18 квітня 2024 року м. Дніпросправа № 340/4250/23
Третій апеляційний адміністративний суд
у складі колегії суддів: головуючого - судді Дурасової Ю.В. (доповідач),
суддів: Божко Л.А., Лукманової О.М.,
секретар судового засідання Бендес А.Г.
за участю представника позивача Тарасенко Д.Ю.
представника відповідача Житняка Д.Ю.
розглянувши в режимі відеоконференції в м. Дніпрі апеляційну скаргу ОСОБА_1
на рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 08.01.2024 року (головуючий суддя Момонт Г.М.)
в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до відповідача Управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області, правонаступником якого є Центрально-південне міжрегіональне управління Державної міграційної служби, про визнання протиправним та скасування рішення,-
Позивачка, ОСОБА_1 , звернулася 20.06.2023 до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Управління державної міграційної служби України у Кіровоградській області, в якому просила:
- визнати протиправним та скасувати рішення Управління державної міграційної служби України у Кіровоградській області від 02.05.2023 року про скасування рішення Управління державної міграційної служби України у Вінницькій області від 02.04.2021 про оформлення ОСОБА_1 громадянства України за територіальним походженням.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 08.04.2021 р. ОСОБА_1 набула громадянство України на підставі ч.1 ст.8 Закону України «Про громадянство України». На підтвердження набуття громадянства України ОСОБА_1 видано довідку на тимчасове посвідчення громадянина України серії НОМЕР_1 з терміном дії до 02.04.2023 р. При цьому ОСОБА_1 зобов'язалася протягом двох років припинити громадянство російської федерації та надати відповідні документи на підтвердження припинення. Після отримання тимчасового посвідчення позивачка почала збирати документи про вихід з громадянства рф, зокрема отримала довідку про відсутність заборгованості по податках, а також знялася із зареєстрованого місця проживання в рф. Однак, записатися на прийом до посольства рф позивачка не могла через запроваджені карантинні обмеження. Після 24.02.2022 року консульські установи рф на території України не функціонують, що позбавило позивачку можливості реалізувати свої обов'язки щодо припинення громадянства рф вчасно. Вважає протиправним рішення Управління державної міграційної служби України у Кіровоградській області від 02.05.2023 року про скасування рішення Управління державної міграційної служби України у Вінницькій області від 02.04.2021 про оформлення ОСОБА_1 громадянства України за територіальним походженням.
Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 08.01.2024 року у задоволенні позову відмовлено.
Рішення суду першої інстанції мотивоване тим, що оскільки рішення про оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням ОСОБА_1 прийнято 02.04.2021 р., то позивачка повинна була до 02.04.2023 року припинити іноземне громадянство та подати відповідачу документ про припинення громадянства рф. Однак позивачка не виконала встановленого обов'язку протягом 2-х років. Не надано доказів щодо припинення громадянства рф, не надано доказів повідомлення відповідача про існування незалежних від неї причин неотримання документа про припинення іноземного громадянства.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, позивачкою подано апеляційну скаргу, в якій просить рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення, яким позов задовольнити.
Вказує, що Відповідач протиправно не перевірив наявність чи відсутність незалежної від особи причини неотримання документа про припинення іноземного громадянства, у зв'язку з чим виніс протиправне рішення, яке і оскаржується Позивачкою. Відповідач знав про наявність відповідної обставини, але помилково не вважав її такою, що вважається незалежної від особи причини неотримання документа про припинення іноземного громадянства в розумінні Закону України «Про громадянство України». Посилається на ст. 16 Європейської конвенції про громадянство, ратифікованою Україною із застереженням та заявою Законом N163-V ( 163-16 ) від 20.09.2006, відповідно до якого Держава-учасниця не може зумовлювати набуття або збереження її громадянства відмовою від іншого громадянства або його втратою, якщо така відмова чи втрата є неможливою або не може розумно вимагатися. Зазначає, що в даному випадку втрата громадянства рф є неможливою.
