Рішення від 29.04.2024 по справі 420/5171/24

Справа № 420/5171/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2024 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Юхтенко Л.Р.,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 16 лютого 2024 року через канцелярію суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83), в якій представник просить:

- Визнати протиправними дії Головного управління ПФУ в Одеській області щодо зменшення основного розміру пенсії за вислугу років позивачу з 80% відповідних сум грошового забезпечення до 70% відповідних сум грошового забезпечення під час її перерахунку на підставі ПКМУ №103 від 21.08.2018 року та проведення перерахунку пенсії з 01.04.2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_1 №ЮО106006 від 23.07.2021 року, з основним розміром 70%;

- Зобов'язати Головне управління ПФУ в Одеській області здійснити з 01.01.2018 року та з 01.04.2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_1 №ЮО106006 від 23.07.2021 року перерахунки пенсії виходячи з 80% відповідних сум грошового забезпечення, та здійснити виплату пенсії в цьому розмірі із врахуванням раніше виплачених сум.

Ухвалою від 20 лютого 2024 року позивачу поновлено строк звернення до суду та позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без виклику (повідомлення) сторін у порядку ч. 5 ст. 262 КАС України.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області (надалі - ГУПФУ в Одеській області) було проведено позивачу перерахунки пенсії з 01.01.2018 року на підставі постанови КМУ № 103 та з 01.04.2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_1 №ЮО106006 від 23.07.2021 року та зменшено розмір пенсії з 80 % грошового забезпечення до 70 % грошового забезпечення.

Позивач вважає, що ГУПФУ в Одеській області протиправно зменшило основний розмір пенсії позивача та такі дії не відповідають нормам чинного пенсійного законодавства.

Позивач зазначив, що внесені зміни до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-XII (надалі - Закон України №2262-XII) щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.

Також, позивач вважає, що при проведенні перерахунку пенсії у 2018 року відповідно до статті 63 Закону України №2262-XII на підставі постанови КМУ №103, та на підставі довідки з 01.04.2019 року, відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм частини другої статті 13 Закону України №2262-XII, яка застосовується саме для призначення пенсії, тому для перерахунку пенсії змінною величною є лише розмір грошового зобов'язання, натомість, відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.

Таким чином, позивач вважає, що у пенсійного органу були відсутні підстави для зменшення відсотковою розміру основної пенсії при здійсненні її перерахунку.

До канцелярії суду 05.03.2024 року (вхід. №9468/24) надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач проти задоволення позову заперечує зазначивши, що перерахунок пенсії позивача було проведено на виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» №103 від 21.02.2018 року, на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення та з урахуванням основного розміру пенсії вже в розмірі 70% відповідних сум грошового забезпечення, що передбачено ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262 в редакції на момент здійснення перерахунку. А відтак, представник зазначає, що відсутні законні підстави для виплати пенсії позивачу в розмірах більших, ніж передбачено вказаним Законом, оскільки це призведе до порушення норм чинного законодавства.

Відповідачем зазначено, що на підставі наданої ІНФОРМАЦІЯ_2 довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії за нормами, чинними на 01.03.2018 року, позивачу з 01.05.2018 року здійснено перерахунок пенсії виходячи з розміру 70% відповідної суми грошового забезпечення.

Також на виконання рішення суду по справі №420/22028/21 позивачу проведено перерахунок пенсії на підставі оновленої довідки виходячи з 70% відповідних сум грошового забезпечення.

Окрім того, відповідач зазначив, що позов подано з пропуском строку звернення до суду, оскільки з дня отримання пенсійної виплати особою, якій призначена пенсія вона вважається такою, що повинна дізнатись про порушення своїх прав, таку думку висловив Верховний Суд в постанові від 31.03.2021 року по справі № 240/12017/19. Позивач звернувся з позовом до суду в 2024 році, при цьому позовна вимога стосується перерахунку починаючи з 01.01.2018 року. Тому на думку відповідача, позивачем пропущено строк позовної давності без поважних на те підстав, що є підставою для залишення позову без розгляду відповідно до ст. 240 КАС України.

Відповідь на відзив до суду не надходила.

На виконання вимог ухвали суду 28.03.2024 року від Головного управління через канцелярію суду (вхід. № ЕС/12844/24) надійшли належним чином засвідчені копії матеріалів пенсійної справи позивача.

Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, судом встановлено таке.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджено паспортом громадянина України, перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Одеській області та отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону №2262-ХІІ у основному розмірі 80 % грошового забезпечення з 02.06.2005 року, що підтверджено розрахунком на пенсію за вислугу періодів служби.

