Рішення від 30.04.2024 по справі 420/36147/23

Справа № 420/36147/23

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 квітня 2024 року Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Левчук О.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за позовом державного підприємства “Одеська залізниця” до Головного управління ДПС у Кіровоградській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з даним позовом до суду та просить суд визнати протиправними та скасувати прийняті Головним управління ДПС в Кіровоградській області податкові повідомлення-рішення від 23.08.2023 № 6219/0406 про застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) у сумі 1020,00 грн. за порушення граничного строку подання податкової декларації з плати за землю за 2022 рік; від 23.08.2023 № 6220/0406 про застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) у сумі 1020,00 грн. за порушення граничного строку подання податкової декларації з плати за землю за 2022 рік.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що з огляду на те, що 21.02.2022, останній день строку подання податкових декларацій з плати за землю за 2022 рік, припав на вихідний день - неділю, останнім днем строку вважається понеділок 21.02.2022. Податкові декларації з плати за землю від 20.07.2022 № 2720 та № 2722 за 2022 рік були подані платником податку до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки 20.07.2022, тобто з порушенням строку, встановленого п. 49.20 ст. 49 ПК України. Факт порушення строку подання декларацій з плати за землю за 2022 рік позивачем визнається та не оспорюється. При цьому оспорюється застосування відповідачем штрафних санкцій. Перелік порушень податкового законодавства, за які контролюючим органом нараховуються штрафні санкції в період дії карантину на території України є вичерпним та не включає застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків подання декларацій з плати за землю. Постановою Кабінету Міністрів України "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARSCoV-2" від 11.03.2020 № 211 встановлено з 12.03.2020 на усій території України карантин, дія якого продовжувалась. Лише постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2023 № 651 та лише з 24 годин 00 хвилин 30.06.2023 на всій території України відмінено карантин, встановлений з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. З огляду на зазначене, у порушення п. 52-1 підрозділу 10 "Інші перехідні положення" розділу ХХ "Перехідні положення" ПК України відповідач неправомірно прийняв ППР від 04.01.2023 про застосування до позивача штрафних санкцій за порушення граничних строків подання декларацій з плати за землю за 2022 рік, оскільки порушення було допущенне 21.02.2022 під час дії карантину. Пункт 52-1 підрозділу 10 "Інші перехідні положення" розділу ХХ "Перехідні положення" ПК України діяв з моменту його внесення та до моменту закінчення карантину в Україні (30.06.2023), та за весь час не був скасований жодним законодавчим документом. Принцип незворотності дії в часі законів та інших нормативно - правових актів слід розуміти так, що той чи інший нормативно-правовий акт слід застосовувати у тій його редакції, що діяла на момент, коли відбувалась певна подія чи мав місце відповідний факт, щодо якого повинен бути застосований відповідний правовий акт. Законом № 2260 також не скасовано п. 52-1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ, яким запроваджено звільнення від санкцій за несвоєчасну реєстрації податкових накладних під час дії карантину з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), і ця норма була чинна на момент винесення оскаржуваного ППР та не зазнавала змін. До моменту настання граничного терміну подання декларацій з плати за землю за 2022 рік (21.02.2022) та за наявності у ПК України норми (п. 52-1 підрозділу 10 "Інші перехідні положення" розділу ХХ "Перехідні положення"), яка передбачає незастосування штрафних санкцій за порушення граничного терміну подання декларації у період з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, позивач не мав підстав передбачати виникнення у майбутньому можливості настання негативних наслідків та вчинення контролюючим органом дій щодо застосування до позивача штрафних санкцій на підставі норми, яка була прийнята Верховною радою 12.05.2022 та набрала чинності 27.05.2022 (п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" ПК України).