Центрально-південним міжрегіональним управлінням Державної міграційної служби подано клопотання про заміну відповідача Управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області на правонаступника Центрально-південне міжрегіональне управління Державної міграційної служби, в якому вказує, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №569 від 06.06.2023 установлено, що Центрально-південне міжрегіональне управління Державної міграційної служби є правонаступником майна, прав та обов'язків Управління Державної міграційної служби в Кіровоградській області та Управління Державної міграційної служби в Черкаській області.
Розглянувши клопотання Центрально-південного міжрегіонального управління Державної міграційної служби про заміну відповідача у справі, колегія суддів апеляційної інстанції вважає, що клопотання підлягає задоволенню, тому здійснено заміну відповідача Управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області правонаступником Центрально-південним міжрегіональним управлінням Державної міграційної служби.
Також відповідачем подано відзив на апеляційну скаргу. Просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.
В судовому засіданні представники позивача та відповідача підтримали свої позиції щодо рішення суду першої інстанції.
Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів апеляційної інстанції виходить з наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що 02.02.2021 року ОСОБА_1 подано до Фортечного районного відділу у м. Кропивницькому Управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області заяву про оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням відповідно до частини 1 статті 8 Закону України «Про громадянство України», у зв'язку із народженням на території України до 24 серпня 1991 року батька (а.с.48-49).
До заяви додано: копії паспорта, свідоцтва про народження, свідоцтва про народження батька, зобов'язання припинити іноземне громадянство.
Відповідно до зобов'язання припинити іноземне громадянство від 02.02.2021 р. ОСОБА_1 , громадянка рф, зобов'язалася протягом двох років з моменту набуття нею громадянства України припинити громадянство рф і подати до органу, що видав їй тимчасове посвідчення громадянина України, документ про припинення громадянства рф, виданий уповноваженим на те органом цієї держави. У разі неотримання нею з незалежних від неї причин документа про припинення громадянства рф зобов'язалася подати декларацію про відмову від громадянства цієї держави і повернути національний паспорт громадянина рф до уповноваженого органу цієї держави (а.с.13, зі зворотного боку).
Начальником Фортечного РВ у м. Кропивницькому УДМС України в Кіровоградській області прийнято рішення, затверджене 02.04.2021 р. т.в.о. начальника Управління ДМС України в Кіровоградській області, про оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням відповідно до частини першої статті 8 Закону України «Про громадянство України» ОСОБА_1 (а.с.50).
08.04.2021 р. ОСОБА_1 видано тимчасове посвідчення громадянина України НОМЕР_1 строком дії до 02.04.2023 р. (а.с.6, 52).
Під час подання заяви про набуття громадянства України разом із необхідними документами ОСОБА_1 подала зобов'язання припинити громадянство російської федерації протягом двох років з моменту набуття українського громадянства.
Головним спеціалістом відділу з питань громадянства, паспортизації, реєстрації та еміграції УДМС у Кіровоградській області 02.05.2023 р. підготовлено подання про скасування рішення про оформлення набуття громадянства України ОСОБА_1 згідно зі статтею 21 Закону України «Про громадянство України» - подання неправдивих відомостей щодо припинення громадянства російської федерації протягом 2 років з моменту набуття громадянства України (а.с.53).
Начальником УДМС у Кіровоградській області оформлено довідку про наявність підстав для скасування рішення про оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням №3501.3/5658-23 від 02.05.2023 р. відповідно до змісту якої громадянка України ОСОБА_1 набула громадянство України за територіальним походженням на підставі статті 8 Закону України «Про громадянство України» унаслідок подання свідомо неправдивих відомостей, а саме: не виконала подане відповідно до частини п'ятої статті 8 Закону України «Про громадянство України» зобов'язання припинити іноземне громадянство протягом 2 років з моменту набуття громадянства України, а незалежних від особи причин неотримання документа про припинення іноземного громадянства немає (а.с.13).
02.05.2023 р. начальником УДМС у Кіровоградській області затверджено рішення відповідно до змісту якого рішення Управління ДМС України в Кіровоградській області від 02.квітня 2021 року про набуття громадянства України за територіальним походженням відповідно до частини 1 статті 8 Закону України «Про громадянство України» ОСОБА_1 скасовано у зв'язку з тим, що громадянство України було набуто унаслідок подання свідомо неправдивих відомостей - невиконання поданого зобов'язання про припинення іноземного громадянства (а.с.10, 54).
Управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області листом №3501.3-2351/33-1-23 від 03.05.2023 р. повідомило ОСОБА_1 , що 02.05.2023 р. рішенням УДМС у Кіровоградській області скасовано рішення УДМС України в Кіровоградській області від 02.04.2021 р. щодо оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням відповідно до частини 1 статті 8 Закону України «Про громадянство України» у зв'язку з тим, що вона не виконала подане зобов'язання припинити громадянство російської федерації протягом 2 років з моменту набуття громадянства України. Повідомлено про необхідність здати до Фортечного відділу у місті Кропивницькому УДМС у Кіровоградській області тимчасове посвідчення громадянина України та довідку про реєстрацію особи громадянином України (а.с.7).
Суд першої інстанції у задоволенні позову відмовив.
Досліджуючи правильність прийняття судом першої інстанції рішення в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів апеляційної інстанції вважає за необхідне дослідити ряд норм законодавства, що регулюють дані правовідносини та обставини справи.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що до даних правовідносин слід застосовувати норми Конституції України, Закону України «Про громадянство України» від 18.01.2001 р. №2235-III.
Так, стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Отже, суб'єкти владних повноважень (до яких відноситься відповідач) мають діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином межі дій відповідача чітко визначені Конституцією та законами України.
Правовий зміст громадянства України, підстави і порядок його набуття та припинення, повноваження органів державної влади, що беруть участь у вирішенні питань громадянства України, порядок оскарження рішень з питань громадянства, дій чи бездіяльності органів державної влади, їх посадових і службових осіб визначені Законом України «Про громадянство України» від 18.01.2001 р. №2235-III.
У розумінні статті 1 Закону України «Про громадянство України» (№2235-III) громадянство України - правовий зв'язок між фізичною особою і Україною, що знаходить свій вияв у їх взаємних правах та обов'язках;
громадянин України - особа, яка набула громадянство України в порядку, передбаченому законами України та міжнародними договорами України;
зобов'язання припинити іноземне громадянство - письмово оформлена заява іноземця про те, що в разі набуття громадянства України він припинить громадянство (підданство) іншої держави або громадянства (підданства) інших держав і протягом двох років з моменту набуття ним громадянства України подасть документ про припинення громадянства (підданства) іншої держави або громадянств (підданств) інших держав до органу, що видав йому тимчасове посвідчення громадянина України;
незалежна від особи причина неотримання документа про припинення іноземного громадянства (підданства) - невидача особі, в якої уповноважені органи держави її громадянства (підданства) прийняли клопотання про припинення іноземного громадянства (підданства), уповноваженим органом такої держави документа про припинення громадянства (підданства) особи у встановлений законодавством іноземної держави строк (крім випадків, коли особі було відмовлено у припиненні громадянства (підданства) чи протягом двох років з дня подання клопотання, якщо строк не встановлено, або відсутність у законодавстві іноземної держави процедури припинення її громадянства (підданства) за ініціативою особи чи нездійснення такої процедури.
Частинами 1, 2, 5 ст.8 Закону України «Про громадянство України» (№2235-III) передбачено, що особа (іноземець або особа без громадянства), яка сама чи хоча б один із її батьків або її дід чи баба, прадід чи прабаба, або її рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра, син чи дочка, онук чи онука народилися або постійно проживали до 24.08.1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України «Про правонаступництво України», або яка сама чи хоча б один із її батьків або її дід чи баба, прадід чи прабаба, або її рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра народилися або постійно проживали на інших територіях, що входили на момент їх народження або під час їх постійного проживання до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР), а також її неповнолітні діти мають право на набуття громадянства України за територіальним походженням.
Для оформлення набуття громадянства України в установленому порядку разом із заявою (клопотанням) про набуття громадянства України подається: особою без громадянства - декларація про відсутність іноземного громадянства; іноземцем - зобов'язання припинити іноземне громадянство.
