Великоолександрівський районний суд Херсонської області
Справа № 650/1984/24
Провадження № 3/650/829/24
Іменем України
30 квітня 2024 року смт. Велика Олександрівка
Суддя Великоолександрівського районного суду Херсонської області Хомик І.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Бериславського відділу поліції ГУНП в Херсонській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушеннь, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП України
26.04.2024 року до Великоолександрівського районного суду Херсонської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 363014 від 15.04.2024 року вбачається, що ОСОБА_1 , 21.03.2024 року знаходячись під адміністративним наглядом встановлений йому ухвалою Великоолександрівського районного суду Херсонської області від 14.02.2024 року, не з'явився на реєстрацію до Бериславського районного відділу поліції ГУНП в Херсонській області, без поважних на те причин, чим порушив встановлені йому правила адміністративного нагляду, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 363015 від 15.04.2024 року вбачається, що 04.04.2024 року ОСОБА_1 , знаходячись під адміністративним наглядом встановлений йому ухвалою Великоолександрівського районного суду Херсонської області від 14.02.2024 року, не з'явився на реєстрацію до Бериславського районного відділу поліції ГУНП в Херсонській області, без поважних на те причин, чим порушив встановлені йому правила адміністративного нагляду, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Правопорушник ОСОБА_1 , який притягається до адміністративної відповідальності в судове засідання не з'явився, відомостей про причини неприбуття до суду не надав.
Згідно ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За таких обставин наявні достатні підстави для розгляду адміністративних матеріалів в одному провадженні.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КпАП України, а саме: порушення правил адміністративного нагляду.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1. неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2. неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3. порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4. порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5. не реєстрація в органі Національної поліції - тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За змістом ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Зі змісту ст. 279 КУпАП вбачається, що справа про адміністративне правопорушення підлягає судовому розгляду в межах обставин, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення. Тому вони, з урахуванням положень ст. 256 КУпАП, мають бути викладені в протоколі конкретно, у спосіб, який унеможливлює їх неоднозначне тлумачення та відповідати диспозиції закону про адміністративну відповідальність за вказане правопорушення.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, підтверджується наступними доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 363014 від 15.04.2024 року;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 363015 від 15.04.2024 року;
- рапортами працівників поліції від 15.04.2024 року та 09.04.2024 року;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 , згідно яких він 21.03.2024 р. та 04.04.2024 р., не з'явився на реєстрацію до Бериславського районного відділу поліції ГУНП в Херсонській області, та не повідомив причину неявки дільничному, так як зловживав спиртними напоями, та не придав цьому значенню;
- копією ухвали Великоолександрівського районного суду Херсонської області від 14.02.2024 року про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 строком на один рік;
- копією паспорту ОСОБА_1 ;
Отже, на підставі викладеного суд вважає необхідним, визнати винним ОСОБА_1 у скоєнні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП, та враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, накласти адміністративне стягнення у межах санкцій статей, що є достатнім для запобігання вчиненню ним в подальшому інших правопорушень.
Разом із цим, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд вважає за необхідне стягнути з правопорушника на користь держави судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст. 36, ч. 1 ст.187, ст. 280, 283, ст. 284 КУпАП суддя,
ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до ст. 36 КУпАП, визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 85 (вісімдесят п'ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в сумі 605,60 грн. ( шістсот п'ять гривень 60 копійок ) в дохід держави.
Строк пред'явлення до виконання протягом трьох місяців.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора - 13.05.2024 року.
Постанову може бути оскаржено до Херсонського апеляційного суду через місцевий суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Ірина ХОМИК