Представником відповідача Головного управління ДПС у Кіровоградській області до суду надано відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача просить відмовити в задоволенні позову та вказує, що ВІДОКРЕМЛЕНИМ СТРУКТУРНИМ ПІДРОЗДІЛОМ ЗНАМ'ЯНСЬКА ДИСТАНЦІЯ ЗАХИСНИХ ЛІСОНАСАДЖЕНЬ №3 ОДЕСЬКОЇ ЗАЛІЗНИЦІ подано податкову декларацію з плати за землю на 2022 рік від 20.07.2022 № 2720 Бобринецька територіальна громада та податкова декларація з плати за землю (земельний податок) на 2022 рік від 20.07.2022 року № 2722 Кетрисанівська територіальна громада з обранням податкового звітного періоду - рік (згідно до даних підсистеми «Обробка ПЗ та платежів» ІКС «Податковий блок»). З урахуванням вимог п. 49.20 ст.49 Податкового кодексу у 2022 році останній день такого подання припадав саме на 21 лютого. У зв'язку з набранням чинності Закону № 533-ІХ, штрафні (фінансові) санкції за несвоєчасне подання податкової звітності з плати за землю не застосовувались з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину. На момент останнього дня подання податкової звітності з плати за землю за 2022 рік (21 лютого 2022 року) норми Закону №533-ІХ були діючі. Проте необхідно, врахувати, що абзацом вісімнадцятим п.п.69.2 п.69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу, з урахуванням змін внесеним Законом №2260-ІХ, який набрав чинності 27.05.2022, визначено, що у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок до платників податків застосовується відповідальність згідно з цим Кодексом, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених п. п. 112.8.9 п. 112.8 ст. 112 цього Кодексу (вчинення діяння (дії або бездіяльності) внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажору), що звільняють від фінансової відповідальності. При цьому вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не застосовуються. Норми Закону № 533-ІХ щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних санкцій за порушення термінів декларування на період дії карантину не застосовується з 27.05.2022 на період дії воєнного стану. Таким чином, при поданні платниками звітних податкових декларацій з плати за землю на 2022 рік з 22.02.2022 по 26.05.2022 включно, штрафні санкції до них не застосовувались. Згідно до норм п.п. 69.1 п.69 підрозділу 10 Розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу зі змінами, внесеними Законом №2260- ІХ, платники до 20 липня 2022 року звільнялись від відповідальності за несвоєчасне подання податкової звітності з плати за землю за 2022 рік. Проте, даним підпунктом звільнено від відповідальності платників, у яких граничний термін подання податкової звітності припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до 1 червня 2022 року, а не з 21 лютого 2022 року (граничний термін подання податкової звітності з плати за землю в 2022 році з урахуванням норм п. 286.2 ст. 286 та п. 49.20 ст. 49 Податкового кодексу). 20 липня 2022 року - це граничний термін подання звітності з плати за землю виключно для тих платників, які у 2022 році обрали місячний звітний (податковий) період. Крім того, ця дата стосується лише періодів - лютий - травень 2022 року та при умові подання звітності після 26.05.2022 (зупинення мораторію на застосування штрафних санкцій за порушення термінів декларування на період дії карантину з метою запобігання поширенню COVID-19).

Ухвалою суду від 10 січня 2024 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвалою суду від 11 березня 2024 року витребувано від Головного управління ДПС у Кіровоградській області інформацію та належним чином завірені копії документів щодо дати подання ДП “Одеська залізниця” податкових декларацій плати за землю (юридичні особи) за 2022 рік від 20.07.2022 року № 2720, № 2722, та зупинено провадження по справі № 420/36147/23 для одержання витребуваних документів.

Ухвалою суду від 30 квітня 2024 року поновлено провадження по справі.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши надані докази, суд встановив наступне.

Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 18.02.1998 року проведено державну реєстрацію державного підприємства “Одеська залізниця” (код ЄДРПОУ 01071315).

20 липня 2022 року ДП “Одеська залізниця” подано до контролюючого органу податкові декларації плати за землю № 2720 та № 2722 за 2022 рік (а.с. 123-128, 130-133).

21 липня 2023 року Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області складено акт про результати камеральної перевірки щодо несвоєчасного подання податкової звітності з плати за землю за 2022 рік Відокремленим структурним підрозділом Знам'янська дистанція захисних лісонасаджень № 3 Одеської залізниці за 2022 рік № 5414/11-28-04-06-01/01071930, яким встановлено несвоєчасне подання податкових декларацій плати за землю (юридичні особи) за 2022 рік від 20.07.2022 року, а саме № 2720, № 2722, граничний строк подання - 21.02.2022 року, дата фактичного подання - 20.07.2023 року, відповідальність передбачена п. 120.1 ст. 120 ПК України (а.с. 18, 73-74).