Іноземці, які подали зобов'язання припинити іноземне громадянство (підданство), повинні подати документ про це, виданий уповноваженим органом відповідної держави, до уповноваженого органу України протягом двох років з моменту реєстрації їх громадянами України.
Іноземці, які мають усі передбачені законодавством цієї держави підстави для отримання документа про припинення громадянства (підданства), але з незалежних від них причин не можуть отримати його, подають декларацію про відмову від іноземного громадянства.
В силу ч.1 ст.21 Закону України «Про громадянство України» (№2235-III), у редакції, чинній на час прийняття оскаржуваного рішення відповідача, рішення про оформлення набуття громадянства України скасовується, якщо особа набула громадянство України відповідно до статей 7, 8, 10-13, 15 цього Закону внаслідок подання неправдивих відомостей або фальшивих документів, приховування особою будь-якого суттєвого факту, за наявності якого особа не може набути громадянство України, у тому числі невиконання зобов'язання, взятого особою у зобов'язанні припинити іноземне громадянство (підданство), в декларації про відмову від іноземного громадянства або в декларації про відсутність іноземного громадянства.
Указом Президента України від 27.03.2001 р. №215 затверджено Порядок провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень (Порядок №215), яким визначено перелік документів, які подаються для встановлення, оформлення та перевірки належності до громадянства України, прийняття до громадянства України, оформлення набуття громадянства України, припинення громадянства України, скасування рішень про оформлення набуття громадянства України, а також процедуру подання цих документів та провадження за ними, виконання прийнятих рішень з питань громадянства України.
Згідно з п.92 Порядку №215 територіальні органи Державної міграційної служби України приймають рішення про оформлення набуття громадянства України:
за народженням; за територіальним походженням;
внаслідок поновлення у громадянстві;
внаслідок усиновлення;
внаслідок встановлення над дитиною опіки чи піклування, влаштування дитини в дитячий заклад чи заклад охорони здоров'я, в дитячий будинок сімейного типу чи прийомну сім'ю або передачі на виховання в сім'ю патронатного вихователя;
внаслідок встановлення над особою, визнаною судом недієздатною, опіки;
у зв'язку з перебуванням у громадянстві України одного чи обох батьків дитини;
внаслідок визнання батьківства чи материнства або встановлення факту батьківства чи материнства;
за іншими підставами, передбаченими міжнародними договорами України.
Слід зазначити, що до повноважень територіальних органів Державної міграційної служби України належить скасування прийнятих ними рішень про оформлення набуття громадянства України у випадках, передбачених статтею 21 Закону.
Пунктом 88 Порядку №215 визначено, що для скасування рішень про оформлення набуття громадянства України відповідно до статті 21 Закону територіальними органами Державної міграційної служби України, дипломатичними представництвами чи консульськими установами України готуються такі документи:
а) подання про скасування рішення про оформлення набуття громадянства України;
б) документи, які підтверджують, що особа набула громадянство України за територіальним походженням (ст.8 Закону) або була поновлена у громадянстві України (ст.10 Закону) шляхом обману, внаслідок подання свідомо неправдивих відомостей або фальшивих документів, приховування будь-якого суттєвого факту, за наявності якого особа не може набути громадянства України (довідка територіального органу Державної міграційної служби України, дипломатичного представництва чи консульської установи про те, що іноземець, який подав зобов'язання припинити іноземне громадянство, не подав документ про припинення цього громадянства, виданий уповноваженим органом відповідної держави, до уповноваженого органу України протягом двох років з моменту реєстрації його громадянином України, а незалежні від особи причини неотримання документа про припинення іноземного громадянства не існують (ч.5 ст.8 та ч.2 ст.10 Закону);
інформація територіального органу Державної міграційної служби України про те, що іноземець, який подав декларацію про відмову від іноземного громадянства, не повернув паспорт іноземної держави до уповноважених органів цієї держави (ч.8 ст.8 та ч.7 ст.10);
інформація про те, що на момент реєстрації громадянином України існували підстави, за наявності яких особа не поновлюється у громадянстві України (ч.1, 2 ст.10 з урахуванням ч.5 ст.9 Закону; ч.5 ст.10 Закону);
інформація про інші неправдиві відомості та фальшиві документи, які були подані для набуття громадянства України відповідно до статей 8 та 10 Закону, або інформація про приховування будь-якого суттєвого факту, за наявності якого особа не може набути громадянство України відповідно до статей 8 та 10 Закону.
Відповідно до п.96 Порядку №215 подання про скасування рішення про оформлення набуття громадянства України у випадках, передбачених статтею 21 Закону, стосовно особи, яка проживає в Україні, готується територіальним підрозділом Державної міграційної служби України, до якого цією особою подавалися документи щодо оформлення набуття громадянства України.
Подання про скасування рішення про оформлення набуття громадянства України разом із документами, передбаченими підпунктом «б» пункту 88 цього Порядку, надсилається до територіального органу Державної міграційної служби України.
Пунктом 97 Порядку №215 установлено, що рішення про оформлення набуття громадянства України скасовується керівником територіального органу Державної міграційної служби України або його заступником.
Повідомлення про скасування рішення про оформлення набуття громадянства України у тижневий строк надсилається до територіального підрозділу Державної міграційної служби України, яким було внесено подання про скасування рішення про оформлення набуття громадянства України.
Територіальний підрозділ Державної міграційної служби України не пізніш як у тижневий строк з дня одержання повідомлення про скасування рішення про оформлення набуття громадянства України повідомляє про це відповідну особу у письмовій формі із зазначенням причин скасування такого рішення.
Аналіз зазначених норм дає підстави для висновку, що для скасування рішення про оформлення набуття громадянства України відповідно до статті 21 Закону України «Про громадянство України» слід встановити центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, факт набуття особою громадянства України внаслідок подання неправдивих відомостей або фальшивих документів, приховування особою будь-якого суттєвого факту, за наявності якого особа не може набути громадянство України, у тому числі невиконання зобов'язання, взятого особою у зобов'язанні припинити іноземне громадянство (підданство), в декларації про відмову від іноземного громадянства або в декларації про відсутність іноземного громадянства.
Вказані обставини повинні бути підтверджені відповідними документами, які засвідчують, що особа набула громадянство України за територіальним походженням (ст.8 Закону) або була поновлена у громадянстві України (ст.10 Закону) шляхом обману, внаслідок подання свідомо неправдивих відомостей або фальшивих документів, приховування будь-якого суттєвого факту, за наявності якого особа не може набути громадянства України.
Таким чином, невиконання зобов'язання, взятого особою у зобов'язанні припинити іноземне громадянство (підданство) є підставою для скасування рішення про оформлення набуття громадянства України.
Зазначена підстава може бути підтверджена довідкою територіального органу Державної міграційної служби України про те, що іноземець, який подав зобов'язання припинити іноземне громадянство, не подав документ про припинення цього громадянства, виданий уповноваженим органом відповідної держави, до уповноваженого органу України протягом двох років з моменту реєстрації його громадянином України, а незалежні від особи причини неотримання документа про припинення іноземного громадянства не існують.
Матеріалами справи підтверджується, що позивачка 02.02.2021 р. взяла на себе зобов'язання припинити іноземне громадянство рф протягом двох років з моменту набуття нею громадянства України і подати до органу, що видав їй тимчасове посвідчення громадянина України, документ про припинення громадянства рф, виданий уповноваженим на те органом цієї держави.
У разі неотримання нею з незалежних від неї причин документа про припинення громадянства рф зобов'язалася подати декларацію про відмову від громадянства цієї держави і повернути національний паспорт громадянина рф до уповноваженого органу цієї держави (а.с.13 з/с).
Отже, саме на позивачку покладається обов'язок припинити іноземне громадянство та подати документ про припинення іноземного громадянства, виданий уповноваженим органом відповідної держави, до уповноваженого органу України протягом двох років з моменту набуття громадянства.
