Справа № 373/779/21
Провадження № 1-в/373/35/24
25 квітня 2024 року м. Переяслав
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
представника ВП № 1 Бориспільсьского РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 ,
піднаглядного ОСОБА_4 ;
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду подання начальника Відділу поліції № 1 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області про продовження адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Снятин Івано-Франківської області, громадянина України, з середньою спеціальною освітою, неодруженого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ; проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ; непрацюючого; засудженого 13.12.2021 Переяслав-Хмельницьким міськрайонним судом Київської області за ч. 3 ст. 135, ч. 1 ст. 309 КК України до остаточного покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки,
Т.в.о. начальника ВП № 1 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_5 звернувся до Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області з поданням про продовження у відношенні ОСОБА_4 адміністративного нагляду на строк 6 місяців з наступними обмеженнями:
- заборонити вихід з квартири АДРЕСА_2 , з 22:00 год до 06:00 год;
- заборонити виїзд за межі району (міста) без письмової згоди керівника ВП № 1 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області;
- зобов'язати з'являтися для реєстрації у ВП № 1 Бориспільсьского РУП ГУНП в Київській області першого, другого, третього та четвертого четверга кожного нового місяця.
Подання обґрунтоване тим, що ОСОБА_4 03.05.2023 звільнився з місць позбавлення волі, після чого прибув на постійне місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 .
ОСОБА_4 , перебуваючи на обліку у ВП № 1 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області, не став на шлях виправлення і систематично не з'являвся у встановлені дні явки та вчинив адміністративні правопорушення, за які притягувався до відповідальності:
- 21.08.2023 за ч. 1 ст. 187 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 85 грн;
- 28.09.2023 та 21.12.2023 за ч. 2 ст. 187 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 170 грн.
Представник ВП № 1 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 у судовому засіданні підтримав подання.
Піднаглядний ОСОБА_4 визнав факти притягнення до адміністративної відповідальності, повідомивши, що після засудження та відбуття покарання став на шлях виправлення, проживає за адресою: АДРЕСА_2 ; неофіційно працює на СТОВ «Старинська птахофабрика», що знаходиться поза межами м. Переяслава у Бориспільському районі Київської області. У вирішенні питання про продовження адміністративного нагляду поклався на розсуд суду.
Суд, заслухавши пояснення представника ВП № 1 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області, піднаглядного, дійшов до висновку про те, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі ст. 158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Відповідно до статей 1, 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (Закону) адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
За змістом статті 6 Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пунктах «ґ», «д» статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно з пунктом «а» ч. 3 ст. 8 Закону України адміністративний нагляд автоматично припиняється після закінчення строку, на який він був встановлений, якщо органом внутрішніх справ не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.
Пунктом 3 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» роз'яснено, що судове рішення про продовження адміністративного нагляду може бути постановлено лише за умови, коли строк адміністративного нагляду ще не закінчився.
Відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
Так, судом встановлено, що після звільнення з місця позбавлення волі ухвалою Богунського районного суду м. Житомира від 04.05.2023 у відношенні ОСОБА_4 встановлено адміністративний нагляд на один рік із забороною виходу з будинку по місцю проживання з 22 години до 06 години наступного дня, забороною виїзду за межі району (міста) без дозволу органів поліції, з покладенням обов'язку з'являтися в органи поліції для реєстрації першого, другого, третього і четвертого четверга кожного місяця.
Подання про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_4 подано до суду 24.04.2024, тобто до закінчення строку встановленого адміністративного нагляду.
Обмеження, які пропонує встановити у поданні т.в.о. начальника ВП № 1 Бориспільсьского РУП ГУНП в Київській області, відповідають вимогам ст. 10 Закону, запропонований термін дії адміністративного нагляду відповідає вимогам ст. 6 Закону.
Таким чином, суд, дослідивши матеріали подання та вислухавши учасників справи, встановив, що ОСОБА_4 вчинив тяжкий злочин, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, оскільки тричі протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 187 КУпАП - порушення правил адміністративного нагляду, а том, з метою запобігання вчинення будь-яких інших правопорушень суд важає, що подання підлягає задоволенню частково.
Відносно засудженого ОСОБА_4 необхідно продовжити адміністративний нагляд на 6 місяців, з покладенням обмежень за виключенням заборони виїзду за межі міста (району) для можливості працевлаштування та роботи поза містом, що цілком відповідатиме меті кримінального судочинства, вимог Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Керуючись ст. 158 КВК України, статтями 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», статтями 537-539 КПК України, суд
постановив:
Подання начальника ВП № 1 Бориспільсьского РУП ГУНП в Київській області, - задовольнити частково.
Продовжити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючому за адресою: АДРЕСА_2 , адміністративний нагляд на строк 6 (шість) місяців та встановити такі обмеження, а саме:
1) заборонити вихід з квартири АДРЕСА_2 , з 22:00 год до 06:00 год наступного дня;
2) з'являтися для реєстрації до ВП № 1 Бориспільсьского РУП ГУНП в Київській області першого, другого, третього та четвертого четверга кожного нового місяця.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом семи діб з дня проголошення.
СУДДЯ: ОСОБА_1