Ухвала від 29.04.2024 по справі 333/2651/24

Єдиний унікальний номер справи 333/2651/24

Номер провадження 1-в/333/104/24

УХВАЛА

іменем України

29 квітня 2024 року місто Запоріжжя

Комунарський районний суд міста Запоріжжя

у складі: за участю: головуючого - судді секретаря судового засідання інспектор сектору превенції ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі Комунарського районного суду м. Запоріжжя, подання т.в.о. начальника відділу поліції №4 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області НПУ полковника поліції ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 , -

ВСТАНОВИВ:

До Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшло т.в.о. начальника відділу поліції №4 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області НПУ полковника поліції ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .

Зазначене подання обґрунтовано тим, що ОСОБА_5 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуває на профілактичному обліку в Відділі поліції N?4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області з 10.05.2022 року по теперішній час. Після звільнення у відношенні ОСОБА_5 , адміністративний нагляд не встановлювався. Дата погашення судимості 10.05.2030 р. У даний час перебуває під формальним наглядом.

Під час перебування під формально-адміністративним наглядом вчинив адміністративні та кримінальні правопорушення, передбачені:

??ст.. 173-2 ч.1 КУпАП України від 11.11.2023 року;

??копія ТЗПСКА N?297243 від 11.11.2023 року;

??ст.. 178 ч.1 КУпАП України від 10.03.2024 року;

??копія ЄО N?25 від 01.01.2023;

??копія ЄО N?21630 від 11.11.2023;

На теперішній час ці факти викликають занепокоєння, поведінка ОСОБА_5 , свідчить про те, що він вперто не бажає ставати на шлях виправлення.

Враховуючи те, що останній був засуджений за ч. 1 ст. 121, ч. 1 ст. 115 КК України, він потребує з боку працівників поліції подальших примусових заходів спостереження і контролю за його поведінкою.

В судовому засіданні інспектор сектору превенції ОСОБА_3 підтримала подання з підстав, викладених у ньому, та просила суд його задовольнити.

ОСОБА_5 в судове засідання не з'явився про день ,час та місце слухання справи був повідомлений своєчасно та належним чином, причини неявки суду не відомі. В попередньому судовому засіданні не заперечував проти подання.

Вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали подання, суд приходить до висновку про його задоволення з наступних підстав.

Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Згідно з п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставою для встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, вказаних вище, є матеріали органів Національної поліції.

Статтею 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного у місті суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Згідно з ст.7 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд здійснюється поліцією. Працівники поліції зобов'язані систематично контролювати поведінку цих осіб, запобігати порушенням ними громадського порядку та прав інших громадян і припиняти їх, проводити розшук осіб, які уникають адміністративного нагляду.

Пунктом 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» від 28.03.1986 року №3 передбачено, що перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.

Судом встановлено, наступне.

Так, відповідно до довідок з АРМОР, ОСОБА_5 неодноразово був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП від 11.11.2023 року, ч.1 ст. 178 КУпАП України від 10.03.2024 року. Також

З огляду на те, що ОСОБА_5 , після звільнення з місця позбавлення волі, як вбачається з досліджених в судовому засіданні доказів, на шлях виправлення не став, притягувався до адміністративної відповідальності, суд приходить до висновку про задоволення подання та встановлення відносно ОСОБА_5 адміністративного нагляду.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 369, 370, 372 КПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання т.в.о. начальника відділу поліції №4 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області НПУ полковника поліції ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 - задовольнити.

Встановити відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на 1 рік з наступними обмеженнями адміністративного нагляду:

-Заборони виїзду за межі населеного пункту (місця проживання) з особистих справ без дозволу посадових осіб, які здійснюють адміністративний нагляд.

-???Зобов?язати явкою на реєстрацію в відділі поліції (за місцем проживання) в призначений день два рази на місяць протягом терміну адміністративного нагляду.

-Не залишати місце мешкання з 23-00 годин до 05-00 годин наступного дня.

І наступні правила:

-???Прибувати по виклику поліції у вказаний строк і давати усні і письмові пояснення з питань, пов?язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.

-???Повідомляти працівникам поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця проживання, роботи, а також про виїзд за межі населеного пункту службових справах.

-У разі від?їзду в особистих справах з дозволу поліції в інший населений пункт і перебування там більше доби, зареєструватися в місцевому органі внутрішніх справ.

-Реєстрація у Відділі поліції N?4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області два рази на місяць.

Контроль за здійсненням адміністративного нагляду покласти на відділ поліції №4 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області НПУ.

Ухвала суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом семи днів з моменту її проголошення.

Суддя Комунарського районного суду

міста Запоріжжя ОСОБА_1