іменем України
29 квітня 2024 року справа 178/1971/22
Третій апеляційний адміністративний суду складі колегії:
головуючий суддя Суховаров А.В.
судді Головко О.В., Ясенова Т.І.,
розглянувши у письмовому провадженні в м.Дніпрі апеляційну скаргу Державної служби України з безпеки на транспорті на рішення Криничанського районного суду Дніпропетровської області від 20.06.2023 (суддя Цаберябий Б.М.) в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення
ОСОБА_1 29.12.2022 звернулась до Криничанського районного суду Дніпропетровської області з позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті, в якому просить визнати протиправною і скасувати постанову серія АА №00000918 від 02.09.2022 у справі про адміністративне правопорушення, якою на неї накладений штраф в сумі 17000гр за частиною 2 статті 132-1 КУпАП за перевищення загальної маси спеціалізованого вантажного самоскида MAN TGA 26.410 держномер НОМЕР_1 . Посилається на те, що вона не була повідомлена про розгляд справи про адміністративне правопорушення, їй не надсилалась постанова у справі про адміністративне правопорушення. В постанові зазначено що перевищення маси автомобіля становить 6,856т, а в електронному фотозвіті 12,062т. Не зазначено що автомобіль рухався з причепом. Неправильно визначений відсоток перевищення маси автомобіля. Автомобілем перевозилась олія та через фізичні властивості вантажу неможливо встановити точну масу автомобіля в русі (ас1).
Рішенням Криничанського районного суду Дніпропетровської області від 20.06.2023 позов задоволений. Суд погодився з доводами позивачки, наведеними в позовній заяві (а97).
В апеляційній скарзі Державна служба України з безпеки на транспорті просить рішення суду скасувати та відмовити в задоволенні позовних вимог. Вказують що вина позивачки доведена в сформованих в автоматичному порядку метаданих та фотографіями, які долучені до матеріалів справи (ас108,128).
Переглядаючи справу, колегія суддів виходить з наступного:
Згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 від 26.07.2021, спеціалізований вантажний самоскид MAN TGA 26.410 державний номер НОМЕР_1 належить ОСОБА_1 . Згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 від 13.04.2016, причіп бортовий Kogel AWE18 державний номер НОМЕР_4 належить ОСОБА_2 ( НОМЕР_5 ).
Згідно товарно-транспортної накладної №0707 від 07.07.2022, спеціалізований вантажний самоскид MAN TGA 26.410 держномер НОМЕР_1 з причепом Kogel AWE18 держномер НОМЕР_4 здійснював перевезення олії соняшникової масою 39,66т. Відправник ПП «Обрій», одержувач ТОВ «Агросолюшен 2020», перевізник ОСОБА_1 (ас20).
Відповідно до Порядку фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі, затвердженого Постановою КМУ №1174 від 27.12.2019, на комплексі технічних засобів автоматичного визначення вагових, габаритних та інших параметрів транспортного засобу в русі WAGA-WIM35 зав.№7 за адресою М-04 км 186 + 337 Дніпропетровська область в автоматичному режимі сформовані метадані та фотоматеріали руху транспортного засобу через автоматичний пункт що 07.07.2022 о 15:09 здійснено вимірювання загальної маси трьохосного спеціалізованого вантажного самоскида MAN TGA 26.410 держномер НОМЕР_1 з двохосним причепом Kogel AWE18 держномер НОМЕР_4 , яка становила 52062кг, що на 12,062т перевищує допустиму (ас70-74).
Постановою Старшого державного інспектора Відділу впровадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту реалізації державної політики та нагляду за безпекою на наземному транспорті Державної служби України з безпеки на транспорті Савченко В.О. серія АА №00000918 від 02.09.2022, позивачка притягнута до адміністративної відповідальності за частиною 2 статті 132-1 КУпАП у вигляді штрафу в сумі 17000гр. В постанові вказано, що ОСОБА_1 допустила рух автомобілю MAN TGA 26.410 держномер НОМЕР_1 з перевищенням загальної маси на 17,1 процентів. Зважування здійснювалось 07.07.2022 о 15:09 за адресою М-04 км 186 + 337 Дніпропетровська область на обладнанні WAGA-WIM35 зав.№7, свідоцтво про повірку UA.TR.113-0619/05F-21 (ас15,77).