Судом встановлено та наданими сторонами матеріалами пенсійної справи підтверджено, що 01.07.2012 року відповідачем було здійснено перерахунок пенсії позивача виходячи з 80% відповідних сум грошового забезпечення.

Відповідно до перерахунку пенсії позивача станом на 01 травня 2018 року, здійсненого на виконання ПКМУ №103 від 21.02.2018 року сума пенсії позивача розраховувалась виходячи з 70% відповідних сум грошового забезпечення.

Також, у позовній заяві зазначено, що на виконання рішення суду у справі № №420/22028/21 позивачу було здійснено перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_1 №ЮО106006 від 23.07.2021 року з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення з 01 квітня 2019 року виходячи з 70% грошового забезпечення, що також не заперечувалось у відзиві на позовну заяву відповідачем.

Так, відповідно до вказаного перерахунку пенсія позивача складається із таких сум грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років 50%, робота з таємн. виробами, носіями,док. 10% 10%, офіцер.прапор.1класу - 5% 5%, надбавка за специфічні умови проходження служби 78%, премія 35 %. Основний розмір пенсії: 70% грошового забезпечення.

Також, судом встановлено, що позивачу було здійснено перерахунку пенсії з 01.03.2023 року з урахуванням індексації, проте виходячи із 70% відповідних сум грошового забезпечення.

Матеріалами справи підтверджено, що представник позивача звернувся до відповідача із заявою від 23.10.2023 року з проханням перерахувати пенсію, але листом від 22.12.2023 року № 42856-35406/У-02/8-1500/23 Головне управління ПФУ в Одеській області відмовило позивачу, з посиланням на те, що відповідно до ст. 13 Закону України № 2262-ХІІ максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення.

Не погодившись із встановленням основного розміру пенсії 70 % грошового забезпечення при здійсненні вказаних перерахунків пенсії, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Проаналізувавши положення чинного законодавства, обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать задоволенню, з огляду на таке.

Відповідно до положень статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення; б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ (пункт "б" статті 12): за загальний трудовий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний рік стажу понад 25 років - один процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); в) особам, зазначеним у пунктах "а" і "б" цієї статті, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшується на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2, 3 і 4 - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Судом встановлено та наданими сторонами копіями з пенсійної справи вбачається, що при призначенні (перерахунку) позивачу пенсії до 01 січня 2018 року було застосовано її основний розмір - 80% відповідних сум грошового забезпечення.

Перерахунок призначених відповідно до цього Закону пенсій визначений статтею 63, відповідно до якої перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України (редакція, чинна на час проведення перерахунку пенсії).

Відповідно до частини другої статті 63 цього Закону, у разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно з пунктами 2 та 3 якого Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України (редакція, чинна на момент перерахунку пенсії позивача).

Відповідно до пункту 4 цього Порядку перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Пунктом 5 згаданого Порядку визначено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» встановлено, зокрема, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення (пункт 2 постанови). Також цією постановою установлені тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схема тарифних розрядів за основними типовими посадами, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями.

У подальшому, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», пунктом 1 якої постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Суд встановив, що на підставі довідки про розмір грошового забезпечення виданої уповноваженим органом пенсійним органом здійснено позивачу перерахунок пенсії згідно із постановою КМУ від 21.02.2018 року № 103 проте, із застосуванням 70 % грошового забезпечення для обчислення основного розміру.

Суд вважає такі дії відповідача протиправними, оскільки постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» не передбачено зміну відсоткового розміру грошового забезпечення основного розміру пенсії.

Крім того, суд зазначає, що у зв'язку з ухваленням рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 року по справі № 826/3858/18, яке набрало законної сили 05.03.2019 року, яким визнано протиправними та нечинними п.п. 1. 2 постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 року, ІНФОРМАЦІЯ_4 видано позивачу довідку про розмір грошового забезпечення №ЮО106006 від 23.07.2021 року станом на 05.03.2019 року у відповідності до положень постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення.

Також, сторонами не заперечується, що на виконання рішення суду у справі № №420/22028/21 позивачу було здійснено перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_1 №ЮО106006 від 23.07.2021 року з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення з 01 квітня 2019 року виходячи з 70% грошового забезпечення.

Так, відповідно до вказаного перерахунку пенсія позивача складається із таких сум грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років 50%, робота з таємн. виробами, носіями,док. 10% 10%, офіцер.прапор.1класу - 5% 5%, надбавка за специфічні умови проходження служби 78%, премія 35 %. Основний розмір пенсії: 70% грошового забезпечення.