Зазначений обов'язок кореспондується і з обов'язком особи повідомляти уповноважений орган про наявність незалежних від особи причин неотримання документа про припинення іноземного громадянства.
Беручи до уваги, що рішення про оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням відповідно до частини першої статті 8 Закону України «Про громадянство України» ОСОБА_1 прийнято 02.04.2021 р., то позивачка до 02.04.2023 року повинна була припинити іноземне громадянство та подати відповідачу документ про припинення громадянства рф, виданий уповноваженим на те органом цієї держави.
Натомість, матеріали справи не містять підтверджень, що Позивачкою вчинялися необхідні дії щодо припинення громадянства рф.
При цьому, матеріали справи не містять доказів повідомлення Управління державної міграційної служби України у Кіровоградській області про існування незалежних від позивачки причин неотримання документа про припинення іноземного громадянства.
Стосовно доводів про неможливість виконання позивачкою зобов'язання про припинення іноземного громадянства внаслідок припинення діяльності дипломатичних закордонних установ рф в Україні після 24.02.2022 р., суд зазначає наступне.
Позивачка не використала своє право на подання декларації про відмову від іноземного громадянства у порядку передбаченому Законом України «Про громадянство України» від 18.01.2001 р. №2235-III.
Колегія суддів апеляційної інстанції бере до уваги, що в позовній заяві лише вказується, що ОСОБА_1 має намір подати таку декларацію у майбутньому, після скасування оскаржуваного рішення.
Однак, позивачкою не доведено існування обставин, які перешкоджали подати декларацію про відмову від іноземного громадянства до спливу дворічного строку дії зобов'язання щодо припинення іноземного громадянства та до прийняття оскаржуваного рішення.
Також колегія суддів апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції, що з огляду на ч.2 ст.6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.
Таким чином, суд не повинен бути обізнаний із законодавством іноземної держави та не має повноважень аналізувати та тлумачити таке законодавство.
У зв'язку з викладеним, судом першої інстанції обґрунтовано не надана оцінка процедури виходу з громадянства рф.
Під час розгляду справи знайшов підтвердження факт невиконання ОСОБА_1 зобов'язання, взятого у зобов'язанні припинити іноземне громадянство.
При цьому позивачкою не доведено, що зобов'язання припинити іноземне громадянство не виконано з незалежних від неї причин, зокрема, відсутні докази подання позивачкою клопотання про припинення іноземного громадянства (підданства) до уповноваженого органу рф у період до 24.02.2022 р. чи подання у подальшому декларації про відмову від іноземного громадянства.
На підставі викладеного, суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що рішення про скасування рішення Управління ДМС України в Кіровоградській області від 02.04.2021 року про набуття громадянства України за територіальним походженням відповідно до частини 1 статті 8 Закону України «Про громадянство України» ОСОБА_1 , затверджене 02.05.2023 р. начальником УДМС у Кіровоградській області прийнято обґрунтовано, на підставі чинного законодавства, з дотриманням інших засад визначених ч.2 ст.2 КАС України.
Таким чином, колегія суддів апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позову.
Вищезазначене є мотивом для відхилення судом апеляційної інстанції аргументів, викладених в апеляційній скарзі, оскільки аргументи відповідача та норми законодавства України, що регулюють дані правовідносини спростовують доводи позивачки.
Доводи апеляційної скарги щодо суті спору не спростовують правове обґрунтування, покладене в основу рішення суду першої інстанції, тому не можуть бути підставою для його скасування.
Виходячи з результатів апеляційного перегляду не підлягають розподілу витрати у справі.
Керуючись 241-245, 250, 315, 316, 321, 322, 327, 328, 329 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 08.01.2024 року-залишити без змін.
Постанова набирає законної сили 18.04.2024 та в силу ст. 328 КАС України постанова може бути оскаржена до Верховного Суду протягом 30 днів згідно ст. 329 КАС України з дня її прийняття шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 18.04.2024.
В повному обсязі постанова виготовлена 25.04.2024.
Головуючий - суддя Ю. В. Дурасова
суддя Л.А. Божко
суддя О.М. Лукманова