Відповідно до пункту 22.5 Правил дорожнього руху, за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів в разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6м (для сільськогосподарської техніки, яка рухається за межами населених пунктів, дорогами сіл, селищ, міст районного значення 3,75м), за висотою від поверхні дороги 4м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і національною поліцією маршрутах 4,35м), за довжиною 22м (для маршрутних транспортних засобів 25 м), фактичну масу понад 40т (для контейнеровозів понад 44т, на встановлених Укравтодором і національною поліцією для них маршрутах - до 46т), навантаження на одиночну ось 11т (для автобусів, тролейбусів 11,5т), здвоєні осі 16т, строєні 22т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь 11т, здвоєні осі 18т, строєні 24т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2м.
Відповідно до частини 2 статті 132-1 КУпАП, перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм під час руху великогабаритними і великоваговими транспортними засобами автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами тягне за собою накладення штрафу в розмірі: 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5 процентів до 10 процентів включно; 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10 процентів, але не більше 20 процентів; 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20 процентів, але не більше 30 процентів; 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 30 процентів.
Відповідно до частини 1 статті 14-1 КУпАП, адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, передбачені частиною 2 статті 122-2, частинами 2, 3 статті 132-1 цього Кодексу, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, в тому числі в автоматичному режимі (за допомогою комплексу технічних засобів автоматичного визначення вагових, габаритних та інших параметрів транспортного засобу з функціями фотозйомки або відеозапису, що функціонують відповідно до законодавства про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах), несе відповідальна особа: фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, а в разі якщо до єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача транспортного засобу - належний користувач транспортного засобу, а якщо в єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань на момент запиту відсутні відомості про керівника юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, - особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи.
Відповідно до статті 229 КУпАП, посадові особи Державної служби України з безпеки на транспорті розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, частинами 2, 3 статті 132-1 КУпАП.
Відповідно до статті 249 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається відкрито, крім справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті, зафіксованих за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, в тому числі в автоматичному режимі, справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 132-2 цього Кодексу та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), та випадків, коли це суперечить інтересам охорони державної таємниці.
Відповідно до статті 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, в тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, в тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, іншими документами.
Відповідно до частини 1 статті 279-5 КУпАП, в разі якщо адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, передбачені частиною 2 статті 122-2, частинами 2, 3 статті 132-1 цього Кодексу, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, в тому числі в автоматичному режимі, або в разі вчинення адміністративних правопорушень, передбачених статтею 132-2 цього Кодексу, уповноважені на те посадові особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, за даними єдиного державного реєстру транспортних засобів, а в разі необхідності за даними єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців встановлюють відповідальну особу, зазначену в частині 1 статті 14-3 цього Кодексу, або вантажовідправника.
Відповідно до частини 4 статті 279-5 КУпАП, постанова про накладення адміністративного стягнення за правопорушення, передбачені статтею 132-2 цього Кодексу, та правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, в тому числі в автоматичному режимі, може виноситися без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до частини 2 статті 283 КУпАП, постанова повинна містити: найменування органу (прізвище, ім'я, по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову; дату розгляду справи; відомості про особу, стосовно якої розглядається справа; опис обставин, встановлених під час розгляду справи; зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення; прийняте у справі рішення.
Відповідно до частини 3 статті 283 КУпАП, постанова по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, крім даних, визначених частиною 2 цієї статті, повинна містити відомості про: дату, час і місце вчинення адміністративного правопорушення; транспортний засіб, який зафіксовано в момент вчинення правопорушення (марка, модель, номерний знак); технічний засіб, яким здійснено фото або відеозапис; розмір штрафу та порядок його сплати; правові наслідки невиконання адміністративного стягнення та порядок його оскарження; відривну квитанцію із зазначенням реквізитів та можливих способів оплати адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до абзацу 2 пункту 2 Порядку фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі, затвердженого Постановою КМУ №1174 від 27.12.2019, автоматичний пункт фіксації адміністративних правопорушень - комплекс технічних засобів автоматичного визначення вагових, габаритних, інших параметрів транспортного засобу в русі, визначених пунктом 12 цього Порядку, з одночасною його фотозйомкою, відеозаписом, ідентифікацією за державним реєстраційним номером.