Та відповідно до перерахунку пенсії станом на 01.03.2023 року позивачу проведено перерахунок пенсії з урахуванням індексації, проте виходячи із 70% відповідних сум грошового забезпечення.

Суд вважає такі дії відповідача протиправними, оскільки відсотковий розмір при призначенні пенсії визначається статтею 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" на момент призначення пенсії, а розміри складових пенсії визначаються Кабінетом Міністрів України.

Як убачається із наведених норм, такі складові пенсії, як і їх розміри, не є сталими і регулюються постановами Кабінету Міністрів України.

Разом з тим, відсоткове співвідношення, установлене статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у редакції, чинної на час здійснення позивачу перерахунку, не може бути застосовано до позивача, оскільки це погіршує майновий стан позивача.

Застосування цього показника до перерахунку пенсії позивача є протиправним, як тому, що стосується призначення нових пенсій, а не перерахунку раніше призначених, так і з огляду на те, що законодавчо діє принцип незворотності нормативно-правових актів у часі в силу прямих приписів статті 58 Конституції України.

Таким чином, застосування відповідачем 70 % грошового забезпечення до перерахунку пенсії позивача є протиправним, як тому, що стосується призначення нових пенсій, а не перерахунку раніше призначених, так і з огляду на те, що законодавчо діє принцип незворотності нормативно-правових актів у часі в силу прямих приписів статті 58 Конституції України, за виключенням якщо норми закону пом'якшують та поліпшують становище особи.

З огляду на те, що порядок перерахунку призначених пенсій військовослужбовців урегульований нормами статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка змін не зазнавала, суд доходить висновку, що застосування статті 13 цього Закону, яка регулює призначення пенсій, є протиправним, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення.

Зазначений висновок викладено у постанові Великої палати Верховного суду від 16 жовтня 2019 року у зразковій справі №240/5401/18.

У рішенні зазначено, що це рішення суду є зразковим для справ, у яких предметом спору є зменшення відсоткового розміру основної пенсії, призначеної за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», при здійсненні перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» відповідно до статті 63 указаного Закону на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».

Обставини зразкової справи, які обумовлюють типове застосування норм матеріального права: а) позивач є особою, якій призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; б) відповідачем є відповідне Головне управління Пенсійного фонду України, на обліку в якому перебуває позивач; в) предметом спору є зміна відсоткового значення розміру пенсії при здійсненні її перерахунку з 01 січня 2018 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 у зв'язку з підвищенням сум грошового забезпечення, що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704.

Відповідно до ч. 3 ст. 291 КАС України, при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Враховуючи вищевикладені встановлені судом обставини, суд доходить висновку, що позовні вимоги про визнання протиправними дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо визначення з 01.01.2018 року та 01.04.2019 року розміру пенсії за вислугу років, виходячи з 70 % грошового забезпечення та зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2018 року виходячи з основного розміру 80% та 01.04.2019 року виходячи з основного розміру пенсії 80 % грошового забезпечення, зазначеного у довідці про розмір грошового забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_1 №ЮО106006 від 23.07.2021 року є правомірними та належать задоволенню.

Щодо доводів відповідача стосовно пропуску строку звернення до суду, суд зазначає, що відповідно до статті 55 цього Закону нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але своєчасно не отримав з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більш як за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми недоотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії. Нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером з вини органу ПФУ, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Матеріалами справи підтверджено, що відповідачем допущені протиправні дії у зменшенні позивачу відсоткового розміру пенсії, а тому позивач має право на виплату пенсії у належному розмірі без обмеження будь-яким строком.

З цих підстав доводи відповідача щодо пропуску строку звернення до суду відхиляються судом.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з ч.1 ст.6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, оцінюючи встановлені факти, суд дійшов висновку, що відповідач, заперечуючи проти позову не довів, з посиланням на відповідні докази правомірності своїх дій, а тому позовні вимоги належать задоволенню.

З огляду на те, що позов задоволено, сплачений позивачем судовий збір належить стягненню з відповідача на користь позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії,-задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) щодо зменшення з 01.01.2018 року та з 01.04.2019 року основного розміру пенсії ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) з 80 відсотків на 70 відсотків грошового забезпечення.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) провести з 01.01.2018 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) виходячи із основного розміру пенсії 80 % грошового забезпечення та з 01.04.2019 року виходячи із основного розміру 80 % грошового забезпечення, зазначеного у довідці про розмір грошового забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_1 №ЮО106006 від 23.07.2021 року, з урахуванням здійснених виплат.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 1211,20 грн (одна тисяча двісті одинадцять гривень 20 копійок).

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. ст. 295,297 КАС України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Суддя Л.Р. Юхтенко