04 серпня 2023 року ДП “Одеська залізниця” подано заперечення на акт перевірки № 5414/11-28-04-06-01/01071930 від 21.07.2023 року, на які листом від 17.08.2023 року № 7777/6/11-28-04-06-05 повідомлено, що заперечення будуть враховані при винесенні податкового повідомлення-рішення (а.с. 19-21, 82-86).

17 серпня 2023 року Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області складено висновок № 105/11-28-04-06/01071930, яким висновки акту перевірки залишено без змін (а.с. 90-94).

23 серпня 2023 року Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області прийнято податкове повідомлення-рішення № 6219/0406, яким застосовано до ДП “Одеська залізниця” штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 1020,00 грн., № 6220/0406 яким застосовано до ДП “Одеська залізниця” штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 1020,00 грн. (а.с. 22-25, 95-97, 114-116).

11 вересня 2023 року ДП “Одеська залізниця” подано скаргу на податкові повідомлення-рішення від 23.08.2023 року № 6219/0406, № 6220/0406, яка рішенням ДПС України від 09.11.2023 року залишена без задоволення, а податкові повідомлення-рішення без змін (а.с. 26-30, 98-113).

Згідно пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, мають право, зокрема, проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Відповідно до пп. 76.3 ст. 76 ПК України камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання. Камеральна перевірка з інших питань проводиться з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу.

Згідно п. 286.2 ст. 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Відповідно до п. 49.1 ст. 49 ПК України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Згідно п. 49.20 ст. 49 ПК України (в редакції, чинній на дату виникнення спірних правовідносин) якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Граничні строки подання податкової декларації можуть бути збільшені за правилами та на підставах, які передбачені цим Кодексом.

Відповідно до п. 120.1 ст. 120 ПК України неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до пункту 49.2 статті 49 цього Кодексу) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, платежі, контроль за сплатою яких покладено на контролюючі органи, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов'язок подання якої до контролюючих органів передбачено цим Кодексом, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 340 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами) з 19.12.2020 року до 30.04.2023 року на території України карантин, продовживши дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та від 22 липня 2020 року №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Отже, штрафні санкції за порушення строків подання звітності з плати за землю у період з 01.03.2020 року і до останнього календарного дня місяця (включно), в якому завершується дія карантину не застосовуються.

Разом з тим, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» від 12 травня 2022 року №2260-IX (далі - Закон №2260), який набрав чинності 27.05.2022 року, внесено зміни до пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, згідно з яким тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №2102-IX, установлено особливості для справляння податків і зборів.

Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» №64/2022 від 24.02.2022 року в Україні введено воєнний стан, який на підставі Указів Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжувався та станом на час розгляду справи триває.

Згідно абз.18 п.69.2 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України (в редакції, чинній на момент винесення спірних податкових повідомлень-рішень) у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок до платників податків застосовується відповідальність згідно з цим Кодексом, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підпунктом 112.8.9 пункту 112.8 статті 112 цього Кодексу, що звільняють від фінансової відповідальності. При цьому вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не застосовуються.

В той же час, відповідно до абз. 1, 3 пп.69.1 п.69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент винесення спірних податкових повідомлень-рішень) у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності та/або документів (повідомлень), у тому числі передбачених статтями 39 і 39-2, пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов'язковим виконанням таких обов'язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати обов'язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов'язків щодо:

- реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 15 липня 2022 року; реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 20 липня 2022 року;

- подання звітності, у тому числі передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, за звітні (податкові) періоди - 2021 рік (для звітності, що подається за річний звітний (податковий) період), граничний термін подання якої припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до 1 червня 2022 року, I квартал 2022 року (для звітності, що подається за квартальний звітний (податковий) період) та звітності за лютий - травень 2022 року (для звітності, що подається за місячний звітний (податковий) період), за умови подання такої звітності до контролюючого органу не пізніше 20 липня 2022 року;

