Справа № 338/566/24
30 квітня 2024 року селище Богородчани
Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Шишко О.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління державної податкової служби України в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , приватного підприємця, громадянки України, за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 проводила господарську діяльність без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону.
Адміністративне правопорушення вчинено за таких обставин.
В ході перевірки магазину «Центральний», що на АДРЕСА_2 , яка проводилася 02 квітня 2024 року працівниками Головного управління ДПС в Івано-Франківській області встановлено, що ОСОБА_1 , будучи приватним підприємцем, у вищевказаному магазині здійснювала роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії на даний вид господарської діяльності, а саме: в період з 26.03.2022 року по 25.02.2024 року здійснила продаж алкогольних напоїв на загальну суму 2939 грн; в період з 08.01.2022 року по 01.06.2022 року здійснила продаж тютюнових виробів на загальну суму 2939 грн, чим вчинила правопорушення передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення не визнала та вказала, що в магазині, де вона здійснює торгівлю товарами продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснює також інший підприємець, який має ліцензію на такий вид діяльності. Зазначила, що продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів через її касовий апарат проведено продавцем помилково.
Частиною 1 ст. 164 КУпАП передбачена відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Відповідно до ч. 20 ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами, або рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або пальним може здійснюватися суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.164 КУпАП, підтверджується доказами, а саме: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії № 1058 від 02 квітня 2024 року, яким зафіксовано факт роздрібної торгівлі ОСОБА_1 алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії на даний вид господарської діяльності (а.с.2); актом фактичної перевірки №225/09-19-09-01/2473203666 від 02 квітня 2024 року, яким підтверджується здійснення продажу ОСОБА_1 в період з 26.03.2022 року по 25.02.2024 року алкогольних напоїв на загальну суму 2939 грн та в період з 08.01.2022 року по 01.06.2022 року тютюнових виробів на загальну суму 2939 грн (а.с.8-10).
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм, стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши письмові докази у справі, суд приходить до переконливого висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення та правильність кваліфікації її дій за ч.1 ст. 164 КУпАП, оскільки вона проводила господарську діяльність без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чим порушила вимоги ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».
Суд вважає голослівним твердження ОСОБА_1 про помилковість здійснення операцій з продажу алкогольних напоїв її продавцем, оскільки доказів в обгрунтування своєї позиції вона не надала. Більше того, періодичність продажу алкогольних напоїв, що зафіксована актом перевірки, на переконання суду, якраз свідчить про здійснення такої діяльності.
Відповідно до ст. 23 КУпАП метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчинення нових правопорушень.
Вирішуючи питання щодо застосування відносно ОСОБА_1 адміністративного стягнення, суд, відповідно до ст. 33-35 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено.
З огляду на наведене, суд вважає, що за вчинення адміністративного правопорушення на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення визначене санкцією ч. 1 ст. 164 КУпАП у виді штрафу, що буде достатнім для виправлення особи та недопущення в подальшому вчинення нових правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, ст. 33, 40-1,164 КУпАП, керуючись ст. 278, 289 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, який слід стягнути на р/р UA858999980313040106000009618, отримувач - ГУК в Iв.-Фр.об./ТГ Богородч./21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37951998, банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.), код класифікації доходів бюджету - 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету- "Адміністративні штрафи та інші санкції".
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави в дохід держави 605,60 грн судового збору судового збору (отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Копію постанови вручити ОСОБА_1 .
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О. А. Шишко