Справа № 761/10613/22
Провадження № 2-о/761/38/2024
15 квітня 2024 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Юзькова О.Л., вирішуючи питання про відкриття провадження в справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення
До провадження Шевченківського районного суду м. Києва надійшла дана заява.
Ухвалою судді Шевченківського районного суду м. Києва від 06.02.2023 р. заяву залишено без руху, ОСОБА_1 надано час для усунення недоліків.
Вказані в ухвалі суду недоліки в установлений строк, станом на 15 квітня 2024 р. року не було усунуто.
Якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права), відповідно до ч. 9 ст. 10 ЦПК України.
Відповідно до ч.3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
За таких обставин позовна заява вважається неподаною і повертається особі, яка її подавала.
Згідно з ч. 7 ст. 185 ЦПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
З огляду на викладене, керуючись статтею 185 Цивільного процесуального кодексу України, -
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення вважати неподаною і повернути особі, яка її подавала.
Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до вказаного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня його проголошення, з урахуванням п. 15.5. Перехідних положень ЦПК України.
Суддя: