23.04.2024 Справа №607/6979/24 Провадження №3/607/3407/2024
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Базан Л.Т., розглянувши матеріали, які надійшли з ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, військовослужбовця, радіотелефоніста відділення зв'язку взводу зв'язку ВЧ НОМЕР_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 ,
за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Відповідно до протоколу про військове адміністративне правопорушення ЛВТ №19 від 23.03.2024, солдат військової служби за мобілізацією ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем - радіотелефоніст відділення зв'язку взводу зв'язку ВЧ НОМЕР_1 , в умовах особливого періоду, 22 березня 2024 року о 17 год. 10хв. перебував на території військової частини НОМЕР_1 за адресою АДРЕСА_2 з явними ознаками алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння був проведений в ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_3 ) із застосування спеціального технічного засобу приладу «Алконт-М» №00239-15, результат 2,35 проміле тест №668, однак з даним результатом ОСОБА_1 не погодився, тому огляд проводився в КНП ТОМЦСНЗ ТОР (м. Тернопіль вул. Тролейбусна, 14), результат 2,12 проміле, виписка №61 від 22.03.2024. Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст. 172-20 КУпАП.
У судове засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , не з'явився, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи. Про причини неявки суд не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи не подав, що відповідно до положень ст.268 КУпАП не перешкоджає її розгляду.
Разом з тим, вина ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення доведена матеріалами справи, що були дослідженими та проаналізованими в судовому засіданні, а саме: даними, які містяться в протоколі про військове адміністративні правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП ЛВТ №19 від 23.03.2024; актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів №12 від 22.03.2024; результатом приладу «Алконт-М» №00239-15, тест №668 результат огляду ОСОБА_1 2,35 проміле; направленням на огляд затриманого з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння КНП ТОМЦСНЗ ТОР від 22.03.2024; випискою із медичної карти амбулаторного хворого ОСОБА_1 №61 від 22.03.2024, результат огляду 2,12 проміле; рапортом начальника патруля ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_2 від 22.03.2024, патрульного ОСОБА_3 від 22.03.2024; письмовими поясненнями ОСОБА_4 , ОСОБА_5 від 23.03.2024; витягами з наказу командира вч НОМЕР_1 №2 від 26.02.2024, №118 від 28.04.2024, №84 від 24.03.2024; військовим квитком ОСОБА_1 серії НОМЕР_2 виданим 09.06.1992.
За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто поява військовслужбовців на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, вчинене в умовах особливого періоду і тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.
При накладенні адміністративного стягнення, беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, обставини справи, особу порушника, ступінь вини, вважаю, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
При цьому, суд зазначає, що згідно з п. 12 ч. 1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» військовослужбовці, у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків - звільнені від сплати судового збору, а тому при розгляді даної справи, судовий збір з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності не стягується.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 36, 40-1, 172-20, 280, 283, 284, 294,326 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Штраф має бути сплачений ОСОБА_1 не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 стягується подвійний штраф в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 (тридцять чотири тисячі гривень) в дохід держави.
Головуючий суддяЛ. Т. Базан