Постанова від 30.04.2024 по справі 127/8114/24

П О С Т А Н О В А№ 127/8114/24

30 квітня 2024 р.Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Венгрин О.О.,

розглянувши адміністративну справу, яка надійшла із Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 ,

за ст. 187 ч. 1 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №771077 від 31.01.2024: о 23-15 год. 31.01.2024 по АДРЕСА_1 ОСОБА_1 , перебуваючи під дією Закону України «Про адміністративний нагляд», під час перевірки двері квартири ніхто не відкрив, чим порушив один з пунктів правил нагляду, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 187 ч. 1 КУпАП. (а.с. 1)

Судом постановою від 14.03.2024 справа направлялась на доопрацювання, оскільки до справи надано копію постанови Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 16.11.2023 (справа №686/28113/23) про встановлення відносно ОСОБА_1 адміннагляду строком на 2 роки (без відмітки про набрання нею законної сили), а також копію листа №11-кп/4820/789/23 від 06.12.2023 Хмельницького апеляційного суду, з якого вбачається, що ухвалою від 06.12.2023 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою адвоката засудженого ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на зазначену постанову про встановлення адміністративного нагляду. Доказу того, що постанова суду першої інстанції про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 набрала законної сили (не скасована і не змінена апеляційною інстанцією) суду не надано. Крім того, суду не надано підтвердження (доказу) того, що ОСОБА_1 ознайомлено під підпис з обмеженнями, які відносно нього судом встановлено, і, що саме за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 проживає і, за цією адресою він має виконувати п. 1 постанови суду, про порушення якого зазначено в суті порушення в протоколі про адміністративне правопорушення.

Після доопрацювання до справи долучено рапорт працівника поліції ОСОБА_3 від 31.03.2024, яким недоліки адмінматеріалів не виправлено. (а.с. 11)

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився.

Судом встановлено, що дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст. 187 ч. 1 КУпАП, яка передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.

Адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції (ст. 1 Закону України “Про адміністративний нагляд за ососбами, звільненими з місць позбавлення волі”).

Постановою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 16.11.2023 (справа №686/28113/23) встановлено відносно ОСОБА_1 адміннагляд, строком на два роки, визначено ряд обмежень, серед яких - заборона виходити з будинку за місцем проживання з 22 год. до 06 год.

В матеріалах справи доказу того, що ОСОБА_1 під розписку органами Національної поліції ознайомлено з обмеженнями і визначено, за якою саме адресою ОСОБА_1 має виконувати постанову суду про встановлення адміністративного нагляду, немає.

В протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ №771077 від 31.01.2024 працівниками поліції зафіксована відсутність ОСОБА_1 в нічний час, а саме о 23-15 год. 31.01.2024 по АДРЕСА_1 , але будь-якого доказу того, що саме за цією адресою мав виконувати ОСОБА_1 постанову суду, не надано.

На підставі викладеного суд вважає, що не доведено склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 187 ч. 1 КУпАП, в діях ОСОБА_1 , тому провадження у справі потрібно закрити відповідно до ст. 247 ч. 1 п. 1 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 187, 247, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 187 ч. 1 КУпАП закрити.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів.

Суддя О.О. Венгрин