згідно з ч.1 ст.286 КПК України звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом.

Якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання ( ч.4 ст.286 КПК України).

Відповідно до ст. 44 КК України особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом.

Обвинуваченому судом роз'яснено, що звільнення від кримінальної відповідальності, в зв'язку із закінченням строків давності є нереабілітуючою обставиною та роз'яснено суть обвинувачення, право заперечувати проти закриття кримінального провадження з цієї підстави, право на судове провадження в повному обсязі в загальному порядку, однак ОСОБА_4 наполягав на закритті даного кримінального провадження та звільненні його від кримінальної відповідальності, у зв'язку із закінченням строків давності.

Відповідно до ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минуло п'ять років у разі вчинення нетяжкого злочину, крім випадку, передбаченого у пункті 2 цієї частини.

Санкція ч.1 ст. 190 КК України передбачає такі альтернативні види покарання - штраф від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двохсот до двохсот сорока годин, або виправні роботи на строк до двох років, або пробаційний нагляд на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.

Санкція ч.2 ст. 190 КК України передбачає такі альтернативні види покарання - штрафом від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Вказані кримінальні правопорушення згідно ст. 12 КК України відносяться до категорії нетяжких злочинів, та з дня події вчинення кримінальних правопорушень минуло більше п'яти років, а тому на час розгляду клопотання в суді пройшло більше ніж п'ять років.

Так, ОСОБА_4 пред'явлене обвинувачення у вчиненні кримінальних правопорушень, які ним вчинено 15.02.2016 року, 04.07.2016 року, 19.01.2017 року, 10.04.2017 року, 28.07.2017 року, 10.10.2017 року, 09.11.2017 року, 20.11.2017 року, 27.06.2018 року, 09.04.2019 року та 16.04.2019 року. Згідно реєстру досудових розслідувань та матеріалів справи, під час досудового розслідування та судового розгляду дане кримінальне провадження не зупинялося.

Судом під час вирішення клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності не встановлено обставин, з якими закон пов'язує переривання чи зупинення перебігу строку давності притягнення обвинуваченого до кримінальної відповідальності, передбачених ст. 49 КК України.

За таких обставин вбачається, що клопотання захисника, яке обвинувачений підтримав, а прокурор проти задоволення якого не заперечив, підлягає задоволенню, оскільки ОСОБА_4 обвинувачується за ч. 1 ст.190, ч.2 ст. 190 КК України, що є нетяжкими злочинами, як те встановлено ст. 12 КК України, а ст. 49 КК України передбачає звільнення особи від кримінальної відповідальності, якщо з дня скоєння ним нетяжкого злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло п'ять років.

При цьому, обставин, передбачених ст. 49 КК України, перешкоджаючих застосуванню давності, в судовому засіданні не встановлено, обвинувачуваний в судовому засіданні заявив, що він не заперечує проти закриття стосовно нього кримінального провадження у зв'язку з закінченням строків давності, що і обумовлює висновок суду про закриття даного кримінального провадження у зв'язку з закінченням строків давності.

Відповідно до ч. 3 ст. 288 КПК України, суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Процесуальні витрати за залучення судових експертів у розмірі 16 989,39 грн. підлягають стягненню з обвинуваченого ОСОБА_4 .

Питання про речові докази слід вирішити відповідно до ст.100 КПК України.

У зв'язку із закриттям кримінального провадження поданий цивільний позов прокурора у кримінальному провадженні в інтересах держави в особі Калуської міськох ради про відшкодування шкоди завданої злочином слід залишити без розгляду.

На підставі викладеного та керуючись ст. 49 КК України, ст.284 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.190, ч.2 ст. 190 КК України, на підставі ст. 49 КК України у зв'язку із закінченням строків давності.

Кримінальне провадження № 62021140000000094, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27.01.2021 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.190, ч.2 ст.190 КК України - закрити.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави витрати на залучення судових експертів у розмірі 16 989,39 гривень.

Речові докази:

- документи отримані у ході тимчасового доступу в УСБУ в Івапно-Франківській області, документи отримані у ході тимчасового доступу у Калуській міській раді та документи отримані у ході тимчасового доступу у Калуській районній раді - після набрання ухвалою законної сили повернути законним володільцям.

Цивільний позов прокурора у кримінальному провадженні в інтересах держави в особі Калуської міської ради про відшкодування шкоди завданої злочином - залишити без розгляду.

Копію даної ухвали, після її проголошення, негайно вручити учасникам процесу.

Ухвала може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя: