308/6753/24
29.04.2024 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Данко В.Й., розглянувши матеріали Ужгородського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , оператора ЧПК Турбогаз
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44 ч.1 КУпАП,-
03.04.2024 року слідчим було закрито кримінальне провадження відносно гр. ОСОБА_1 , у якого 25.03.2024 року близько 12 год. 16 хв. за адресою м. Ужгород, вул. Легоцького, буд. 76 було виявлено паперовий згорток із речовиною рослинного походження, яка згідно висновку експерта є особливо небезпечним наркотичним засобом - канабісом, масою 0,5385 г, без мети збуту. Своїми діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.44 КпАП України.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомлений про час та місце слухання справи. А тому розгляд справи проводиться за його відсутності.
Згідно з приписами ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
За правилами ст. ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.
Таким чином вина правопорушника підтверджується Протоколом Серії ВАВ № 942000 від 08.04.2024 року, Висновком експерта №СЕ-19/107-24/3522-НЗПРАП від 29.03.2024 року, протоколом огляду місця події від 25.03.2024 року, Постановою про закриття кримінального провадження та іншими матеріалами справи.
Згідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи
Дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку, що своїми діями гр. ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.44 КУпАП, а саме, незаконне зберігання наркотичних засобів без мети збуту в невеликих розмірах.
Дії ОСОБА_1 за ознаками ч. 1 ст. 44 КУпАП кваліфіковані правильно.
При призначенні адміністративного стягнення суд виходить із змісту ст. 33 КУпАП і враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Враховуючи вищенаведене, приходжу до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення, що передбачене санкцією ст. 44 КУпАПу вигляді штрафу.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 44, 283-285, 287, 291, 294 КУпАП,
ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер суду невідомий), мешканця АДРЕСА_1 , визнати винним за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу в розмірі 850/вісімсот п'ятдесят/грн.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер суду невідомий), мешканця АДРЕСА_1 , на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 605/шістсот п'ять/грн. 60 коп.
Строк звернення постанови для виконання - три місяці з дня винесення постанови.
На постанову може бути подана апеляція на протязі десяти днів до Закарпатського апеляційного суду.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду: В.Й. Данко