Відповідно до абзацу 3 пункту 2 Порядку, метадані - структуровані дані, які містять відомості про подію, зафіксовану за допомогою автоматичного пункту, характеристики зафіксованого транспортного засобу, необхідні для його ідентифікації, параметри функціонування технічних засобів автоматичного пункту, а також інші дані, необхідні для обліку, пошуку, оцінки, управління такими відомостями.
Відповідно до абзацу 4 пункту 2 Порядку, інформаційний файл - упорядкована сукупність відомостей про транспортний засіб, відповідальну особу, визначену статтею 14-3 КУпАП, наявність/відсутність документа, який підтверджує внесення плати за проїзд, або дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та метаданих, сформованих автоматичним пунктом.
Відповідно до абзацу 5 пункту 2 Порядку, інформаційно-комунікаційна система фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі - система комплексних взаємопов'язаних методів і засобів збирання, збереження, обробки, надання даних про адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті та підсистем взаємодії з єдиним державним реєстром транспортних засобів, реєстром адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху та іншими інформаційно-комунікаційними системами МВС, Агентства відновлення, державних органів, національного оператора поштового зв'язку, а також з електронними комунікаційними мережами постачальників електронних комунікаційних послуг.
Відповідно до абзацу 6 пункту 2 Порядку, система фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі - взаємопов'язана сукупність автоматичних пунктів та інформаційно-комунікаційної системи.
Відповідно до абзаців 7 - 10 пункту 4 Порядку, основними функціями системи є: автоматизоване формування проекту постанови про адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою автоматичних пунктів; забезпечення послідовності дій уповноваженої посадової особи Укртрансбезпеки щодо розгляду справ про правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі; забезпечення друку постанов про накладення адміністративного стягнення; наповнення офіційного веб-сайту Укртрансбезпеки інформацією з фотознімками, відеозаписом транспортного засобу в момент вчинення правопорушення, зафіксованого автоматичними пунктами, для ознайомлення з нею особи, яка притягається до відповідальності за таке правопорушення.
Відповідно до пункту 7 Порядку, фіксація правопорушень в автоматичному режимі здійснюється на автоматичних пунктах, які облаштовані відповідно до вимог, визначених у додатку.
Відповідно до пункту 8 Порядку, автоматичні пункти встановлюються в місцях руху вантажних транспортних засобів. Вимоги до технічних засобів автоматичних пунктів визначаються Технічним регламентом засобів вимірювальної техніки, затвердженим Постановою КМУ №163 від 24.02.2016.
Відповідно до пункту 11 Порядку, автоматичними пунктами фіксуються правопорушення, передбачені КУпАП.
Відповідно до пункту 12 Порядку, автоматичний пункт може забезпечувати: вимірювання навантажень, що припадають на кожну вісь транспортного засобу; вимірювання загальної маси транспортного засобу; визначення кількості осей транспортного засобу; вимірювання міжосьових відстаней транспортного засобу; визначення кількості коліс на осях транспортного засобу; вимірювання габаритів транспортного засобу; фіксацію і розпізнавання номерного знака транспортного засобу; фіксацію фронтального зображення транспортного засобу; фіксацію загального вигляду транспортного засобу в момент проїзду через автоматичний пункт; первинне оброблення зібраних даних та передачу інформації до інформаційно-комунікаційної системи за допомогою засобів захищених каналів зв'язку із використанням наскрізного шифрування; автентифікацію автоматичного пункту, контроль цілісності, авторства, доступності, неспростовності дій щодо інформації, що передається від автоматичного пункту до інформаційно-комунікаційної системи.
Відповідно до пункту 13 Порядку, під час вимірювання габаритно-вагових параметрів транспортних засобів застосовуються засоби вимірювальної техніки, які відповідають вимогам законодавства про метрологію та метрологічну діяльність.
Відповідно до пункту 14 Поряду, інформація від автоматичних пунктів передається до інформаційно-комунікаційної системи у вигляді метаданих.
