25.04.2024 Справа № 469/570/24
3/469/429/24
25 квітня 2024 року смт.Березанка
Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Гапоненко Н.О., за участі секретаря судового засідання Потриваєвої М.А., розглянувши матеріали, що надійшли від Миколаївського районного управління поліції ГУНП в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працює,
за ч.5 ст.126 КУпАП , -
встановила:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №582204 від 06 квітня 2024 року, ОСОБА_1 притягається до адміністративної відповідальності за те, що він 06 квітня 2024 року о 16.55 год. на 2 км. автодороги О150303 Миколаївського району Миколаївської області керував транспортним засобом ВАЗ 21043, державний номерний знак НОМЕР_1 , не маючи права керування транспортним засобом, тобто без посвідчення водія відповідної категорії повторно протягом року, притягався до адміністративної відповідальності 15 жовтня 2023 року постановою серії БАА 970489 за ч.4 ст.126 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлений. При складенні протоколу про адміністративне правопорушення на окремому аркуші надав письмове пояснення про те, що посвідчення водія на право керування автомобілем ніколи не отримував.
Оскільки правилами ст.268 КУпАП не передбачено розгляд справ зазначеної категорії за обов"язкової участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, розгляд справи проведено судом без участі вказаної особи.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
ОСОБА_1 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.126 КУпАП, тобто за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, вчинене повторно протягом року.
На підтвердження вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП, крім його пояснень про керування автомобілем та неотримання ним посвідчення водія, до протоколу про адміністративне правопорушення додано копію паспорта громадянина України, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, матеріали про складення щодо ОСОБА_1 протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, копію постанови від 06 квітня 2024 року про накладення адміністративного стягнення за порушення, передбачене ч.1 ст.126 КУпАП.
Відомості з бази даних МВС України про отримання чи неотримання ОСОБА_1 посвідчення водія відповідної категорії, а також копію постанови, якою ОСОБА_1 визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.ч.2-4 ст.126 КУпАП протягом року до дня складення протоколу про адміністративне правопорушення, наданого на розгляд суду, суду не надано.
Суд не має повноважень збирати докази у справі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.62 Конституції України, обвинувачення не може грунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
За таких обставин суд приходить до висновку про відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП, оскільки у судовому засіданні не доведено обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, тому провадження у справі підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП у зв"язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 252, 280, 283, п.3 ч.1 ст.284, п.1 ст.247 КУпАП, суддя -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Березанський районний суд Миколаївської області особою, щодо якої її винесено, її захисником або законним представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: