Єдиний унікальний № 501/3723/19
Провадження № 1-в/501/66/24
26 квітня 2024 року м. Чорноморськ
Суддя Іллічівського міського суду Одеської області ОСОБА_1 .
Представник органу Національної поліції - т.в.о. начальника ВП №1 Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області підполковник поліції ОСОБА_2 .
Особа, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Іллічівськ Одеської області, громадянин України, середньо-спеціальна освіта, не працює, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше судимий:
- 07.11.2013 Іллічівським міським судом Одеської області за ч. 3 ст. 185 КК України до 1 року позбавлення волі з випробувальним терміном на 1 рік, відповідно до ст. 75 КК України;
- 28.08.2014 Овідіопольським районним судом Одеської області за ч. 2 ст. 186 КК України до 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном на 2 роки, відповідно до ст. 75 КК України, 104 КК України;
- 20.01.2016 Іллічівським міським судом Одеської області за ч. 2 ст. 296 КК України до 5 років 1 місяця позбавлення волі (звільнений 27 грудня 2018 року відбування покарання умовно-достроково на не відбутий термін 1 рік 11 місяців 8 днів за постановою Полтавського районного суду Полтавської області від 19.12.2018);
- 28.10.2019 Іллічівським міським судом Одеської області за ч. 3 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі. Відповідно до ст. 71 КК України до призначеного покарання частково приєднати невідбуту частину покарання за вироком Іллічівського міського суду Одеської області від 20.01.2016, остаточно призначивши покарання у вигляді 3 років 6 місяців позбавлення волі.
Суть питання, що вирішується
Т.в.о. начальника ВП №1 Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області підполковник поліції ОСОБА_4 звернувся з поданням про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 .
Встановлені судом обставини.
В судовому засіданні представник органу Національної поліції підтримав подання.
ОСОБА_3 , незважаючи на встановлені відносно нього обмеження адміністративного нагляду, встановленого постановою Іллічівського міського суду Одеської області 501/3723/19 (1-в/501/36/23), порушував покладені на нього обв'язки, а саме: 01.06.2023 р. та 05.10.2023 р не з'явився на реєстрацію до ВП №1 Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області,. та 25.09.2023 р. о 00.15 год був відсутнім за місцем мешкання, тобто порушував ч. 1 ст. 178 КУпАП, що підтверджується Постановами Іллічівського міського суду Одеської області від 25.09.2023 р. у справі № 501/2994/23, якою було накладено штраф у розмірі 51 грн; від. 24.10.2023 р. у справі № 501/4239/23, від 20.11.2023 у справі номер 501/4397/23, якими справи було закрито, обмежившись усними зауваженнями.
ОСОБА_3 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення подання, та пояснив, що:
- 25.09.2023 р. порушив, встановлений щодо нього обов'язок - знаходитись щоденно з 23.00 години по 06.00 годину ранку наступної доби, за встановленою адресою проживання, з причини перебування разом зі своєю хворою дружиною у лікарні, про що він попереджав працівників поліції за допомогою засобів зв'язку;
- 01.06.2023 р. та 05.10.2023 р. не з'явився на реєстрацію до ВП №1 Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області, оскільки перебував на роботі.
ОСОБА_3 неодноразово засуджувався до позбавлення волі, в тому числі за тяжкі злочини, звільнився з місць позбавлення волі 28.02.2023, що підтверджується довідкою про звільнення .
Строк погашення судимості за вчинення тяжкого злочину спливає 28.02.2029.
За період встановленого адміністративного нагляду ОСОБА_3 не притягувався до адміністративної відповідальності за порушення громадського порядку чи прав інших громадян.
Мотиви, з яких суд виходив при постановлені ухвали
Відповідно до ст. 1 ЗУ Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон) адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення (п. «в» ст. 3 Закону).
Відповідно до ст. 3 Закону підставами для встановлення адміністративного нагляду є: матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, уразі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Органом Національної поліції не доведено, що ОСОБА_3 після відбуття покарання та встановленого адміністративного нагляду строком на 1 рік залишається небезпечним для суспільства, а тому подання не може бути задоволене .
Керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суддя
постановив:
Відмовити у задоволенні подання про провадження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 .
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1