Відповідно до пункту 15 Порядку, метадані повинні містити дані про: засоби вимірювальної техніки - назва засобу вимірювальної техніки, серійний номер, найменування виробника, найменування власника засобу вимірювальної техніки, інформацію про відповідність та результати повірки; місце фіксації; найменування автомобільної дороги; дату і час фіксації здійснення вимірювання, смугу руху, напрямок руху, номерний знак транспортного засобу, тип транспортного засобу, повну масу транспортного засобу, зовнішні габарити транспортного засобу, розподіл навантаження за осями транспортного засобу; фотографії транспортного засобу; відеозапис руху транспортного засобу через автоматичний пункт (за наявності).
Відповідно до пункту 16 Порядку, посадові особи Укртрансбезпеки, уповноважені розглядати справи про правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі, під час їх розгляду використовують інформаційні файли. Рішення посадової особи Укртрансбезпеки, прийняті під час розгляду справ про правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі, підтверджуються шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису та створення кваліфікованої електронної печатки із використанням засобів кваліфікованого електронного підпису, що мають вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на них даних від несанкціонованого доступу, від безпосереднього ознайомлення із значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання.
Відповідно до пункту 17 Порядку, в постанові про накладення адміністративного стягнення за правопорушення, зафіксоване в автоматичному режимі, зазначаються виміряні з урахуванням похибки вагові та габаритні параметри транспортного засобу, які перевищили нормативні вагові або габаритні параметри транспортних засобів на ділянці автомобільної дороги, а також нормативні габаритно-вагові параметри транспортних засобів на даній ділянці автомобільної дороги. Інформаційні файли з винесеними постановами передаються до реєстру адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху.
Аналізуючи надані сторонами докази та правове регулювання спірних правовідносин, колегія суддів відзначає, що державою на автомобільних дорогах побудовані пункти автоматичного визначення вагових та габаритних параметрів вантажних транспортних засобів в русі, які фіксують, зокрема, загальну масу автомобіля, навантаження на осі, зі складанням картки габаритно-вагового контролю та фотозйомкою автомобіля в момент проїзду через автоматичний пункт. Зафіксовані за допомогою сертифікованих у відповідності з технічними регламентами комплексів технічних засобів автоматичного визначення вагових та габаритних параметрів транспортного засобу в русі вагові та габаритні параметри автомобіля, характеристики автомобіля формуються у структуровані дані та у інформаційних файлах, сформованих автоматичним пунктом у вигляді метаданих передаються до інформаційно-комунікаційної системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі. Автоматичні пункти взаємопов'язані та інформація про вагові та габаритні параметри автомобілів, які проїхали через кожний пункт, автоматично передається до інформаційно-комунікаційної системи. В разі автоматичної фіксації на автоматичному пункті перевищення вагових та габаритних параметрів вантажного автомобіля, інформаційно-комунікаційна система автоматично формує постанову про адміністративне правопорушення, встановлює власника або користувача транспортного засобу та на зареєстровану адресу направляє підписану посадовою особою постанову про адміністративне правопорушення.
Як зазначалось вище, комплексом технічних засобів автоматичного визначення вагових, габаритних та інших параметрів транспортного засобу в русі в автоматичному режимі встановлено що загальна маса трьохосного спеціалізованого вантажного самоскида MAN TGA 26.410 держномер НОМЕР_1 з двохосним причепом Kogel AWE 18 держномер AЕ6368ХО становила 52062кг, що на 12,062т, або 17,1 процентів, перевищує допустиму масу, передбачену пунктом 22.5 Правил дорожнього руху.
У колегії суддів відсутні підстави сумніватись в об'єктивності вимірювання. Комплекс технічних засобів автоматичного визначення вагових, габаритних та інших параметрів транспортного засобу в русі WAGA-WIM35 зав.№7 пройшов необхідні повірки та має чинні сертифікати відповідності (ас75-76), тобто відповідає вимогам законодавства про метрологію і метрологічну діяльність. Законодавством та технічними нормативами передбачена можливість визначення загальної маси вантажних автомобілів в русі в автоматичному режимі на сертифікованих комплексах технічних засобів автоматичного визначення вагових та габаритних параметрів транспортного засобу з одночасним визначенням відсотку перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм та формуванням постанови про адміністративне правопорушення. Формула розрахунку відсотку перевищення габаритно-вагових норм наведена в оскаржуваній постанові. При цьому будь-яких особливостей вимірювання в залежності від типу вантажу та його властивостей не передбачено. З огляду на викладене є безпідставними доводи позивачки про неправильні дані про величину перевищення маси автомобіля, процент перевищення, масу автомобіля в зв'язку з перевезенням олії. Наявна у цій справі інформація у вигляді метаданих сформована у відповідності до Порядку фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі, затвердженого Постановою КМУ №1174 від 27.12.2019 та повністю підтверджує вину ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 132-1 КУпАП.