- строків сплати податків та зборів за звітні (податкові) періоди - 2021 рік (для річного звітного (податкового) періоду), I квартал 2022 року (для квартального звітного (податкового) періоду), січень - травень 2022 року (для місячного звітного (податкового) періоду), за умови їх сплати не пізніше 1 серпня 2022 року (для сплати податку на доходи фізичних осіб та/або військового збору - не пізніше 31 грудня 2022 року); строків сплати грошових зобов'язань, визначених контролюючими органами, граничний строк сплати яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до 1 червня 2022 року, за умови їх сплати не пізніше 1 серпня 2022 року.

Таким чином, Законом №2260-ІХ, який набрав чинності 27.05.2022, поновлено відповідальність платників податків у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок згідно з Кодексом, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підпунктом 112.8.9 пункту 112.8 статті 112 Кодексу, що звільняють від фінансової відповідальності.

При цьому, Закон №2260-IX підпункт 69.2 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України доповнив положеннями, відповідно до яких у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок до платників податків застосовується відповідальність згідно з цим Кодексом, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підпунктом 112.8.9 пункту 112.8 статті 112 цього Кодексу, що звільняють від фінансової відповідальності. При цьому вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не застосовуються.

Отже, з 27 травня 2022 року припинили застосовуватися положення законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, які поширювалися на правовідносини, що врегульовувались пунктом 52-1 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України.

При цьому, виходячи з приписів підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, які застосовуються з 27.05.2022, враховуючи внесені Законом № 2836-ІХ зміни, для платників податків, які мають можливість своєчасно виконувати обов'язки, 20 липня 2022 року вважається останнім (граничним) днем подання звітності, що подається за місячний звітний (податковий) період, за звітні (податкові) періоди лютий - травень 2022 року.

Разом з тим, на податкові накладні плати за землю (юридичні особи) за 2022 рік від 20.07.2022 року № 2720, № 2722, строк подання яких припадав на 21.02.2022 року, не розповсюджуються приписи пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України щодо звільнення від фінансової відповідальності.

В той же час, приписи ст. 120 ПК України передбачаються застосування до платника податків штрафних санкцій не в залежності від терміну такого порушення (строку подання декларацій в календарному визначенні), а в залежності від факту неподання або несвоєчасного подання податкових декларацій (розрахунків) або іншої звітності.

Суд вважає неспроможними посилання позивача на висновки, викладені в постановах апеляційного суду, оскільки відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

За таких підстав, суд дійшов висновку, що при прийнятті оскаржуваних податкових повідомлень-рішень від 23.08.2023 № 6219/0406, № 6220/0406 Головне управління ДПС у Кіровоградській області діяло на підставі приписів Податкового кодексу України та у межах своїх повноважень, а тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.

Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

На підставі вищевикладеного, розглянувши справу в межах позовних вимог на підставі наданих сторонами доказів, з урахуванням встановлених обставин, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 12, 77, 90, 132, 139, 242-246, 250, 255 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Відмовити в задоволенні адміністративного позову державного підприємства “Одеська залізниця” (код ЄДРПОУ 01071315, адреса місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Пантелеймонівська, 19) до Головного управління ДПС у Кіровоградській області (код ЄДРПОУ 43995486, адреса місцезнаходження: 25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 5) про визнання протиправними та скасування прийнятих Головним управління ДПС в Кіровоградській області податкових повідомлень-рішень від 23.08.2023 № 6219/0406 про застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) у сумі 1020,00 грн. за порушення граничного строку подання податкової декларації з плати за землю за 2022 рік; від 23.08.2023 № 6220/0406 про застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) у сумі 1020,00 грн. за порушення граничного строку подання податкової декларації з плати за землю за 2022 рік, в повному обсязі.

Рішення може бути оскаржено в порядку та в строки встановлені ст. ст. 295, 297 КАС України.

Рішення набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 255 КАС України.

Суддя О.А. Левчук

.