Виноградівський районний суд Закарпатської області
_______________________________________________________________ Справа № 299/2779/24
30.04.2024 року м.Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Трагнюк В.Р., ознайомившись в порядку підготовки до розгляду зі справою відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , за ч.5 ст.122 КУпАП,
До Виноградівського районного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серія ААД № 657903 за ч.5 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).
Згідно статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Ч. 5 статті ст.122 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення, передбачені частинами першою - четвертою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки, а саме: примусили інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів щодо забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян.
Зазначений протокол не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, оскільки у протоколі про адміністративне правопорушення не конкретно зазначено місце вчинення правопорушення, лише зазначені населений пункт та вулиця, при цьому не вказано де саме на цій вулиці вчинено зазначене адміністративне правопорушення, не вказано потерпілого та яким транспортним засобом той керував (марку, реєстраційний номер транспортного засобу), не викладено повністю суть адміністративного правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілого, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та потерпілої особи, інші відомості, необхідні для вирішення справи, тощо.
Таким чином інформація щодо обставин вчинення адміністративного правопорушення є істотною для встановлення наявності складу адміністративного правопорушення.
Частиною 2 статті 251 КУпАП передбачено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Зазначені недоліки позбавляють суд всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати всі обставини даної справи, вирішити її в точній відповідності з законом, у зв'язку з чим справа підлягає поверненню для належного до оформлення.
Відповідно до вимог та керуючись ст.ст.124,256 КУпАП,-
Адміністративну справу про притягнення до адмінвідповідальності ОСОБА_1 за ч.5 ст.122 КУпАП повернути до відділення поліції № 1 Берегівського РВП ГУ НП в Закарпатській області для організації приведення їх у відповідальність до вимог, передбачених ст. 256 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В. Р. Трагнюк