Перевізник мав враховувати особливості вантажу при навантаженні перед виїздом на автомобільні дороги таким чином, щоб фактична маса автомобіля та навантаження на осі не перевищували максимально допустимих величин. Для таких випадків підпунктом 3 пункту 2 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого Постановою КМУ № 879 від 27.06.2007, передбачено відхилення від максимально допустимих параметрів на 2 відсотки.
Районним судом не взято до уваги, що в постанові у справі про адміністративне правопорушення вказані дата прийняття, дата та місце скоєння адміністративного правопорушення, марка автомобіля, обставини правопорушення в достатній мірі для його кваліфікації. Фактична маса автомобіля, номери осів автомобіля, величини навантаження, міжосьові відстані, кількість коліс, ширина, висота, довжина наведені в сформованих в автоматичному порядку метаданих, які долучені до матеріалів справи.
Наявна в матеріалах справи картка габаритно-вагового контролю містить вичерпний перелік відомостей про зафіксовані параметри, необхідні для встановлення складу та події адміністративного правопорушення, фотографії транспортного засобу в момент вчинення адміністративного правопорушення. Автоматична фіксація не передбачає здійснення розрахунків, складання інших документів. Усі вимірювання здійснені комплексом технічних засобів автоматичного визначення вагових, габаритних та інших параметрів транспортного засобу, інформація про який наведена в постанові.
Доводи позивачки що вона не була повідомлена про розгляд справи про адміністративне правопорушення є безпідставними. Статтями 249, 279-5 КУпАП передбачена можливість розгляду справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Крім того, відповідно до абзацу 1 пункту 3, абзацу 2 пункту 8 розділу ІІ Інструкції з оформлення уповноваженими посадовими особами Державної служби України з безпеки на транспорті матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані в автоматичному режимі, затвердженої Наказом Міністерства інфраструктури України №512 від 27.09.2021, під час опрацювання матеріалів інформаційного файлу та встановлення факту вчинення адміністративного правопорушення, розгляд якого віднесено до компетенції Державної служби України з безпеки на транспорті, уповноважена посадова особа виносить сформовану системою в автоматичному режимі постанову без складання протоколу про адміністративне правопорушення. Постанова, яку винесла уповноважена посадова особа, друкується з використанням засобів системи та протягом трьох робочих днів з дня її винесення передається національному оператору поштового зв'язку для доставлення на адресу місця реєстрації фізичної особи, місцезнаходження юридичної особи рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Згідно роздруківки форми 103 Укрпошти, постанова у справі про адміністративне правопорушення надіслана на адресу реєстрації ОСОБА_3 05.09.2022, що підтверджується поштовим штампом та штриховим кодовим ідентифікатором (ас78).
На переконання колегії суддів є правомірною постанова Старшого державного інспектора Відділу впровадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту реалізації державної політики та нагляду за безпекою на наземному транспорті Державної служби України з безпеки на транспорті Савченко В.О. серія АА №00000918 від 02.09.2022 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 2 статті 132-1 КУпАП у вигляді штрафу в сумі 17000гр.
Висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, що призвело до прийняття невірного рішення.
Керуючись статтями 157, 241 - 245, 272, 286, 315, 317, 321, 322 КАС України, суд
Апеляційну скаргу Державної служби України з безпеки на транспорті задовольнити.
Скасувати рішення Криничанського районного суду Дніпропетровської області від 20.06.2023 та прийняти нову постанову.
В задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити.
Постанова набирає законної сили з 29.04.2024 та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя А.В. Суховаров
судді О.В. Головко
судді Т.І. Ясенова